×

احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران: پیروان شمر به دنبال براندازی در ایران بودند

 • کد نوشته: 91276
 • ۱۴۰۲-۰۵-۱۳
 • 126 بازدید
 • ۰
 • نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: همواره شاهد تبیین بیش از پیش آرمان‌های حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در حسینیه‌ای به نام ایران هستیم. به گزارش گیل و دیلم ، احمد خاتمی در نشست اخوت در جمع کارکنان انتظامی استان کرمان با ذکر گوشه‌هایی از واقعه عاشورا بیان داشت: ۱۴ قرن است […]

  احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران: پیروان شمر به دنبال براندازی در ایران بودند
 • نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: همواره شاهد تبیین بیش از پیش آرمان‌های حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در حسینیه‌ای به نام ایران هستیم.

  به گزارش گیل و دیلم ، احمد خاتمی در نشست اخوت در جمع کارکنان انتظامی استان کرمان با ذکر گوشه‌هایی از واقعه عاشورا بیان داشت: ۱۴ قرن است که خون شهدای کربلا معجزه می‌کند و همواره شاهد تبیین بیش از پیش آرمان‌های حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در حسینیه‌ای به نام ایران هستیم.

  امام جمعه موقت تهران در ادامه افزود: مثلث عاشورا یک نهضت سه ضلعی است که در راس آن خود حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) به عنوان الگوی منحصر به فرد فداکاری قرار دارند و ضلع دیگر نیز یاران ایشان در عرصه نبرد و مقاومت و ضلع سوم هم آزادگان نهضت عاشورا هستند که این دو گروه به عینه و به رغم اسارت و مصائب زیادی که به چشم دیدند جهاد تبیین را در جامعه غفلت زده آن زمان پیاده کردند.

  عضو هیات ریئسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش جهاد تبیین در زنده نگه داشتن یاد و آرمان‌های واقعه کربلا بیان کرد: همان نفوذی که هم اکنون نیز مقام معظم رهبری همه ما را نسبت به آن آگاه می‌کنند در زمان واقعه عاشورا سبب شده بود نگهبانانی غیر مسلمان بر اسرا و فرزندان بی بی فاطمه زهرا (س) بگمارند، اما به رغم همه این مصائب این قرائت خطبه امام سجاد علیه السلام در شام بود که این مقر پنجاه ساله رسانه‌ای علیه ائمه اطهار را به سمت روشنگری پیش برد.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود به برخی وقایع دنیای امروز اشاره و بیان کرد: پیروان همین شمر و اباسفیان‌ها هستند که امروز هم در سوئد و دانمارک و برخی نقاط دیگر اقدام به قرآن سوزی می‌کنند و پیروان همین افراد هستند که در کشور عزیزمان نیز به دنبال براندازی بودند، اما با عنایات خاصه سیدالشهدا (ع) ناکام ماندند.

  آیت الله خاتمی در پایان یادآور شد: نباید فراموش کرد که ایران عزیز، تکیه و حسینیه ابا عبدالله الحسین (ع) است و همه شما عزیزانی که دفاع از امنیت خانه فرزندان حضرت فاطمه (س) را بر عهده دارید نزد خداوند منان، عزیز و ماجور هستید.

  وی افزود: اگر امروز به کرات خبر شهادت عزیزی از مجموعه انتظامی در جای جای کشور را می‌شنویم این مصداق عینی”کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا”است و امیدواریم همانطور که دشمنان اسلام در فرونشاندن اهداف و آرمان‌های امام حسین (ع) ناکام ماندند، ما نیز با افتخار در این اردوگاه و در جبهه حق علیه باطل، پایدار و پیروز باشیم

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=91276

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *