خانهاجتماعیاستانداری گیلان اعلام...

استانداری گیلان اعلام کرد؛ هیچ زباله‌ای روانه سراوان رشت نشده است

روابط عمومی استانداری گیلان اعلام کرد: ورود مجدد زباله خام به منطقه سراوان رشت واقعیت ندارد.

آنچه در حال حاضر وارد دفنگاه زباله سراوان می‌شود مواد به اصطلاح ریجکتی یا برگشتی شرکت کود آلی است که این مواد پسماند خشک بوده و کاملا تفکیک و فرآوری شده است.

به گزارش گیل و دیلم ، بنا بر اعلام اداره کل روابط عمومی استانداری گیلان؛ بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد ورود مجدد زباله خام به محل لندفیل “دفنگاه” منطقه سراوان رشت به هیچ وجه واقعیت ندارد و بر اساس آخرین خواست هفته پایانی اسفند سال ۱۴۰۱ استاندار گیلان، سراوان در مسیر بهسازی و بازسازی است.

برخی محافل رسانه‌ای در روز‌های اخیر به موضوع زباله در سراوان و آخرین فعل و انفعالات اشاره و تأکید داشته اند که انتقال زباله به دفنگاه زباله سراوان همچنان به صورت محدود ادامه دارد.

این واکنش‌های فاقد سند و اعتبار تا آنجا پیش رفت که برخی از اهالی سراوان نسبت به موضوع حساس شده و خواستار رسیدگی به مسئله شدند.

آنچه در حال حاضر وارد سایت سراوان دفنگاه زباله سراوان می‌شود مواد به اصطلاح ریجکتی یا برگشتی شرکت کود آلی است که این مواد پسماند خشک بوده و کاملا تفکیک و فرآوری شده است.

مواد برگشتی از کارخانه کود آلی هیچ آلایندگی نداشته و به عنوان مصالح برای بهسازی سراوان با کمترین هزینه ممکن صرفا هزینه حمل از مبداء تا مقصد مورد نیاز است.

نمی‌شود بر روی انباشت این حجم زباله صد‌ها تن خاکریزی و با غلطک سفت کاری شود، دیواره سازی مناسب انجام گیرد و پیامد آن درختکاری صورت گیرد و دوباره اجازه ورود زباله داده شود.

سایت یا دفنگاه زباله سراوان اسفند ماه سال ۱۴۰۱ بر روی هر گونه زباله بسته شد و پیمانکار با خاکریزی مناسب بر روی محل زباله و دیواره سازی اطراف آن با هدف تثبیت و جلوگیری از ریزش زباله برای اولین بار با حضور استاندار و مدیران شهری زیر پوشش کاشت درخت رفت.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

قالیباف: روش فعلی اداره کشور و مدیریت آن غلط است | چگونه می‌خواهیم به آیندگان جواب دهیم که پول خود را به آتش می‌کشیم

رئیس مجلس گفت: با ابراز تأسف از اینکه ما مدیران سالی ۱۰۴ میلیارد دلار به قیمت سال ۱۴۰۰، ثروت را هدر می‌دهیم، گفت: منظور بد استفاده کردن ثروت نیست بلکه منظور این است که ثروت خود را از...

آیت‌الله علوی بروجردی: در قم احساس خطر می‌کنیم/وضعیت معیشتی مردم بحرانی است/ این زندگی سزاوار مردم ایران نیست/ خطای مسئولین به روحانیت ضربه می‌زند

آیت‌الله علوی بروجردی به شدت از وضعیت حکمرانی در کشور انتقاد کرد. آیت‌الله علوی بروجردی، استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، ضمن انتقاد نسبت به گرانی کالاها، وضعیت معیشتی مردم، قیمت مسکن و اجاره بها و...

اینکه می‌گویند اکثر مردم قبل از انقلاب متدین‌تر بودند دروغ است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه الان در همه کشورها جز ایران کاپیتولاسیون وجود دارد، گفت: این کشف حجاب‌ها و سلبریتی‌سازی‌ها برای این است که می خواهند ما را به دوران قبل از انقلاب برگردانند. به گزارش گیل...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.