Homeاقتصادیاستاندار گیلان: تولیدات...

استاندار گیلان: تولیدات کشاورزی گیلان حمایت می شود

استاندار گیلان با اشاره به اقدام دولت برای خرید برنج سال گذشته کشاورزان گفت: تولیدات کشاورزی استان اعم از برنج، چای، زیتون و سایر محصولات حمایت می شود.

به گزارش گیل و دیلم ، اسدالله عباسی در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه رشت در جمع نمازگزاران در مصلی امام خمینی (ره) این شهر اظهار کرد: در راستای حمایت از برنجکاران تا چهار ماه آینده واردات برنج انجام نمی شود.

وی در ادامه با تشریح سایر اقدامات دولت در بخش های مختلف از جمله ساخت مسکن برای افراد فاقد خانه اضافه کرد: بر اساس آخرین آمار تاکنون ۲ هزار و ۶۴ واحد مسکونی تحویل شده و افزون بر ۲۵ هزار واحد در بخش های مختلف ساخت مسکن اعم از نهضت ملی، طرح های حمایتی و بازآفرینی در حال ساخت است.

نماینده عالی دولت در گیلان با تشریح سایر اقدامات انجام شده در استان خاطر نشان کرد: ۳۱۹ عرصه سرمایه گذاری در گیلان شناسایی و ۲۱۶ مجوز بی نام صادر شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۶۲۷ واحد صنعتی، کشاورزی و گردشگری در گیلان راه اندازی شد، اضافه کرد: طی ۲ سال گذشته ۲۲۲ واحد در این استان احیاء شد ضمن اینکه ١١٨ درصد از تعهد اشتغال محقق گردید.

استاندار گیلان در ادامه نرخ بیکاری در استان را ۶.۱ دهم درصد و پایین تر از میانگین کشوری عنوان کرد و گفت: مشارکت اقتصادی در گیلان ۴۷.۲ درصد و بیشتر از میانگین کشوری و نرخ تورم در استان ۴۵ درصد و کمتر از میانگین کشوری است.

نماینده عالی دولت در گیلان با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و سایر شهدای انقلاب اسلامی، مدافع حرم و سلامت اظهار کرد: در هفته دولت امسال هزار و ۳۶۰ پروژه با ۴۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در دست افتتاح است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تشریح موفقیت های کشور درحوزه های مختلف بیان کرد: ایران جزو کشورهای برتر دنیا در زمینه پژوهش سلول های بنیادی بوده و دارای رتبه چهارم در تولید علم نانو است.

استاندار گیلان با بیان اینکه ایران جزو ۱۰ قدرت برتر موشکی و پنج قدرت برتر پهپاد جهان است، اظهار کرد: ایران همچنین جزو ۱۰ کشور سازنده ماهواره و نیز اختراعات است که این موارد تنها بخشی از موفقیت ها به شمار می رود.

وی در بخش دیگری از سخنانش در جمع نمازگزاران رشت با بیان بخشی از سخنان رهبری با عنوان، نزدیک قله هستیم خستگی و ناامیدی ممنوع است، خاطر نشان کرد: همه باید جهادی و شبانه روزی کار کنیم و این مهم باید مورد توجه مسئولان باشد.

وی به سخنان رهبری در جمع دولتمردان اشاره و با بیان اینکه رهبر فرزانه انقلاب، زنده کردن امید را از ویژگی های بارز دولت عنوان کردند، افزود: ایشان تاکید دارند که ۳۱ سفر در ۱۱ ماه نشان از همدرد بودن و در میدان بودن دولت است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با تشریح اقدامات دولت در بخش های مختلف اظهار کرد: ترافیک دیپلماتیک نشان از موفقیت های دستگاه دیپلماسی است.

وی با بیان اینکه دولت توجه به کشورهای همسایه و مسلمان را در دستور کار قرار داده است،اضافه کرد: دولت بعد از چند سال توانست در شانگهای عضو ناظر شود و عضو کشورهای اقتصادی نوظهور قرار گیرد

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی: یک وزیر که تغییر می کند، از بس همشهری هایش را می آورد، لهجه وزارتخانه...

یک نماینده مجلس می گوید: انتخاب وزرا در کشور چارچوب مشخص قانونی ندارد. برای انتخاب یک وزیر باید پیشینه و سوابقی تعریف شود. به گزارش گیل و دیلم به نقل از هم میهن نوشت: تغییرات در دولت طی دو سال...

احمد مسعود: تنها راه طالبان برای کسب مشروعیت، برگزاری انتخابات است

احمد مسعود، رهبر ضد طالبان افغانستان گفت: هیچ مذاکره ای با طالبان برای مذاکره برای حل و فصل صلح وجود ندارد و قول داد که جنگ چریکی را برای آوردن این گروه به میز مذاکره افزایش دهد. به گزارش گیل...

منتجب نیا: انجمن حجتیه ریشه خالص سازی هاست /خالص سازان به دنبال بالاتر از قالیباف هستند / بزرگان نظام بر دهان تندروها بکوبند /...

منتجب نیا، چهره شاخص اصلاح طلب به خبرگزاری خبرآنلاین، می گوید:شعار خالص‌سازی یعنی براندازی جمهوری اسلامی، جنگ با ملت، قرار دادن نظام در دست اقلیت ناکارآمد و غیرمردمی است. لذا شعار خالص‌سازی بسیار خطرناک است، امیدوارم بزرگان کشور بر...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.