خانهعمرانیاستاندار گیلان: تکمیل...

استاندار گیلان: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام اولویت عمرانی امسال گیلان است

استاندار گیلان گفت: تکمیل پروژه های نیمه تمام باقیمانده در اولویت برنامه های عمرانی استان قرار دارد از این رو همه باید برای تحقق این مهم در استان اهتمام جدی داشته باشند.

به گزارش گیل و دیلم ، اسدالله عباسی روز دوشنبه در نخستین جلسه شورای اداری گیلان در سال جاری اظهار کرد: پروژه های راه آهن، آزاد راه ها، پل ها، آببندان ها و سردهنه ها از جمله آنهاست.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر اینکه مدیران حق ندارند به دنبال پیمانکاران بدوند، اضافه کرد: برخی از پیمانکاران ضعیف را در لیست سیاه قرار دادیم، کارها و پروژه های عمرانی باید به خوبی و اصولی انجام شود.

وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه برای همه ابنیه های تاریخی بلاتکلیف، اعتبار لازم به منظور بازسازی آنان اختصاص دادیم و خواهیم داد، ادامه داد: در بخش پسماند و محیط زیست نیز کارهای خوبی انجام گرفته اما کافی نیست و باید تداوم یابد.

استاندار گیلان با تشریح اقدامات انجام گرفته برای رفع آلودگی رودخانه های زرجوب و گوهررود و تداوم اقدامات در این بخش اظهار کرد: ۳۶ درصد از آلودگی این رودخانه ها از شهر صنعتی است که اعتباراتی برای رفع این مشکل در نظر گرفته شده است و باید کارسرعت گیرد.

وی با بیان اینکه مشکل فاضلاب زندان لاکان به عنوان دیگر منشا آلودگی رودخانه های زرجوب و گوهررود با اقداماتی که سال قبل انجام شد به طور کامل برطرف شده است، خاطر نشان کرد: رفع مشکل شیرابه دفنگاه زباله سراوان از دیگر منابع آلودگی این ۲ رودخانه نیز مرتفع شده است.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اقدامات انجام شده برای فعال کردن واحدهای تولیدی راکد استان بیان کرد: به تعهد اشتغال در سال گذشته درست عمل کردیم، بستر برای رشد و جهش تولید در این استان کاملا فراهم کرده ایم.

وی در ادامه با بیان اینکه بوروکراسی برخی دستگاه ها در گیلان برگرفته از گذشته است، اضافه کرد: اگر این مهم عمدی باشد در برخورد با مدیر مربوطه درنگ نخواهم کرد، مدیری که عملکرد خود را به سمت بوروکراسی و پیچیده کردن امور ببرد، نمی تواند مدیر جهادی و همراه باشد.

عباسی با تاکید بر ضرورت حمایت از سرمایه گذار و ایجاد امنیت سرمایه گذاری خاطر نشان کرد: سرمایه گذاری که با زحمات فراوان جذب می شود نباید درگیر بوروکراسی اداری شود، اجازه این کار را به مدیران گیلان نمی دهم.

وی خطاب به مسئولان دستگاه های استان گفت : اگر اختیار اقدام ندارید، اعلام کنید.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطر نشان کرد: فردی که سه هزار میلیارد تومان سرمایه برای سرمایه گذاری آورده نباید سرگردان شود، مدیران استان به این مهم توجه جدی داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه تاکنون ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر نوروزی در گیلان اقامت کردند اظهار کرد: در این بخش شاهد رشد ۱۲۰ درصدی هستیم.

عباسی با اشاره به فرهنگ غنی گیلان و با بیان اینکه این استان قرارگاه هشت هزار شهید، دیار آل بویه، مردمانی متدین با غنای فرهنگی بسیار بالا و زادگاه آیت الله بهجت است، گفت: اجازه رفتارهای ساختارشکنانه و عدم رعایت شئونات اسلامی را نمی دهیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر ضرورت فعال کردن قرارگاه های فرهنگی اضافه کرد: متولیان امور فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در گیلان به این مهم توجه کنند، هیچ کس حق متهم کردن دیگران را ندارد.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

مسعود پزشکیان، نماینده تبریز: حاکمیت در بحث حجاب دخالت نکند

نماینده تبریز در مجلس گفت: اصولا حاکمیت نباید در بحث حجاب دخالت کند. در قرآن هم توصیه حجاب به زنان مومن و همسران رسول خداست. مسعود پزشکیان، نماینده تبریز در مجلس در مورد لایحه عفاف و حجاب، گفت: رفتار انسان...

سیدحسن خمینی: ما «جمهوری اسلامی» هستیم؛ امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) تأکید کرد: ما «جمهوری اسلامی» هستیم و امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم. نتیجه انقلاب جمهوری اسلامی است و اگر به...

هشدار کوچکی نژاد نسبت به حذف ارز ٢٨۵٠٠ تومانی ؛ دوباره جهش قیمتی رخ می‌دهد | دو سال از عمر دولت گذشته نتیجه جراحی‌ها...

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: معتقدم دولت نباید به این شکل با ارز بازی می‌کرد اما اگر حالا بخواهد ارز ترجیحی را قطع کند باید منتظر جهش قیمتی هم باشد. به گزارش گیل و دیلم به نقل از...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.