خانهاقتصادیاستاندار گیلان عنوان...

استاندار گیلان عنوان کرد: اجرای پروژه فاضلاب ۶ شهر گیلان با همکاری شرکت آب و فاضلاب و قرارگاه خاتم

استاندار گیلان، با تشریح تفاهم نامه های تبادلی بین شرکت آب و فاضلاب و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء برای اجرای پروژه فاضلاب شش شهر این استان از طریق تامین اعتبار تهاتر نفت، گفت: برنامه تامین اعتبار و ساماندهی فاضلاب دیگر شهرهای استان نیز در دستور کار است.

به گزارش گیل و دیلم ، اسدالله عباسی در جلسه تبادل تفاهم نامه فی ما بین شرکت آب و فاضلاب کشور و قرارگاه خاتم الانبیاء(ص)، ضمن گرامیداشت هفته بسیج، با بیان اینکه دولت سیزدهم خود را خادم مردم می داند و در اجرا و تکمیل پروژه های عام المنفعه به نفع مردم به ویژه در مناطق محروم و کم برخوردار اهتمام ویژه ای دارد، گفت: انتظار مردم از مسئولان اتخاذ شیوه مدیریت جهادی در اجرا و تکمیل پروژه های نیمه کاره است.

وی اظهار کرد: یکی از مشکلات اصلی استان گیلان پسماند و فاضلاب است که با سفر سال گذشته رئیس جمهوری به استان و مصوبات اثربخش مرتبط، بارقه امیدی نسبت به حل سریع تر آن ایجاد شد.

استاندار گیلان با بیان اینکه ساماندهی فاضلاب شهرهای استان و نیز احیای زرجوب و گوهررود با اعتبارات استانی و سالانه بسیار طولانی است، به اهتمام دولت برای احیای این دو رودخانه و ساماندهی فاضلاب نقاط مختلف گیلان اشاره و اضافه کرد: برای تسریع در این امر، جلسات و بازدیدهای متعددی برگزار شده که با همت مدیران عملیات اجرایی آن باید تسریع شود.

وی با تاکید بر اینکه برای احیای رودخانه های زرجوب و گوهررود باید ساماندهی منشا آلودگی ها همچون مسکن مهر همانند اتمام پروژه تصفیه خانه فاضلاب زندان لاکان و بیمارستان های رشت، را اولویت قرار داد، تصریح کرد: ابتدا باید جلوی ورود انواع فاضلاب ها به این دو رودخانه گرفته شود و در این زمینه دولت هیچ محدودیتی ندارد و تعللی پذیرفته نیست.

عباسی با اشاره به اینکه نقاط ضعف در اجرای پروژه های آب و فاضلاب گیلان هر چه سریع تر برطرف شود، افزود: هیچ مانعی بر سر راه اجرای پروژه های فاضلابی در کلانشهر رشت و دیگر شهرهای گیلان وجود ندارد و نباید روند اداری و امورات بین سازمانی، خللی در کار عملیات اجرایی قرارگاه خاتم انبیاء در گیلان ایجاد کند.

وی با بیان اینکه احداث باقیمانده پروژه فاضلاب رشت از مطالبات بحق و قدیمی مردم این سامان است، تاکید کرد: همه مسئولان استان تمام توان خود را برای تکمیل طرح های آب و فاضلاب گیلان به کار ببندند.

نماینده عالی دولت در گیلان با تشریح تفاهم نامه های تبادلی بین شرکت آب و فاضلاب و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء برای اجرای پروژه فاضلاب شش شهر این استان از طریق تامین اعتبار تهاتر نفت، اظهار کرد: با پیگیری ها انجام شده؛ تفاهم عملیات احداث باقیمانده پروژه فاضلاب کلانشهر رشت با۵۰۰۰ میلیارد تومان و نیز شهرهای فومن، لاهیجان، سیاهکل، رودسر و آستانه اشرفیه با ۳۶۴۰ میلیارد تومان اعتبار بین شرکت آب و فاضلاب و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء منقعد شده و اجرایی می شود.

عباسی با اشاره به برنامه دولت سیزدهم در اجرای پروژه فاضلاب دیگر شهرهای گیلان، خاطرنشان کرد: علاوه بر اجرایی شدن این تفاهم نامه برای تکمیل فاضلاب کلانشهر رشت و احداث فاضلاب پنج شهر گیلان، برنامه تامین اعتبار و ساماندهی فاضلاب دیگر شهرهای استان نیز در دستور کار است.

اتابک جعفری، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز، با بیان اینکه سرمایه گذاری در شبکه تصفیه خانه ها از طریق صنعت محقق می شود، گفت: ۲۵ درصد پرتی و هدررفت آب در شبکه وجود دارد که باید برای جبران آن چاره اندیشی شود.

وی با اشاره به اینکه تفاهم نامه هایی توسط قرارگاه خاتم النبیاء و آب و فاضلاب در استان های پرآب اما با صنعت ضعیف منعقد شده است‌، افزود: این تفاهم نامه ها برای تسریع در اجرای پروژه های آب و فاضلاب که به دلیل عدم تصمیم گیری به موقع برای اجرا موجب وقفه های طولانی شده است، منعقد می شود.

مدیرعام شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ضمن قول مساعد برای تامین منابع مالی پروژه های آب و فاضلاب گیلان، تاکید کرد: تجهیز کارگاه در کمترین زمان برای تسریع در تکمیل این پروژه ها مهمترین مبحثی است که باید دنبال شود.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

روزهای تلخ و شیرین دولت روحانی از زبان واعظی: روحانی و ظریف نمی‌دانستند هواپیمای اوکراینی با موشک ساقط شده است | دلسوزی برای مردم...

منیبان نوشت: محمود واعظی با اشاره به ماجرای ساقط شدن هواپیمای اوکراینی می‌گوید: روحانی بر اینکه هر چه زودتر بیانیه داده شود و هر آنچه که هست را به مردم بگویید اصرار می‌کرد. به گزارش گیل و دیلم ، محمود...

اختصاصی گیل و دیلم | ‌ اسامی نامزدهای احتمالی انتخابات مجلس لاهیجان و سیاهکل + سوابق

اختصاصی گیل و دیلم | با فرارسیدن نوروز ۱۴۰۲ ، فعالیت های انتخاباتی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی با توجه به نزدیکی موعد آن ، رنگ و بوی جدی تری به خود می گیرد . عدم اقبال عمومی نسبت به...

علم‌الهدی: امروز عده‌ای خواهان مذاکره با غرب هستند؛ در زمان پیامبر (ص) هم عده‌ای به دنبال سازش بودند / این‌طور نیست که فکر کنیم...

علم‌الهدی امام جمعه مشهد اظهار کرد: اگر سوره محمد (ص) را بخوانید و در معانی آن تدبر کنید، برایتان محرز می‌شود که گویا ذات اقدس پروردگار آن را برای وضع امروز ما نازل کرده است. در زمان پیامبر (ص)...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.