خانهاقتصادیاعلام نرخ تبدیل...

اعلام نرخ تبدیل شلتوک به برنج در گیلان

رئیس جهاد کشاورزی گیلان نرخ تعیین شده برای تبدیل شلتوک به برنج سفید در این استان را اعلام کرد.

به گزارش گیل و دیلم ، صالح محمدی گفت: با توجه به قرار گرفتن در شرایط برداشت محصول برنج در شالیزار‌های گیلان و پس از برگزاری نشست‌های مختلف در این مورد، نرخ تبدیل شلتوک به برنج در شالیکوبی‌ها تعیین و در ستاد تنظیم بازار استان نیز مصوب شده است.

به گفته او، کارخانه‌های برنجکوبی گیلان در این زمینه به گروه‌های معمولی، رتبه دو و رتبه یک تقسیم و برای هر کدام نرخی مشخص شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان افزود: نرخ تبدیل هر کیلو شلتوک برنج در کارخانه‌های معمولی؛ یک هزار و ۶۰۰ تومان، در کارخانه‌های رتبه ۲؛ یک هزار و ۷۵۰ تومان و در کارخانه‌های رتبه یک نیز یک هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شده است.

آقای محمدی حق العمل غیرنقدی شالیکوبی‌های گیلان در سال ۱۴۰۱ را نیز به این شرح اعلام کرد:

کارخانه‌های برنجکوبی رتبه معمولی؛ دریافت ۲ کیلو و ۴۰۰ گرم برنج سالم به ازای تبدیل هر ۱۰۰ کیلوگرم شلتوک به برنج سفید

کارخانه‌های برنجکوبی رتبه دو؛ دریافت ۲ کیلو و ۶۰۰ گرم برنج سالم به ازای تبدیل هر ۱۰۰ کیلوگرم شلتوک به برنج سفید

کارخانه‌های برنجکوبی رتبه یک؛ دریافت ۲ کیلو و ۷۰۰ گرم برنج سالم به ازای تبدیل هر ۱۰۰ کیلوگرم شلتوک به برنج سفید

او همچنین گفت: پرداخت نرخ ریالی یا کالایی برنج سفید بر اساس اختیار و تمایل کشاورز انجام می‌شود و هیچ کارخانه داری حق تعیین نوع پرداخت را ندارد.

رئیس جهاد کشاورزی گیلان به فعالیت یک هزار و ۴۲۵ شالیکوبی در این استان اشاره و تصریح کرد: با ورود تکنولوژی در عرصه صنایع بیش از ۷۰۰ کارخانه در این استان تجهیز و نوسازی شده‌اند که این مهم ۳ تا ۷ درصد کاهش ضایعات را در مرحله تبدیل به همراه داشته است.

استان گیلان بزرگترین تولیدکننده ارقام بومی و با کیفیت برنج در کشور به شمار می‌آید که با ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری، رتبه اول کشور را از لحاظ سطح زیرکشت و رتبه دوم تولید برنج را به خود اختصاص داده است.

ارقام هاشمی، علی کاظمی، صدری، حسنی و دیلمانی انام جزء رقم‌های کیفی و ارقام گوهر و سپیدرود جزء رقم‌های پرمحصول است که در شالیزار‌های گیلان کشت می‌شود.

بیشترین ارقام برنج کشت شده در این استان، رقم‌های کیفی هاشمی و علی کاظمی است که افزون بر ۸۵ درصد محصول برنج گیلان را تشکیل می‌دهد

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.