خانهاجتماعیافزایش ۱۶ درصدی...

افزایش ۱۶ درصدی مصرف گاز در گیلان/ پایش از ادارات آغاز شد

شرکت گاز استان گیلان خبر از افزایش ۱۶ درصدی مصرف گاز در روزهای اخیر داده و از پایش گسترده دمای ادارات، بانک‌ها و مدارس این استان خبر داد.

به گزارش گیل و دیلم ، افزایش مصرف انرژِی موجب خسران اقتصادی و خدشه به محیط زیست می‌شود و به نوعی عصیان علیه طبیعت است لذا باید نقشه راه موثری تبیین و در پرتو آن راهبرد مصرف را اجرایی کرد؛ بر اساس آمارهای موجود، بخش اعظم مصرف گاز تولیدی کشور مربوط به مصرف گاز بخش خانگی است که این مولفه در روزهای سرد سال افزایش می یابد؛ به طوری که مصرف روزانه گاز در گیلان ۲۵ میلیون مترمکعب است که ۱۵ میلیون متر مکعب آن مصرف خانگی است.

پایش دمای ادارات، بانک ها و مدارس در گیلان

در راستای موضوع یادشده و با توجه به لزوم رعایت مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی در حوزه های مختلف مصرف، بسیج شرکت گاز گیلان اقدام به پایش گسترده دمای ادارات، بانک ها و مدارس کرده است.
عیسی جمال نیکویی مدیرعامل شرکت گاز گیلان با اعلام آغاز پایش دمای ادارات، بانکها و مدارس استان گفت: بسیج گاز گیلان علاوه بر ماموریت‌های فرهنگی و اجتماعی خود در راستای وظایف سازمان، اقدامات و فعالیت های خوب و برنامه‌ریزی شده ای را اجرا می کند که یکی از آنها پایش دمای نهادهای دولتی استان است.
وی بر اهمیت پایش مستمر دمای ادارات تاکید و عنوان کرد: هدف از اجرای این طرح کاهش مصرف گاز و نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در سطح سازمان ها و ادارات دولتی استان است.
مدیرعامل شرکت گاز گیلان با اشاره به برودت هوا و افزایش قابل توجه مصرف گاز در سراسر کشور بیان کرد: اجرای مستمر پایش دمای ادارات سبب خواهد شد تا مصرف گاز به میزان مناسبی کاهش یابد.
نیکویی با بیان اینکه بازرسان پایش دمای شرکت گاز استان گیلان در سال گذشته بیش از ۳۰ هزار مورد بازدید را از ادارات، بانک ها و مدارس استان انجام دادند، گفت: بر اساس بازرسی های بعمل آمده تعداد ۹۳۷ مورد اخطار به نهادهای خاطی داده شد و در همین راستا گاز هشت اداره نیز قطع شد.
وی با اشاره به دستور مقامات عالی کشور و همچنین دستورالعمل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان مبنی بر رعایت صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی اظهار داشت: همه ادارات، بانک‌ها و همچنین مدارس موظفند نسبت به رعایت دمای آسایش (۱۸ الی ۲۱ درجه) در محیط ساختمان های خود اقدام نمایند.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان ادامه داد: این سازمان ها موظفند در روزهای تعطیل و همچنین یک ساعت پیش از پایان وقت اداری نسبت به خاموش کردن وسایل گرمایشی اقدام نموده تا پایداری جریان گاز برای مشترکین خانگی برقرار بماند.
نیکویی ضمن قدردانی از همه نهادهایی که در سال گذشته با شرکت گاز همکاری داشتند بر اجرای مستمر این طرح با هدف نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی تاکید کرد.

۲ هزار و ۱۱۷ روستای گیلان از گاز طبیعی برخوردارند

همه شهرها و ۲ هزار و ۱۱۷ روستای گیلان از گاز طبیعی برخوردارند که به گفته مدیر عامل شرکت گاز گیلان این شرکت در تلاش است تا ۳۴ روستای صعب العبور و کوهستانی دیگر را به شبکه گاز متصل نماید.

جمال نیکویی با اشاره به بالاتر بودن درصد برخورداری گاز در گیلان نسبت به متوسط کشوری، اظهار داشت: هم اکنون ۹۹.۹ درصد خانوارهای شهری و ۹۶.۸ درصد خانوارهای روستایی استان دارای گاز می باشند که میزان کشوری آن در بخش شهری ۹۷.۶ و در بخش روستایی ۸۵ درصد است.
وی درخصوص مقاوم سازی و پایداری شبکه های گاز برای مواجهه مناسب با فصل سرما بیان کرد: این شرکت هر ساله در فصل گرم سال بر اساس برنامه ریزی، همه ایستگاه ها و تاسیسات گاز را مورد تعمیرات اساسی قرار می دهد تا احتمال افت فشار گاز در فصل سرما به حداقل برسد.
مدیرعامل شرکت گاز استان افزود: علاوه بر تعمی

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

خروجی صداوسیما، دانشگاه امام‌صادق و… چیست که ۳۵ درصد افزایش بودجه داشته‌اند؟ | اگر در یک کشور توسعه یافته نرخ تورم دو رقمی شود...

یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: یکی از انتقادات به لایحه بودجه این است که انبساطی بسته شده و رشد بودجه‌ی خیلی از دستگاه‌ها نشان می‌دهد دولت به دنبال صرفه‌جویی برای کاهشِ نرخ تورم نبوده است. کشوری که در شرایط...

حسینی، معاون رئیسی: در یک سال و نیم گذشته توفیقات قابل ملاحظه‌ای حاصل شده / بانیان وضع موجود فرافکنی می‌کنند؛ ضرورت دارد نیروهای انقلابی...

معاون رییس جمهور با بیان اینکه دولت مردمی بی وقفه در تلاش است تا مشکلات مردم و کشور کاهش یابد، گفت: بانیان وضع موجود با فراغ بال و با قیافه حق به جانب و ژست دفاع از مردم، فرافکنی...

وزارت کشور: دستور العمل برگزاری تجمعات قانونی تهیه شد / در مهرماه امسال همزمان با شروع اعتراضات، این دستورالعمل آماده ابلاغ نبود / دستورالعمل...

عبدالله مرادی مدیر کل امور سیاسی وزارت کشور با اعلام اینکه دستور العمل برگزاری تجمعات قانونی تهیه شده است، گفت که این دستورالعمل به زودی به دستگاهها ابلاغ می‌ شود. وی اضافه کرد: در این دستورالعمل باید مرجع صدور...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.