خانهسیاسیامیرقلی جعفری بروجنی،...

امیرقلی جعفری بروجنی، نماینده مجلس: مردم بدانند از رأی آنان صیانت می‌شود و جمهوری اسلامی به رأی مردم تمکین می‌کند

یک نماینده مجلس اظهار کرد: مردم باید بدانند از رأی آنان صیانت می‌شود، کما اینکه تاکنون اینگونه بوده و نظام جمهوری اسلامی ایران نشان داده به رأی مردم تمکین می‌کند.

به گزارش گیل و دیلم ، امیرقلی جعفری بروجنی، نماینده مجلس با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مسئولان مرتبط راهبرد «مشارکت، امنیت، سلامت و رقابت انتخابات» را از هم اکنون مشخص کنند تا انتخاباتی خوب، سالم و با مشارکت بالا داشته باشیم، اظهار داشت: انتخابات صحنه حضور مردم در تعیین سرنوشتشان است. انتخابات، نماد دموکراسی در کشور ماست و هر چه حضور مردم در انتخابات پررنگ‌تر باشد، نشان می‌دهد مردم امیدوار هستند و نسبت به آینده کشور دغدغه دارند.

وی بیان کرد: اولین نکته مهم در این نماد دموکراسی و مردم سالاری آن است که مشارکت بالا باشد. اگر قرار باشد مشارکت در انتخابات بالا برود، عواملی در آن دخیل است که یکی از مهمترین مسائل امیدآفرینی است که مسئولان و به ویژه دولتمردان باید با تحقق وعده‌های خود در این زمینه اهتمام لازم را داشته باشند.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در یک انتخابات، امنیت هم مسئله‌ای بسیار مهم است و باید مردم این اطمینان را داشته باشند که در محیطی امن و بدون دغدغه در انتخابات شرکت کنند.

جعفری بروجنی درباره رعایت سلامت انتخابات، گفت: سلامت انتخابات به دستگاه‌های متولی بازمی گردد، یعنی وزارت کشور به عنوان برگزارکننده انتخابات و شورای نگهبان به عنوان ناظر بر انتخابات باید نظارت کاملی بر همه مراحل انتخابات اعم از زمان تأیید صلاحیت‌ها تا اعلام نتایج انتخابات داشته باشد. سلامت انتخابات نکته مهمی است که در ایجاد امیدآفرینی و مشارکت بالای مردم بسیار مؤثر است.

وی ادامه داد: مردم باید بدانند از رأی آنان صیانت می‌شود، کما اینکه تاکنون اینگونه بوده و نظام جمهوری اسلامی ایران نشان داده به رأی مردم تمکین می‌کند و موید این مساله آن است که هر ۸ سال یک بار یک دولت با یک رویکرد و گرایش کاملاً متفاوت سیاسی داشتیم و این مسئله نشان می‌دهد مردم در تعیین سرنوشت خود تأثیر دارند.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رأی مردم طبق فرموده مقام معظم رهبری حق الناس است و دستگاه‌های ذیربط و برگزارکننده انتخابات باید از رأی مردم صیانت کند و امیدواریم از الان مقدمات مشارکت پرشور و حداکثری مردم در انتخابات اسفند ماه مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را فراهم کنند.

جعفری بروجنی درباره رقابتی شدن فرآیند انتخابات، گفت: انتخابات بدون رقابت معنایی ندارد و انتخاباتی که در آن فقط یک سلیقه خاص سیاسی حضور داشته باشد، معنایی ندارد. البته سلایق و احزابی که در انتخابات حضور پیدا می‌کنند، باید در چارچوب و قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشند. انتخابات نباید تک حزبی باشد و باید احزاب گوناگون امکان این را داشته باشند که در انتخابات افراد حزب خود را در معرض رأی مردم قرار دهند. البته احزاب باید در چارچوب نظام و انقلاب باشند و در این مسیر حرکت کنند

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ورود ۳۱۱ هزار خودرو به گیلان در آخر هفته

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ورود ۳۱۱ هزار و ۷۲۶ وسیله نقلیه به استان گیلان طی چهار روز گذشته خبر داد و گفت: شاهد رشد ۴۱ درصدی ورود به استان هستیم. به گزارش گیل و دیلم...

ترافیک روان در جاده‌های گیلان

رییس پلیس راه گیلان از ترافیک عادی و روان در همه جاده‌های ورودی و خروجی استان خبر داد. به گزارش گیل و دیلم ، سرهنگ جاور صفاری گفت: به رغم تعطیلات پیش رو و ورود مسافران به گیلان، هم اکنون...

نماینده مجلس: اطرافیان رئیسی افرادی را برای پست‌های مهم سفارش می‌کنند که توانایی اداره بخشداری را هم ندارند

حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل در مجلس یازدهم با انتقاد از مدیران دولت رئیسی می‌گوید: فردی که برای وزارت و استانداری انتخاب می‌شود باید توانمندی داشته باشد که بتواند بار‌های سنگین وزارتخانه و استانداری را به دوش بکشد. انتخاب بد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.