خانهاقتصادیبهروزی فر با...

بهروزی فر با انتقاد از عملکرد دولت؛ هزینه‌های دارو بسیار سنگین است | مردم با مشکلات اساسی روبرو هستند

بهروزی فر با بیان اینکه در شرایط فعلی هزینه‌های دارو بسیار سنگین است و مردم با مشکلات اساسی روبرو هستند گفت: روند توزیع دارو در سطح کشور به درستی انجام نمی‌شود و همین امر موجبات دغدغه مردم را فراهم آورده است.

به گزارش گیل و دیلم ، خلیل بهروزی فر در گفت وگو با شبستان، از وضعیت توزیع دارو در سطح کشور انتقاد کرد و اظهار داشت: در حال حاضر هزینه‌های دارو بسیار سنگین است و مردم برای تامین داروی مورد نیاز خود با مشکلات اساسی و عدیده روبرو هستند از طرفی روند توزیع دارو در سطح کشور نیز به درستی انجام نمی‌شود و همین امر موجبات افزایش دغدغه مردم را فراهم آورده است.

نماینده مردم شهرستانهای فومن و شفت در مجلس ضمن لزوم حمایت از مردم به ویژه قشرهای آسیب‌پذیر جامعه و بیماران خاصی که نیاز مبرم به دارو دارند همچنین توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان در استانها از جمله گیلان به ویژه شهرستان محروم شفت را ضروری دانست و عنوان کرد: وزارت بهداشت و درمان باید برای ساماندهی این شرایط و حمایت موثر از قشرهای مختلف مردم تمهیدات لازم را بیاندیشد تا شاهد استمرار شرایط نابه سامانی توزیع دارو نباشیم.

بهروزی فر ضمن تاکید بر این نکته که وزارت بهداشت و درمان در راستای رسالت خود و حمایت از مردم و مصرف کنندگان باید دست کسانی که منافع‌شان در احتکار دارو است را قطع نماید یادآور شد: مجلس به صورت مستمر وضعیت توزیع دارو و عملکرد وزارت بهداشت و درمان را در بخش‌های مختلف رصد می‌کند و انتظار دارد مشکلات به وجود آمده هر چه سریعتر برطرف شوند.

وی مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را هم در یکی دو سال اخیر مورد اشاره قرار داد و با اذعان به این نکته که نباید اجازه داد فشار اقتصادی و معیشتی بر قشرهای مختلف و محروم افزایش پیدا کند ابراز داشت: طبق بودجه سال ۱۴۰۱ دولت باید در حوزه قیمت مواد غذایی، کالاهای اساسی سبد خانوار و دارو رسیدگی نماید زیرا این امر یکی از خواسته‌های مهم مجلس از ایشان بوده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس عمل به قانون و بازگرداندن قیمت برخی از کالاها براساس قیمت شهریورماه سال ۱۴۰۰ را خواستار شد و با بیان اینکه دولت تاکنون حمایت‌های خوبی از قشرهای آسیب‌پذیر داشته است خاطرنشان کرد: نرخ بسیاری از مواد غذایی، پنج قلم کالاهای اساسی سبد خانوار و داروها افزایش محسوسی پیدا کرده و گران به دست مردم می‌رسد بنابراین دولت باید در این زمینه ورود جدی‌تری داشته باشد و ضعف‌ها را برطرف کنند.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.