خانهاجتماعیتوزیع بیش از...

توزیع بیش از ۱۱ هزار تن کود شیمیایی یارانه‌ای در گیلان

سرپرست تعاونی روستایی گیلان از توزیع ۱۱ هزار و ۷۰۰ تن کود شیمیایی یارانه‌ای در استان خبر داد و گفت: در تأمین نهاده‌های کشاورزی هیچ مشکلی وجود ندارد و شالیکاران نگران نباشند.

به گزارش گیل و دیلم ،کیوان حسن‌پور لسکو کلایه در گفتگویی اظهار کرد: در تأمین کود و نهاده‌های کشاورزی هیچ مشکلی وجود ندارد و شالیکاران نگران کود مورد نیاز خود نباشند.

وی از توزیع ۱۱ هزار و ۷۰۰ تن کود شیمیایی یارانه‌ای در گیلان خبر داد و افزود: از این میزان، ۹ هزار و ۱۸۵ تن اوره، هزار و ۷۶ تن سوپر فسفات تریپل و هزار و ۴۴۲ تن سولفات و کلرور بین کشاورزان استان توزیع شده‌است.

سرپرست تعاون روستایی گیلان با بیان اینکه حدود ۲۱ هزار تن انواع کود شیمیایی یارانه‌ای برای توزیع بین شالیکاران گیلان خریداری شده است، اضافه کرد: از این میزان ۱۵ هزار و ۹۱۱ تن اوره، ۲ هزار و ۴۳۳ تن سوپر فسفات تریپل و ۲ هزار و ۵۶۵ تن سولفات و کلرورپتاسیم است.

حسن پور با اشاره به اینکه حدود ۱۸ تن انواع کود شیمیایی در انبارها آماده توزیع بین کشاورزان است، گفت: تا پایان دوره کشت برنج ۳۰ هزار تن انواع کود یارانه‌ای دیگر، خریداری و در اختیار شالیکاران قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه جهاد کشاورزی مسئول توزیع حواله کود یارانه‌ای است، افزود: از این‌رو باید حواله را جهاد کشاورزی صادر کند.

سرپرست تعاون روستایی گیلان با اشاره به قیمت کود شیمیایی یارانه‌ای بیان کرد: قیمت فروش هر کیلوگرم اوره ۳۰ هزار ریال، هر کیلوگرم سوپر فسفات ۱۱۰ هزار ریال، سولفات پتاسیم ۱۲۵ هزار ریال و کلرور پتاسیم ۱۱۵ هزار ریال است.

حسن پور با بیان اینکه توزیع کود یارانه‌ای تقریباً تا ۲۰ روز آینده ادامه دارد، اضافه کرد: تا زمانی که کشاورزان متقاضی، کود یارانه‌ای دریافت نکرده باشند، توزیع را ادامه می‌دهیم و اجازه توزیع کودغیریارانه‌ای را نخواهیم داد مگر آنکه به درخواست کشاورز باشد.

خرید ۶۹۰ تن برگ سبز چای

وی در بخش دیگر این گفتگو، افزود: ۲ کارخانه چایسازی تا کنون حدود ۶۹۰ تن برگ سبز چای درجه یک و ۲ را با قیمت تضمینی از چایکاران خریداری کرده‌اند.

سرپرست تعاون روستایی گیلان ادامه داد: ارزش این مقدار برگ سبز بیش از ۹ میلیارد ریال است و از این میزان برگ سبز ۱۵۲ تن چای خشک تولید شده است.

حسن پور با تاکید بر کیفی سازی برگ سبز چای، بیان کرد: برای ارتقای کیفیت چای خشک تولیدی این کارخانجات، به عنوان تشویق، برای هر کیلوگرم برگ سبز چای کیفی که به این کارخانه‌ها تحویل داده می‌شود، ۱۰ تا ۲۵ هزار ریال بالاتر از نرخ مصوب به چایکاران پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: پرداخت بیش از ۷ میلیارد ریال از بهای برگ سبز خریداری شده از چایکاران در تعهد ۲ کارخانه چایسازی است، که پس از واریز آن در وجه سازمان چای کشور، به چایکاران گیلانی پرداخت خواهد شد.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

قالیباف: روش فعلی اداره کشور و مدیریت آن غلط است | چگونه می‌خواهیم به آیندگان جواب دهیم که پول خود را به آتش می‌کشیم

رئیس مجلس گفت: با ابراز تأسف از اینکه ما مدیران سالی ۱۰۴ میلیارد دلار به قیمت سال ۱۴۰۰، ثروت را هدر می‌دهیم، گفت: منظور بد استفاده کردن ثروت نیست بلکه منظور این است که ثروت خود را از...

آیت‌الله علوی بروجردی: در قم احساس خطر می‌کنیم/وضعیت معیشتی مردم بحرانی است/ این زندگی سزاوار مردم ایران نیست/ خطای مسئولین به روحانیت ضربه می‌زند

آیت‌الله علوی بروجردی به شدت از وضعیت حکمرانی در کشور انتقاد کرد. آیت‌الله علوی بروجردی، استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، ضمن انتقاد نسبت به گرانی کالاها، وضعیت معیشتی مردم، قیمت مسکن و اجاره بها و...

اینکه می‌گویند اکثر مردم قبل از انقلاب متدین‌تر بودند دروغ است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه الان در همه کشورها جز ایران کاپیتولاسیون وجود دارد، گفت: این کشف حجاب‌ها و سلبریتی‌سازی‌ها برای این است که می خواهند ما را به دوران قبل از انقلاب برگردانند. به گزارش گیل...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.