خانهاقتصادیتوزیع تخم نوغان...

توزیع تخم نوغان در ۸ شهرستان گیلان از امروز

معاون مرکز توسعه نوغانداری کشور از توزیع بیش از ۱۶ هزار جعبه تخم نوغان در گیلان خبر داد و گفت: نوغانداران از امروز می توانند در ۸ شهرستان گیلان تخم نوغان خود را تهیه کنند.

به گزارش گیل و دیلم ، مجید فرزانه در گفتگویی با اشاره به استعداد گیلان در بخش نوغان، اظهار کرد: صنعت نوغانداری از صنایع مادر گیلان بوده و در اشتعال زایی بسیار حائز اهمیت است.

وی از توزیع ۱۶ هزار و ۴۰۰ جعبه تخم نوغان در گیلان خبر داد و افزود: این تعداد جعبه تخم نوغان از امروز در ۸ شهرستان گیلان آغاز شده و به مدت یک ماه ادامه دارد.

معاون مرکز توسعه نوغانداری کشور با تاکید بر تقویت صنعت نوغانداری، بیان کرد: حمایت از صنعت نوعانداری به تولید، اشتغال و اقتصاد منطقه کمک شایان می‌کند.

فرزانه ادامه داد: نوغانداران می‌توانند برای دریافت تخم نوغان از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۷، به ۱۱ شعبه در شهرستان‌های لنگرود، شفت، لاهیجان، فومن، صومعه سرا، رشت، بندرانزلی و آستانه اشرفیه مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه شرایط برای نوغانداری در گیلان تسهیل بخشی شده است، افزود: نوغانداران دیگر شهرستان‌ها برای دریافت تخم نوغان در ساعات اداری به جهاد کشاورزی شهرستان خود مراجعه کنند.

معاون مرکز توسعه نوغانداری کشور با بیان اینکه قیمت هر جعبه تخم نوغان ۲۰ هزار تومان اعلام شده است، گفت: پیش بینی می‌شود امسال با توزیع این مقدار تخم نوغان، ۶۰۰ تن پیله‌تر ابریشم در گیلان برداشت شود.

فرزانه با اشاره به شرایط آب و هوایی گیلان، اضافه کرد: با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی توصیه می‌شود، هرچه سریع‌تر برای دریافت تخم نوغان به شعب شهرستان خود مراجعه کنند

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ورود ۳۱۱ هزار خودرو به گیلان در آخر هفته

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ورود ۳۱۱ هزار و ۷۲۶ وسیله نقلیه به استان گیلان طی چهار روز گذشته خبر داد و گفت: شاهد رشد ۴۱ درصدی ورود به استان هستیم. به گزارش گیل و دیلم...

ترافیک روان در جاده‌های گیلان

رییس پلیس راه گیلان از ترافیک عادی و روان در همه جاده‌های ورودی و خروجی استان خبر داد. به گزارش گیل و دیلم ، سرهنگ جاور صفاری گفت: به رغم تعطیلات پیش رو و ورود مسافران به گیلان، هم اکنون...

نماینده مجلس: اطرافیان رئیسی افرادی را برای پست‌های مهم سفارش می‌کنند که توانایی اداره بخشداری را هم ندارند

حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل در مجلس یازدهم با انتقاد از مدیران دولت رئیسی می‌گوید: فردی که برای وزارت و استانداری انتخاب می‌شود باید توانمندی داشته باشد که بتواند بار‌های سنگین وزارتخانه و استانداری را به دوش بکشد. انتخاب بد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.