×

جلوگیری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان از اجرای طرح ضد محیط زیستی یک شهردار

 • کد نوشته: 23050
 • ۱۳۹۶-۰۷-۱۵
 • 230 بازدید
 • ۰
 • دکتر محمدپور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان از جلوگیری یک طرح گردشگری پیاده رو سازی و دوچرخه سواری که توسط شهرداری یکی از شهرستان های گیلان که بدون مجوز اداره کل حفاظت محیط زیست در حال انجام بود خبر داد. دکتر محمدپور گفت: در چند ماه گذشته شهرداری استارا با تهیه یک طرح گردشگری […]

  جلوگیری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان از اجرای طرح ضد محیط زیستی یک شهردار
 • دکتر محمدپور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان از جلوگیری یک طرح گردشگری پیاده رو سازی و دوچرخه سواری که توسط شهرداری یکی از شهرستان های گیلان که بدون مجوز اداره کل حفاظت محیط زیست در حال انجام بود خبر داد.

  دکتر محمدپور گفت: در چند ماه گذشته شهرداری استارا با تهیه یک طرح گردشگری پیاده رو سازی و دوچرخه سواری بدون اخذ مجوز از اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان به صورت غیر قانونی به صورت گسترده اقدام به تخریب تالاب شکار ممنوع استیل استارا نمود.

  وی در ادامه افزود: اجرای این پروژه محدوده وسیعی از مسیر در نظر گرفته شده که از داخل تالاب استیل عبور میکرد که برای پر کردن و ایجاد بستر عملیات انتقال شن و ماسه و سنگ لاشه به داخل استیل حمل وتخلیه میگردید وبا استفاده از دستگاه میکانیکی و لودر جاده سازی شروع که اداره حفاظت محیط زیست پس از مشاهده این اقدام سریعا وارد عمل شده و دستور برخورد لازم و جلوگیری عملیات تخریب را صادر و یگان حفاظت محیط زیست استان پس از حضور در محل تمام ماشین آلات متعلق به شهرداری استارا را توقیف و به پاسگاه محیطبانی لوندویل هدایت نمودند.

  محمدپور گفت: بعد از پیگیری های مجدانه ما و همکاری خوب طرفداران محیط زیست و سمن های زیست محیطی استان موضوع جهت حل فصل به کمسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ارجاع که در نهایت اعضا ضمن قبول انجام تخلف توسط عوامل شهردای در تخریب تالاب شکار ممنوع استیل مصوب گردید به فوریت با نظارت دقیق پرسنل یگان حفاظت و کارشناسان اداره کل محیطزیست استان تمام شن و سنگ لاشه تخلیه شده در تالاب توسط عوامل شهرداری استارا بارگیری و برای مصارف زیست محیطی تحویل اداره حفاظت محیط زیست استان شود.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان در خصوص اهمیت تالاب افزود: این تالاب کریدور مهاجرت شمال و جنوب پرندگان و اولین استراحت گاه پرندگانی که از سیبری وارد استان میشوند می باشد و همچنین چشم انداز بی نظیر و وجود درختان توسکا که محل بسیار مناسبی برای زاد اوری گونه های مختلف پرندگان میباشد داراست که در حال حاضر اولین گروه از پلیکان ها نیز وارد این تالاب شدند و مورد حفاظت پرسنل یگان استان هستند.

  اجرای این عملیات در روز چهارشنبه با حضور و نظارت کامل مدیر کل محیط زیست گیلان وفرمانده یگان حفاظت و رییس اداره شهرستان و فرماندار و شهردار و سایر مسولین به اجرا در آمد.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=23050

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *