Homeفرهنگی هنری«حبیب پورسیفی» هنرمند...

«حبیب پورسیفی» هنرمند برجسته گیلانی درگذشت

«حبیب پورسیفی» هنرمند برجسته تئاتر، تلویزیون و سینمای ایران و گیلان دار فانی را وداع گفت.

به گزارش گیل و دیلم ، «حبیب پور سیفی» هنرمند برجسته تئاتر، تلویزیون و سینمای ایران و گیلان دار فانی را وداع گفت.

مرحوم پورسیفی متولد ۱۳۲۳ در رشت، سال ۱۳۳۸ برای همکاری در رادیو گیلان همراه زنده یاد احمد بدر طالعی وارد نمایش‌های رادیویی شد و به دلیل داشتن صدای مناسب، توانست نمایش‌های زنده زیادی را به صحنه ببرد. وی از سال ۱۳۴۶ به استخدام آموزش و پرورش درآمد و از سال ۱۳۵۱ وارد انستیتوی مربیان هنری شد و دو سال بعد موفق شد با گرایش بازیگری و کارگردانی فوق دیپلم هنر را اخذ کند.

وی در نمایش‌های نقشی روی چوب نوشته اینگمار برگمن، خرمن‌های سوخته نوشته رضا احمدی، گلدونه خانوم نوشته اسماعیل خلج به ایفای نقش پرداخت.

زنده یاد پور سیفی پس از انقلاب به رشت منتقل و در مدرسه لشت نشاء مشغول به کار شد و همزمان دوستان تئاتری خود را در شهر رشت جمع آوری کرد و نمایش‌های میکروب‌ها و دست بالای دست را با نام ویتامارا همراه زنده یاد احمد بدر طالعی و هنرمندان گروه آتوسا به صحنه برد.

آخرین کار جدی پورسیفی اجرای نمایش آهسته با گل سرخ نوشته اکبر رادی بود که توسط فرزندش حسن پور سیفی کارگردانی شد.

فیلم داستانی یاور (۱۳۷۲)، شوق خفاشان (۱۳۷۳)، فیلم سینمایی خدا می‌آید (۱۳۷۴)، داستانی روایت عاشورا (۱۳۸۰)، سریال آواز مه (۱۳۸۱)، سریال فردا روشن است (۱۳۸۸)، سریال عاقل محله (۱۳۸۸)، فیلم داستانی نقش فرش (۱۳۹۱)، فیلم داستانی این باران با آن باران فرق دارد (۱۳۹۲)، فیلم داستانی وارث (۱۳۹۲)، سریال نقطه صفر (۱۳۹۳)، فیلم داستانی درخت چشمه (۱۳۹۳)، فیلم سینمایی در دنیای تو ساعت چند است (۱۳۹۳)، فیلم سینمایی باران اسیدی (۱۳۹۳)، نماز باران، راز سنگ کبود، از جمله فعالیت‌های بازی تصویری حبیب پور سیفی است که در کارنامه خود دارد.

گفتنی است، مراسم تشییع این هنرمند فردا ساعت ۹ صبح از مقابل مجتمع خاتم الانبیا رشت به سمت خانه ابدی در باغ رضوان برگزارمی‌شود.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ماهیگیری روزنامه اصولگرا از مصاحبه تحریف شده کرباسچی / او از انتخاب یک زن به عنوان رئیس جبهه اصلاحات ناراضی است!

روزنامه جوان در یادداشتی به مصاحبه کرباسچی درباره انتخاب آذر منصوری به عنوان ریاست جبهه اصلاحات پرداخته است آنهم در شرایطی که کرباسچی از تحریف اظهاراتش در این گفتگو روایت کرده است. به گزارش گیل و دیلم ، در ادامه...

آقای رئیسی! به جای این همه سختی سفر برای خود و خانواده و این همه سخنرانی اگر یک تحریم لغو می‌شد، سودمندتر نبود؟

گیل و دیلم | اعتماد نوشت: نقدوبررسی سخنان آقای رییسی در مجمع عمومی سازمان ملل محل نیاز و ضرورت نیست چراکه تاکید بر مواضع جمهوری اسلامی بود و این معانی تاکنون با لحن و ادبیات مختلف از انواع تریبون‌های...

عصبانیت شدید روزنامه اصولگرا از انتصاب وزیر روحانی به عنوان قائم مقام وزیر رئیسی

روزنامه اصولگرای جوان از انتصاب خاوازی، وزیر دولت قبل به عنوان قائم مقام محمدعلی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی عصبانی شد. به گزارش گیل و دیلم ، روزنامه جوان در این باره نوشت: با توجه به عملکرد ضعیف خاوازی در دوره وزارتش...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.