خانهاجتماعیحسن نوروزی، عضو...

حسن نوروزی، عضو کمیسیون قضایی: همه مردم به عنوان لشکر امر به معروف و نهی‌ازمنکر به میدان بیایند

یک عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: ما به عنوان تقابل با دست‌های ناپیدا و پنهان موظف هستیم به امر به معروف و نهی از منکر یک وجهه ملی بدهیم، یعنی همه مردم به عنوان لشکر امر به معروف و نهی‌ازمنکر به میدان بیایند و با نصحیت و ارشاد، جامعه به ویژه جوانان را متوجه کنند.

حجت‌الاسلام حسن نوروزی، عضو کمیسیون قضایی مجلس درباره پلمب مراکز تجاری به دلیل عدم رعایت حجاب از سوی مراجعه کنندگان و الزامات قانونی در این خصوص گفت: اصولاً قانون هر مملکتی چیزی است که باید به آن عمل شود. در واقع ماده ۶۳۸ قانون گذاری اسلامی در رابطه با بحث بدحجابی و بی‌حجابی مجازات تعیین کرده است.

به گزارش گیل و دیلم به نقل از ایلنا، بخش هایی از گفت و گوی نوروزی را در ادامه می خوانید:

قانون حمایت از امر به معروف و نهی از منکر هم راهکار و طریق را مشخص کرده است، لذا ما برای حفظ نظام و حفظ هویت کشور اسلامی و همچنین طرح صیانت و کرامت بانوان و خواهران و مادران این کشور موظف هستیم به خیلی از مسائل دقت کنیم.

احساس‌مان این است در روشی که در کشف حجاب و بعضی از ولنگاری‌های عمومی روی می‌دهد یک دست‌های پشت پرده‌ای به عنوان مخالفت با نظام راهنمایی می‌کنند، لذا ما به عنوان تقابل با دست‌های ناپیدا و پنهان موظف هستیم به امر به معروف و نهی از منکر یک وجهه ملی بدهیم، یعنی همه مردم به عنوان لشکر امر به معروف و نهی‌ازمنکر به میدان بیایند و با نصحیت و ارشاد، جامعه به ویژه جوانان را متوجه کنند.
لذا ما خواهش‌مان اولا از دوایر دولتی همچون بیمارستان‌ها، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها و همه نهادهای دولتی و ثانیاً مراکز اقتصادی و علمی این است که به میدان بیایند و با زبان درست و طریق جدال احسن نصیحت کنند تا این تقابل(با دست‌های پشت پرده) انجام شود. در واقع اگر بخواهند تسامل (از راه دوستی وارد شوند) کنند راه مقدماتی این است که اول این کارها رخ دهد. تا این نهضت ملی نهی از منکر ان‌شاالله ایجاد شود.
در خصوص این‌که آیا کمیسیون حقوقی و قضایی در خصوص حجاب طرحی دارد یا خیر، بله، لایحه‌ای از طریق دولت به عنوان لایحه عفاف و حجاب در حال آمدن است.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

قالیباف: روش فعلی اداره کشور و مدیریت آن غلط است | چگونه می‌خواهیم به آیندگان جواب دهیم که پول خود را به آتش می‌کشیم

رئیس مجلس گفت: با ابراز تأسف از اینکه ما مدیران سالی ۱۰۴ میلیارد دلار به قیمت سال ۱۴۰۰، ثروت را هدر می‌دهیم، گفت: منظور بد استفاده کردن ثروت نیست بلکه منظور این است که ثروت خود را از...

آیت‌الله علوی بروجردی: در قم احساس خطر می‌کنیم/وضعیت معیشتی مردم بحرانی است/ این زندگی سزاوار مردم ایران نیست/ خطای مسئولین به روحانیت ضربه می‌زند

آیت‌الله علوی بروجردی به شدت از وضعیت حکمرانی در کشور انتقاد کرد. آیت‌الله علوی بروجردی، استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، ضمن انتقاد نسبت به گرانی کالاها، وضعیت معیشتی مردم، قیمت مسکن و اجاره بها و...

اینکه می‌گویند اکثر مردم قبل از انقلاب متدین‌تر بودند دروغ است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه الان در همه کشورها جز ایران کاپیتولاسیون وجود دارد، گفت: این کشف حجاب‌ها و سلبریتی‌سازی‌ها برای این است که می خواهند ما را به دوران قبل از انقلاب برگردانند. به گزارش گیل...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.