خانهمذهبیخطیب جمعه اهواز:...

خطیب جمعه اهواز: به فرموده قرآن، بیشتر «ساکنان کره مریخ» مشرک هستند / شب و روز، «جهادی» کار کنیم تا «۳۰ سال آینده»، اقتصاد کشورمان، جهانی می‌شود

به گزارش گیل و دیلم ،ایسنا نوشت: حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد با تاکید بر خودداری از خام‌فروشی صرف نفت و با اشاره به مشکلات آن گفت: اگر شب و روز و به صورت جهادی کار کنیم امیدواریم تا ۳۰ سال آینده اقتصادمان را جهانی کنیم.

امام جمعه اهواز با تاکید بر خودداری از خام‌فروشی صرف نفت و با اشاره به مشکلات آن گفت: اگر شب و روز و به صورت جهادی کار کنیم امیدواریم تا ۳۰ سال آینده اقتصادمان را جهانی کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی‌فرد در خطبه‌های نماز جمعه امروز (۲۸ بهمن‌ماه) اهواز با اشاره به نقش کلیدی خانواده در سبک زندگی اسلامی، اظهار کرد: سبک زندگی اسلامی یکی از توصیه‌های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه خط‌بندی‌ها و صف‌بندی‌ها بر محور ولایت است، افزود: زمانی که به کارهای روزمره توجه می‌کنیم می‌بینیم که خدایان زیادی به جز خدای متعال در زندگی ما نقش ایفا می‌کنند و خود را به شرک آلوده می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: بنا به فرموده قرآن کریم بیشتر کسانی که در کره مریخ هستند، مشرک هستند. برخی با زبان می‌گویند لااله‌الاالله اما در دل می‌گویند لااله‌الاانا.

امام جمعه اهواز بیان کرد: زمانی که انسان هوای خود را معبود خود قرار می‌دهد، درگیر هوا و هوس شده است. برخی برای مقام‌پرستی حاضر هستند جنایت مرتکب شوند. قدرت‌پرستی، قدرت‌طلبی، فرزندپرستی، زن‌پرستی و کسب محبوبیت و شهرت بین مردم نیز بیماری هستند.

موسوی‌فرد با اشاره به آثار مثبت صلوات فرستادن، گفت: غالب اختلاف‌ها در خانواده‌ها ناشی از تبعیت از هوای نفس است؛ درمان و راه رسیدن به تقوا از مسیر اهل بیت(ع) است و باید توجه شود نماز بی‌ولایت نیز خود را فریب دادن است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با تبریک فرا رسیدن عید مبعث پیامبر اکرم(ص) عنوان کرد: به تعبیر امام(ره) روز بعثت پیامبر(ص) در سراسر عالم نظیر ندارد و شریف‌تر از این روز وجود خارجی ندارد. به دلیل اینکه دیگر در دنیا چنین اتفاقی نیفتاده و شخصیتی مانند پیامبر(ص) وجود ندارد، این روز نظیر ندارد.

امام جمعه اهواز گفت: در صدر اسلام مردم تا حدی بی‌لیاقت بودند که نتوانستند اما خود را حفظ کنند اما این امت اسلامی با وجود تحمل ۴۴ سال انواع فشارها توانستند نه تنها امام خود بلکه دو نایب امام را حفظ کنند. آیا این امت لیاقت ندارد پرچم را به دست توانمند ولی‌الله الاعظم اعطا کند؟ بنابراین باید در برابر این امت فهیم، نجیب و انقلابی سر تعظیم فرود آورد.

وی عنوان کرد: ابر بدهکارترین کشور در دنیا آمریکا است اما با اقتداری که با دلار خود در دنیا ایجاد کرده کمتر ورشکست می‌شود.

موسوی‌فرد بیان کرد: در سال ۲۰۰۸ به دلیل ترکیدن حباب مسکن، بحران مالی برای آمریکا ایجاد شد و سردمداران آمریکایی برای ایجاد یک پایه پولی، حدود ۱۲۵۰ میلیارد دلار از چین قرض کردند. به دلیل قدرتی که آمریکا دارد این بدهکاری‌ها را پرداخت نکرد و چین گفت چرا ما نتوانیم چنین اقتداری برای خود ایجاد کنیم؟ بنابراین از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ تعداد ۲۶۰۰ ابرپروژه با بیش از یک تریلیون دلار را در ۱۲۰ کشور اجرا کردند. اکنون چین زیرساخت‌های اقتصادی خود را به گونه‌ای تقویت کرده است که در آینده‌ای نه چندان دور ابراقتصاد دنیا می‌شود.

وی افزود: اکنون که زیرساخت‌ها مهیا و محصولات چین آماده صادرات است، مسیر دریایی امنیت نخواهد داشت بنابراین باید به سمت مسیری که بتواند این حجم محصولات را صادر کند برود و مسیر جاده‌ای، تنها مسیر برای جابه‌جایی محصولات است؛ مسیر ترکیه- ارمنستان – آذربایجان و بنا بر نقلی قزاقستان مسیر جابه‌جایی محصولات است. مسیر دوم جابه‌جایی محصولات از افغانستان – ایران – ارمنستان و اروپا است. این در حالی است که در جهان قدیم مسیر آفریقا – اروپا و آسیا که وابسته به ایران بودند، طی می‌شد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: در ۱۰۰ سال گذشته، فرصت ایران نفت‌فروشی و خام‌فروشی بوده است. از دهه ۴۰ به این طرف هم نوعا صنعت ما به سمت خام‌فروشی رفته و کمتر صنایع پایین‌دستی رقم خورده است.

وی افزود: اگر شب و روز و به صورت جهادی کار کنیم امیدواریم تا ۳۰ سال آینده اقتصادمان را جهانی کنیم.

امام جمعه اهواز گفت: از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰ همه تلاش آمریکا این بود که نیاز همه کشورها به نفت ایران را از بین ببرد و برای این کار صادرت روزانه نفت خود را از ۵ میلیون بشکه به ۱۳ میلیون بشکه افزایش داد. از طرف دیگر نیز هم‌پیمانان آمریکا مانند عربستان در شبانه‌روز ۱۱ میلیون بشکه نفت صادر می‌کنند بنابراین عملا نفت ایران از روی میز این کشورها بیرون رفت.

موسوی‌فرد بیان کرد: بنابراین اگر بخواهیم باز هم نفت‌فروشی و خام‌فروشی کنیم مجددا با این مصیبت‌های اقتصادی مواجه می‌شویم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: امروزه همه تلاش استعمارگران و اسرائیل این است که جابه‌جایی محصولات چین از مسیر آذربایجان انجام شود تا نتوانیم محصولات را از مسیر ایران عبور دهیم.

وی افزود: بنابراین اینجا متوجه می‌شویم چرا اینقدر ایران حساس است و باید مرزهای این کشور جابه‌جا نشوند و حتی اگر لازم باشد سپاهیان در مرزها مستقر شوند باید این مرزها سر جای خود بمانند؛ نمی‌گذاریم یک بار دیگر اتفاقی که در جدایی آذربایجان رخ داد، اتفاق بیفتد و مرز ما را جابه‌جا کند.

موسوی‌فرد بیان کرد: مسیر جاده‌ای ایران، بین چین و اروپا تنها مسیر مهم برای عبور محصولات است و اگر این اتفاق بیفتد امنیت پایدار اقتصادی رخ می‌دهد. زمانی که آمریکا، اروپا، چین و روسیه بدانند تنها مسیر امن، این کریدور است طبیعتا خضوع می‌کنند و هیچ وقت نمی‌توانند ایران را تحریم کنند.

امام جمعه اهواز با اشاره به سفر رئیس جمهور به کشور چین گفت: دولت انقلابی در خال زده است تا شاهد این اتفاق مهم باشیم. فراهم کردن بستر این کار این است که یک تراز سیاسی با فرد مقابل دیدار کند و فرد کاری جز این نداشته باشد. حداقل ۱۵ کارگروه نخبه و متخصص نیز باید شبانه‌روز در این خصوص کار کنند.

وی افزود: لازمه شتاب بخشیدن به ایجاد صنایع پایین‌دستی این است که همه نخبگان در کنار هم قرار بگیرند و تقسیم کار انجام شود.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

اختصاصی گیل و دیلم | ‌ اسامی نامزدهای احتمالی انتخابات مجلس لاهیجان و سیاهکل + سوابق

اختصاصی گیل و دیلم | با فرارسیدن نوروز ۱۴۰۲ ، فعالیت های انتخاباتی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی با توجه به نزدیکی موعد آن ، رنگ و بوی جدی تری به خود می گیرد . عدم اقبال عمومی نسبت به...

علم‌الهدی: امروز عده‌ای خواهان مذاکره با غرب هستند؛ در زمان پیامبر (ص) هم عده‌ای به دنبال سازش بودند / این‌طور نیست که فکر کنیم...

علم‌الهدی امام جمعه مشهد اظهار کرد: اگر سوره محمد (ص) را بخوانید و در معانی آن تدبر کنید، برایتان محرز می‌شود که گویا ذات اقدس پروردگار آن را برای وضع امروز ما نازل کرده است. در زمان پیامبر (ص)...

مدیرکل شیلات گیلان خبر داد؛ درآمد ۱۵۰ میلیارد تومانی فروش ماهی قرمز در گیلان

مدیرکل شیلات گیلان از ارزآوری ۱۰ میلیون دلاری صادرات خوراک آبزیان خبر داد و گفت: گیلانی‌ها امسال، با پرورش ۲۱ میلیون قطعه ماهی قرمز حدود ۱۵۰ میلیارد تومان درآمد کسب کردند. به گزارش گیل و دیلم ، کوروش خلیلی در...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.