Homeاجتماعیدلیل وجود ذرات...

دلیل وجود ذرات قهوه‌ای رنگ در آب شرب گیلان چیست؟

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب گیلان گفت: ۳۰۰ میلیون مترمکعب تولید سالیانه آب شرب در سطح استان است.

به گزارش گیل و دیلم ، مازیار غلام‌پور اظهار داشت: بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار مشترک، در ۵۲ شهر و یک هزار و ۷۰۰ روستای استان تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب می‌باشند، این شرکت از طریق ۶۰۰ حلقه چاه، بیش از ۵۸۰ دهنه چشمه و ۳ تصفیه خانه در شرق، غرب و مرکز استان وظیفه تولید آب شرب جهت بهره مندی مشترکین عزیز گیلانی را انجام می‌دهد.

وی افزود: حدود ۳۰۰ میلیون مترمکعب تولید سالیانه با استفاده از مواد ضدعفونی کننده به کیفیت مورد نظر مطابق با استانداردهای کشوری می‌رسد و از طریق مخازن ذخیره آب شرب و خطوط انتقال وارد شبکه توزیع شده و در اختیار مشترکین قرار می‌گیرد.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفای گیلان گفت: شرکت آب و فاضلاب در بخش شهری و روستایی وظیفۀ تامین آب شرب باکیفیت و سالم برای مشترکین تحت پوشش را عهده دار است، همچنین جمع آوری بهداشتی فاضلاب در شهرها و برخی از روستاها نیز جزء وظایف این شرکت است؛ اما شرکت آب منطقه‌ای اجرای طرح‌های بزرگ آبرسانی از جمله سد سازی، لوله‌گذاری خطوط انتقال، احداث مخازن با احجام بالا را برعهده دارد، این تفکیک وظایف از سوی وزارت نیرو انجام شده است.

غلام‌پور از پروژه‌های آماده افتتاح در هفته دولت سخن گفت و بیان داشت: در اولین روز از هفته دولت ۵۳ پروژه آب و فاضلاب با حضور استاندار گیلان و نمایندگان مردم شریف رشت و خمام در مجلس با اعتباری بالغ بر هزار و ۹۷۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی گفت: فاز دوم تصفیه خانه بزرگ آب گیلان در اواخر سال ۹۹ وارد مدار بهره برداری شد و ظرفیت تولید این تصفیه خانه را به ۶ لیتر بر ثانیه رساند؛ این تصفیه خانه نواحی مرکزی استان شامل شهرهای انزلی، خمام، رشت و شهرهای شرق گیلان از جمله سیاهکل، لنگرود، لاهیجان و رودسر را تحت پوشش خود دارد، آب خام این تصفیه خانه از سد آیت الله بهجت و سفید رود تامین می‌شود، آب تولیدی تصفیه خانه بزرگ آب گیلان یکی از باکیفیت‌ترین آبهای سطح کشور محسوب می‌شود.

غلام‌پور در خصوص کیفیت آب شرب اظهار داشت: به دلیل نوع بافت خاک استان‌های شمالی کشور آب‌های زیرزمینی این مناطق دارای املاح آهن و منگنز بالایی است که باید با کلر ضدعفونی شود، این امر خود باعث ایجاد رسوب است و گاهی به شکل ذرات قهوه‌ای رنگ در آب دیده می‌شود، این ذرات از طریق تصفیه فیزیکی از آب خارج می‌شوند اما در بعضی موارد در انتهای شبکه توزیع و جاهایی که مصارف پایینتری دارند این کدورت خود را نشان می‌دهد که برای رفع این مسئله از شیرتخلیه استفاده می‌شود، مشترکین گیلانی در مواجه با مشکلات مربوط به آب و فاضلاب با سامانه ۱۲۲ تماس و مورد پیش آمده را مطرح کنند.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

هوای آفتابی همچنان میهمان گیلانیان ؛ آسمان گیلان تا اواسط هفته پایدار است

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: دمای هوا تا اواسط هفته نسبی افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی استان گیلان گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی آسمان گیلان تا اواسط هفته صاف تا نیمه ابری با افزایش نسبی...

هوا سرد شد و کیهان دوباره نگران «زمستان سخت» اروپا شد!

روزنامه کیهان نوشت: با نزدیک شدن به زمستان زنگ‌ها دوباره برای «زمستان سخت» در اروپا به صدا درآمده است. روزنامه کیهان بار دیگر نسبت به «زمستان سخت» در اروپا هشدار داده است! به گزارش گیل و دیلم به نقل از کیهان،...

جمیله علم الهدی : من بانوی اول نیستم، همسر رهبری بانوی اول هستند / آرزو می کنم بتوانم برای انتقال خاطرات ایشان کاری بکنم

جمیله علم‌الهدی گفت: من تازه متوجه شدم که بنده را به عنوان بانوی اول معرفی کردند. لازم است توضیح دهم در ساختار جمهوری اسلامی ایران بانوی اول همسر رهبر معظم انقلاب هستند. همسر رئیس جمهور در یک سخنرانی خاطرنشان کرد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.