خانهاقتصادیذاکر نماینده ارومیه:...

ذاکر نماینده ارومیه: در یک ماه ۲۰ میلیون به قیمت پراید افزوده شده / مردم اسلام آباد و علی آباد مسئول کاهش و مدیریت قیمت و بازار هستند یا شما؟ / اگر برنامه‌ای برای کاهش قیمت‌ها ندارید بگویید تا مردم بدانند

سید سلمان ذاکر نماینده ارومیه گفت: در یک ماه گذشته ۲۰ میلیون بر قیمت پراید افزوده شده است، قیمت اقلام خوراکی نیز افزایش یافته است، برای کاهش نرخ ارز، سکه و تورم چه برنامه‌ای دارید؟ آیا مردم اسلام آباد و علی آباد مسئول کاهش و مدیریت قیمت و بازار هستند یا شما؟

به گزارش گیل و دیلم ، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز در تذکرات شفاهی خود به موضوعاتی همچون وضعیت تورم و افزایش قیمت ارز و طلا و همچنین وضعیت استخدامی و حقوق پرستاران پرداختند که در این گزارش می‌خوانید.

وکلای‌ملت در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکرات شفاهی خود به موضوعاتی همچون افزایش قیمت ارز و طلا و وضعیت تورم، وضعیت استخدامی و حقوق پرستاران، همچنین شرایط استان‌های غربی و … اشاره کردند که در این گزارش بخشی از آن را می‌خوانید:

*اگر دولت برنامه‌ای برای کاهش تورم ندارد، بگوید

سید سلمان ذاکر نماینده ارومیه در جلسه علنی امروز در تذکر شفاهی خود گفت: آقای رئیس جمهور و مسئولان اقتصادی آیا افزایش نرخ ارز و سکه تاثیری بر تورم دارد یا نه؟ اگر بر این باورید که بر افزایش قیمت اقلام خوراکی و اقلام اساسی ندارد ۱۰۰ درصد در اشتباه هستید.

وی افزود: در یک ماه گذشته ۲۰ میلیون بر قیمت پراید افزوده شده است، قیمت اقلام خوراکی نیز افزایش یافته است، برای کاهش نرخ ارز، سکه و تورم چه برنامه‌ای دارید؟ آیا مردم اسلام آباد و علی آباد مسئول کاهش و مدیریت قیمت و بازار هستند یا شما؟

نماینده ارومیه ادامه داد: اگر برنامه‌ای برای کاهش قیمت‌ها ندارید بگویید مردم بدانند و اگر برنامه‌ای دارید هر چه زودتر دست به کار شوید.

*نماینده مریوان: وزارت بهداشت موضوع استخدام و پرداخت معوقات پرستاران را پیگیری کند

براساس این گزارش، شیوا قاسمی پور نماینده مریوان در مجلس در تذکر شفاهی خود ضمن تشکر از جامعه پرستاری به مناسبت روز پرستار، گفت: باید به جایگاه ویژه پرستاران توجه کرد که با صبر و تحمل بالا، هنوز مشکلات آن‌ها حل نشده است.

وی افزود: لازم است نسبت به تبدیل وضعیت پرستاران فاقد سهمیه، استخدام‌ها و پرداخت معوقات از سوی وزارت بهداشت توجه شده و به داد این سنگربانان رسیده شود که درد‌های خود را مخفی می‌کنند.

*نماینده بروجرد: دولت اجرای تعرفه نظام پرستاری را تکمیل کند

همچنین عباس گودرزی نماینده بروجرد در تذکری ضمن خسته نباشید و خداقوت به جامعه پرستاران و تبریک روز پرستار گفت: از دولت محترم بابت اجرای تعرفه نظام پرستاری تشکر می‌کنم و “الاحسان بالا تمام”. دولت در برنامه‌های بودجه و برنامه هفتم، نواقص را برطرف کند و حقیقتاً برای جامعه پرستاری که شایسته خدمت هستند، آنچه مطلوب است را انجام دهد.

وی افزود: پرستارانی که در دوران کرونا در خط مقدم مبارزه با این بیماری بودند و رزمندگان جبهه سلامت هستند، وزیر بهداشت شایسته است و به نفع خود وزارتخانه است حتما از ظرفیت این عزیزان با اولویت و برنامه ریزی صحیح استفاده شود.

نماینده بروجرد در مجلس در بخش دیگری از تذکر خود با اشاره به موضوع قانون ساماندهی صنعت خودرو که امروز مصوب شد، اضافه کرد:از همکاران تشکر می‌کنم که امروز موضوع مشکلات کامیون داران را تمام کردند، کامیون داران از صنوف خدوم و زحمتکشی هستند که حلقه اصلی زنجیره تولید و تجارت و اقتصاد در کشور هستند و با این مصوبه بخشی از مشکلات آن‌ها مرتفع خواهد شد.

*مردم شهر‌های غربی کشور در سایه اقتدار نیرو‌های مسلح از آرامش مطلوبی برخوردار هستند

مهدی عیسی زاده نماینده میاندو‌آب در مجلس نیز در تذکر شفاهی خود، گفت: به صورت ویژه از سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و فرمانده خط شکن سرتیپ پاسدار محمدتقی اصانلو فرمانده قرارگاه حمزه و تمامی پرسنل تحت امر وی تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: مردم آذربایجان غربی اعم از ترک، کرد و استان کردستان و سایر استان‌ها با وجود عناصر وابسته به آمریکا، رژیم صهیونیستی و سایر معاندین در سایه اقتدار نیرو‌های مسلح به فرماندهی قرارگاه حمزه در مرز‌های شمالغرب، شهر‌های حوزه عملیات آن‌ها از آرامش مطلوبی برخوردار هستند.

نماینده مردم میاندواب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کسانی که بلندگوی معاندین هستند و دروغ پراکنی می‌کنند و اتحاد کرد، ترک، بلوچ، فارس و سایر اقوام ایران را تحمل ندارند صف­شان را از مردم جدا کنند. افرادی که خانه و کسب و کار مردم و بانک‌ها را آتش می‌زنند مانع آرامش مردم هستند و همچنین کسانی که آمار غلط از خبرگزاری‌های دشمن انقلاب اسلامی می‌گیرند باید در دادگاه عدل ملت محاکمه شوند

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

سوددهی شرکت دخانیات بعداز ۳ سال با تلاش جهادی دکتر شیخان

گیل و دیلم | کسانی که دستی در علم مدیریت دارند متفق القول هستند که اگر زمانی مدیری آشنا به بدنه یک مجموعه، به مدیریت آن مجموعه منصوب شود به جهت آشنایی و احاطه فرد به تمام مسائل مجموعه،...

فعال سیاسی اصلاح طلب : راهکار برون رفت از شرایط فعلی، ترک لجبازی نظام و آغاز اصلاحات جدی با حضور مردم است

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: شرایط کشور با سال ۵۷ شباهت دارد و کشور در آستانه انقلاب است، از برخی جهات شاید صحیح باشد، اما شرایط امروز جامعه تفاوت‌های اساسی و بنیادین با قبل از انقلاب اسلامی دارد. به...

احمدی بیغش، نماینده مجلس: مولدسازی یک زیان غیرقابل جبران و یک بدعت بزرگ در قانون اساسی و ارکان قانونگذاری مملکت است / ریاست مجلس...

احمدی‌بیغش در خصوص مولدسازی گفت: کسی این خسران بزرگ را بیان نکرد، پذیرش مولدسازی و عدم واکنش منطقی نمایندگان مجلس نشان داد که مجلس از مردم عقب‌تر است، ریاست مجلس چرا یک تنه به جای نمایندگان صحبت و امضا...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.