خانهاجتماعیرئیس اداره احیای...

رئیس اداره احیای تالاب‌های گیلان: ۶ هزار هکتار از پهنه آبی گیلان آلوده به گیاه مهاجم سنبل آبی است

رئیس اداره حفاظت و احیای تالاب‌های محیط زیست گیلان با اشاره به آلودگی حدود ۶ هزار هکتار از پهنه آبی استان به گیاه سنبل آبی گفت: این گیاه تهدیدی جدی برای تالاب ها است.

به گزارش گیل و دیلم، عباس عاشوری صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه حدود ۶ هزار هکتار از پهنه آبی گیلان آلوده به گیاه مهاجم سنبل آبی است، اظهار کرد: با توجه به قدرت تکثیر این گیاه مهاجم در مدت زمان کوتاه، تهدیدی جدی برای تالاب‌های استان محسوب می‌شود و باید با آن مبارزه کرد.

رئیس اداره حفاظت و احیای تالاب‌های محیط زیست گیلان با بیان اینکه خطرات زیست محیطی گیاه سنبل آبی متوجه بخش عظیمی از تالاب‌های استان است افزود: تکثیر و خرید و فروش این گیاه ممنوع و خطرناک است.

وی با اشاره به هزینه‌های بالای مبارزه با گیاه مهاجم سنبل آبی گفت: خرید و فروش و نگهداری این گیاه خطرناک در منازل و سپس رها کردن آن در پهنه‌های آبی استان علاوه بر خسارت زدن به تالاب‌ها، هزینه‌های گزافی را به دولت متحمل می‌کند.

عاشوری ضمن ابراز نگرانی از حجم وسیع آلودگی‌های ناشی از رشد و تکثیر این گیاه مهاجم تصریح کرد: اکثر تالاب‌ها، آب‌بندان‌ها و آبگیرهای استان گیلان به گیاه مهاجم و غیربومی سنبل آبی آلوده است.

وی با بیان اینکه بهترین روش مبارزه با گیاه سنبل آبی، روش مکانیکی و جمع آوری آن به صورت دستی و ماشینی است، ادامه داد: وارسی مجدد تالاب‌ها پس از مبارزه بیولوژیک با این گیاه، ضروری است.

رئیس اداره حفاظت و احیای تالاب‌های محیط زیست گیلان با اشاره به مناطق آلوده به گیاه مهاجم سنبل آبی بیان کرد: هزار هکتار از تالاب انزلی و بخشی از چمخاله لنگرود آلوده به این گیاه غیربومی مهاجم است که باید در اسرع وقت پاکسازی شود.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

وزارت کشور: دستور العمل برگزاری تجمعات قانونی تهیه شد / در مهرماه امسال همزمان با شروع اعتراضات، این دستورالعمل آماده ابلاغ نبود / دستورالعمل...

عبدالله مرادی مدیر کل امور سیاسی وزارت کشور با اعلام اینکه دستور العمل برگزاری تجمعات قانونی تهیه شده است، گفت که این دستورالعمل به زودی به دستگاهها ابلاغ می‌ شود. وی اضافه کرد: در این دستورالعمل باید مرجع صدور...

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد؛ ترخیص ۷ بیمار کرونایی طی شبانه روز گذشته در گیلان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بهبودی و ترخیص ۷ بیمار کرونایی طی شبانه روز گذشته از مراکز درمانی گیلان خبر داد و گفت: تعداد بستری های کرونایی گیلان ۲۸ نفر است. به گزارش گیل و دیلم ، فردین مهرابیان...

مدیرکل هواشناسی گیلان خبر داد؛ هشدار سطح زرد هواشناسی در گیلان | دمای هوای استان افزایش می یابد

مدیرکل هواشناسی گیلان با اعلام هشدار سطح زرد هواشناسی، گفت: با توجه به وزش باد جنوبی احتمال آسیب به سازه های سست، سقوط اجسام و وقوع آتش سوزی دور از انتظار نیست. به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم ،...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.