خانهاجتماعیرئیس اورژانس ۱۱۵...

رئیس اورژانس ۱۱۵ گیلان عنوان کرد: انجام ۱۰۰ هزار ماموریت اورژانسی در گیلان

رئیس اورژانس ۱۱۵ گیلان، با بیان اینکه در ۹ ماهه امسال حدود ۱۰۰ هزار ماموریت امدادی در استان انجام شده، گفت: شش دستگاه موتورلانس در کلانشهر رشت فعال است.

به گزارش گیل و دیلم ،دکتر جمشید محمدی، با بیان اینکه ۷۸ پایگاه اورژانس در سطح شهرستان ها و جاده های استان گیلان به صورت شبانه روزی فعال هستند، اظهار کرد: در ۹ ماهه امسال حدود ۱۰۰ هزار ماموریت امدادی در استان انجام شده که ۷۷ هزار ماموریت مربوط به بیماران حاد و اورژانسی و مابقی مربوط به تصادفات و حوادث ترافیکی است.

وی عمده خدمات امدادی در حوزه بیماران را به صورت سرپایی دانست که با مراجعه به منازل صورت می گیرد و افزود: فرایند اعزام و انتقال بسیار مهم است و لذا نقش اصلی امدادرسانی را مرکز دیسپچینگ(اطلاعات ۱۱۵) انجام می دهد که متشکل از کارشناسان خبره در رشته های پرستاری و مامایی و فوریت های پزشکی و پزشکان مستقر است که به صورت شبانه روزی اقدام به تریاژ تماس ها می کنند.

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی، مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان در گفت وگوی ویژه خبری باران، با اشاره به اهمیت هدایت و راهنمایی تماس گیرنده ها تا رسیدن اکیپ امدادی اورژانس، عنوان کرد: به صورت میانگین در ماه ۱۰ هزار ماموریت توسط اورژانس پیش بیمارستانی گیلان انجام می شود.

محمدی، با بیان اینکه پایگاه های امداد جاده ای مرکز اورژانس گیلان نیز در فصل زمستان مستقر و تجهیز شده اند، اضافه کرد: اقدام به دپوی دارو و تجهیزات جهت امدادرسانی در شرایط سخت جوی کردیم.

وی با اشاره به آمادگی اکیپ های پشتیبان در حوادث، خاطرنشان کرد: علاوه بر پایگاه های شهری و جاده ای، یک پایگاه اورژانس هوایی داریم که با یک فروند بالگرد آماده امدادرسانی به مناطق صعب العبور یا انتقال بیماران بدحال و مصدومین است.

رئیس اورژانس ۱۱۵ گیلان، از استقرار پایگاه های امدادی در همه جاده های پر حادثه استان خبر داد و گفت: سرمایه گذاری در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی یک ضرورت است و نباید نگاه هزینه ای داشته باشیم.

وی مرکز اورژانس گیلان را دارای سرمایه انسانی خلاق، با انگیزه و متعهد دانست و یادآور شد: بهترین و پیشرفته ترین امکانات احیا را در آمبولانس های ۱۱۵ داریم و مجهز به آی.سی.یوی سیار هستند. همچنین به دنبال توسعه اورژانس تخصصی هستیم و برای نخستین بار اورژانس بانوان را راه اندازی کردیم که هم در ماموریت های تصادفی و هم غیر تصادفی اقدام به امدادرسانی به بانوان می کنند. در حوزه دیسپچینگ نیز غالبا از بانوان برای هدایت و راهنمایی تماس ها کمک می گیریم.

محمدی، استاندارد رسیدن آمبولانس در جاده، جاده فرعی، شهر و کلانشهر را به ترتیب ۱۵ دقیقه، ۲۰ دقیقه، هشت تا ۱۰ دقیقه و ۱۲ دقیقه دانست و بیان کرد: این شاخص در کلانشهر رشت ۱۱.۸ دقیقه، در شهرهای گیلان ۱۳ دقیقه و در جاده ها ۱۵.۸ دقیقه است.

رئیس اورژانس ۱۱۵ گیلان، با اشاره به فعالیت شش دستگاه موتورلانس در شهر رشت، اظهار کرد: این موتورلانس ها تا رسیدن آمبولانس به محل حادثه می روند و اقدامات امدادی اولیه را انجام می دهند. برای شهرهای بزرگ گیلان نیز تعداد پایگاه های ۱۱۵ را افزایش دادیم تا زمان رسیدن به محل حادثه کاهش یابد.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

خروجی صداوسیما، دانشگاه امام‌صادق و… چیست که ۳۵ درصد افزایش بودجه داشته‌اند؟ | اگر در یک کشور توسعه یافته نرخ تورم دو رقمی شود...

یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: یکی از انتقادات به لایحه بودجه این است که انبساطی بسته شده و رشد بودجه‌ی خیلی از دستگاه‌ها نشان می‌دهد دولت به دنبال صرفه‌جویی برای کاهشِ نرخ تورم نبوده است. کشوری که در شرایط...

حسینی، معاون رئیسی: در یک سال و نیم گذشته توفیقات قابل ملاحظه‌ای حاصل شده / بانیان وضع موجود فرافکنی می‌کنند؛ ضرورت دارد نیروهای انقلابی...

معاون رییس جمهور با بیان اینکه دولت مردمی بی وقفه در تلاش است تا مشکلات مردم و کشور کاهش یابد، گفت: بانیان وضع موجود با فراغ بال و با قیافه حق به جانب و ژست دفاع از مردم، فرافکنی...

وزارت کشور: دستور العمل برگزاری تجمعات قانونی تهیه شد / در مهرماه امسال همزمان با شروع اعتراضات، این دستورالعمل آماده ابلاغ نبود / دستورالعمل...

عبدالله مرادی مدیر کل امور سیاسی وزارت کشور با اعلام اینکه دستور العمل برگزاری تجمعات قانونی تهیه شده است، گفت که این دستورالعمل به زودی به دستگاهها ابلاغ می‌ شود. وی اضافه کرد: در این دستورالعمل باید مرجع صدور...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.