Homeاجتماعیرئیس جهاد کشاورزی...

رئیس جهاد کشاورزی گیلان: ۹۸ درصد شالیزارهای گیلان نشاء شد/ وجین ۱۳۷ هزار هکتاری مزارع

رئیس جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه شالیکاران امسال ۸۰ درصد فعالیت های زراعت برنج خود را براساس تقویم زراعی پیش بردند، گفت: بیش از ۲۳۵ هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان نشاکاری شده است.

به گزارش گیل و دیلم ، صالح محمدی، ضمن قدردانی از کشاورزان سختکوش استان گیلان برای رعایت تقویم زراعی، اظهار کرد: در شرایط کمبود ذخایر آبی هستیم و لذا تقویم زراعی به عنوان فرهنگ کشاورزی در استان گیلان دنبال می شود.

وی با بیان اینکه شالیکاران امسال ۸۰ درصد فعالیت های زراعت برنج خود را براساس تقویم زراعی پیش بردند، گفت: بیش از ۲۳۵ هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان معادل ۹۸ درصد نشاکاری شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در گفت وگوی خبری، همچنین از آغاز عملیات وجین جهت مبارزه با علف های هرز در شالیزارها متناسب با زمان نشاء خبر داد و خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۱۳۷ هزار هکتار از اراضی نشاکاری شده وجین شده است.

محمدی، با بیان اینکه علف های هرز در زراعت برنج بخشی از هزینه و مدیریت را درگیر می کند، ادامه داد: علف های هرز به دلیل ایجاد رقابت برای کسب آب و مواد غذایی، موجب کاهش پنجه زنی گیاه برنج و در نتیجه کاهش عملکرد و کیفیت محصول می شود.

وی هشت درصد خسارت ها در زراعت برنج را ناشی از علف های هرز دانست و متذکر شد: عمده شالیکاران در مرحله وجین هستند و لذا باید با علف های هرز که با سایه اندازی مانع از رشد گیاه برنج می شوند حتما مبارزه کنند و بهتر است از قسمت دوم کود پتاس استفاده شود.

رئیس جهاد کشاورزی گیلان ارقام بومی گیلان را نیازمند ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلوگرم کود پتاس برای تکمیل دانه بندی و همچنین مقابله با تنش خشکی و بیماری های برنج دانست و عنوان کرد: با توجه به ابرناکی هوا، شرایط برای بیماری بلاست برنج وجود دارد و لذا کشاورزان حتما قارچکش های اختصاصی را تهیه کنند

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ماهیگیری روزنامه اصولگرا از مصاحبه تحریف شده کرباسچی / او از انتخاب یک زن به عنوان رئیس جبهه اصلاحات ناراضی است!

روزنامه جوان در یادداشتی به مصاحبه کرباسچی درباره انتخاب آذر منصوری به عنوان ریاست جبهه اصلاحات پرداخته است آنهم در شرایطی که کرباسچی از تحریف اظهاراتش در این گفتگو روایت کرده است. به گزارش گیل و دیلم ، در ادامه...

آقای رئیسی! به جای این همه سختی سفر برای خود و خانواده و این همه سخنرانی اگر یک تحریم لغو می‌شد، سودمندتر نبود؟

گیل و دیلم | اعتماد نوشت: نقدوبررسی سخنان آقای رییسی در مجمع عمومی سازمان ملل محل نیاز و ضرورت نیست چراکه تاکید بر مواضع جمهوری اسلامی بود و این معانی تاکنون با لحن و ادبیات مختلف از انواع تریبون‌های...

عصبانیت شدید روزنامه اصولگرا از انتصاب وزیر روحانی به عنوان قائم مقام وزیر رئیسی

روزنامه اصولگرای جوان از انتصاب خاوازی، وزیر دولت قبل به عنوان قائم مقام محمدعلی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی عصبانی شد. به گزارش گیل و دیلم ، روزنامه جوان در این باره نوشت: با توجه به عملکرد ضعیف خاوازی در دوره وزارتش...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.