Homeاقتصادیرئیس سازمان جهاد...

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان مطرح کرد؛ تولید ۳ میلیون تُن انواع محصولات کشاورزی در گیلان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی استان در بخش‌های مختلف، گفت: بیش از سه میلیون تُن انواع محصولات کشاورزی در گیلان تولید می‌شود.

به گزارش گیل و دیلم ، صالح محمدی عصر امروز در نشست شورای کشاورزی استان گیلان، اظهار کرد: گیلان یکی استان‌های مهم و اثرگذار در بخش کشاورزی در کشور است.

وی با اشاره به اثرگذاری کشاورزی در بخش‌های مختلف، افزود: ۵۰ درصد اقتصاد و ۳۰ درصد اشتغال استان گیلان متأثر از کشاورزی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی استان در بخش‌های مختلف، بیان کرد: بیش از ۳ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در گیلان تولید می‌شود.

محمدی با بیان اینکه برنج ۲۰ میلیون ایرانی در گیلان تأمین می‌شود، گفت: زراعت برنج با ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری و تولید ۷۵۰ هزار تن برنج، محصول اصلی و استراتژیک استان گیلان است.

وی با اشاره به تقویت مکانیزاسیون کشاورزی در گیلان، افزود: کشت و برداشت بخش اعظمی از اراضی شالیکاری به روش مکانیزه صورت می‌گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی برداشت شلتوک در این استان، بیان کرد: در سال جاری با تولید یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن در بخش شلتوک عملکرد مثبت و چشم گیری داشتیم.

محمدی با بیان اینکه در بخش کشت دوم برنامه محور عمل کردیم، گفت: در بخش کشت قراردادی و رعایت الگوی کشت هم اقدامات اثربخشی در گیلان صورت گرفته است.

وی با اشاره به افزایش سطح گلخانه‌ها در گیلان، افزود: با فعالیت‌هایی که صورت گرفت سطح گلخانه‌های گیلان به ۹۸ هکتار رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه کیوی از محصولات ارزآور برای کشور است، گفت: چهارمین تولید کننده کیوی در دنیا هستیم و این ظرفیت در گیلان هم بسیار مشهود است.

محمدی با بیان اینکه کشاورزی در گیلان چهارفصل است، اضافه کرد: در هر فصل گیلان یک محصول کشاورزی دارد و این نشان دهنده ظرفیت‌ها و استعدادهای این استان در این بخش است.

وی از برداشت ۳۵ هزار تن محصول زیتون در گیلان خبر داد و افزود: برای حمایت از باغداران زیتون مقدار ۳۶ تن خرید تضمینی زیتون صورت گرفت

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

نیکفر سرپرست باشگاه سپاهان شد

هیأت مدیره باشگاه فولاد مبارکه سپاهان به دنبال استعفای محمدرضا ساکت تشکیل جلسه داد و منوچهر نیکفر را به سمت سرپرستی این باشگاه منصوب کرد. به گزارش گیل و دیلم ، روابط عمومی باشگاه فولاد مبارکه سپاهان، روز پنجشنبه اعلام...

مدیر کل صمت استان گیلان خبر داد؛ سلب صلاحیت ۴ معدن متخلف در گیلان

مدیرکل صمت استان گیلان از سلب امتیاز ۴ معدن استان به دلیل عدم ایفای تعهدات فنی و مالی خبر داد. به گزارش گیل و دیلم ، تیمور پورحیدری بعد از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای معادن ضمن اعلام خبر سلب...

با حکم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان؛ سرپرست معاونت امور فرهنگی و رسانه‌ای ارشاد گیلان منصوب شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با صدور حکمی «قاسم مصفا» را با حفظ سمت، به عنوان سرپرست معاونت امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان منصوب کرد. به گزارش گیل و دیلم ، امیرحسین طاهری...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.