خانهاقتصادیرئیس صمت گیلان...

رئیس صمت گیلان خبر داد: جلوگیری از افزایش قیمت در طرح نظارت نوروزی گیلان

رئیس صمت گیلان، از اجرای طرح نظارتی ایام پایانی سال خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح نظارتی ویژه نوروز از ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ لغایت ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ برگزار و از هرگونه افزایش قیمت خودسرانه جلوگیری می شود.

به گزارش گیل و دیلم ،تیمور پورحیدری امروز، ۹ بهمن ماه در جلسه مشترک کارگروه تنظیم بازار و کمیته اقدام مشترک بازار گیلان، با اشاره به افزایش قیمت پیاز در استان طی هفته های اخیر، اظهار کرد: این افزایش قیمت به واسطه کاهش سطح زیر کشت پیاز در استان بوده است.

وی خشکسالی و کمبود منابع آبی را از مهمترین عوامل کاهش تولید پیاز دانست و افزود: البته طی هفته گذشته قیمت پیاز نزولی شد، اما نسبت به آذرماه همچنان بیش از دو برابر است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در ادامه به خودداری برخی از سردخانه داران از پذیرش و ذخیره سازی مرغ اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۴۸ سردخانه در استان با شرکت پشتیبانی امور دام همکاری می کنند.

پورحیدری، ظرفیت ذخیره سازی سردخانه های استان را ۵۰۰۰ تن دانست و خاطرنشان کرد: با رایزنی های صورت گرفته مشکل ذخیره سازی مرغ و گوشت منجمد رفع شده است.

وی از اجرای طرح نظارتی ایام پایانی سال خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح نظارتی ویژه نوروز از ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ لغایت ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ برگزار و از هرگونه افزایش قیمت خودسرانه جلوگیری می شود.

رئیس صمت گیلان با بیان اینکه طرح نظارتی مذکور با همکاری تعزیرات حکومتی و اتاق های اصناف و فرمانداری ها و جهاد کشاورزی انجام می شود، خاطرنشان کرد: ذخیره سازی کالاهای اساسی و پرمصرف تا چهار ماه انجام شده و تامین میوه نوروز در دستور کار است.

وی با اشاره به تولید دام سبک در کشور و ارسال به استان جهت تامین گوشت قرمز، عنوان کرد: دامداران با هزینه های بالا مواجه هستند.

پورحیدری، همچنین از اجرای طرح ملی کالابرگ الکترونیک در استان خبر داد و گفت: پیش نیازهای اجرای این طرح و عاملان مجاز و مجریان برای همه دهک های درآمدی توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در حال انجام است.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

روزهای تلخ و شیرین دولت روحانی از زبان واعظی: روحانی و ظریف نمی‌دانستند هواپیمای اوکراینی با موشک ساقط شده است | دلسوزی برای مردم...

منیبان نوشت: محمود واعظی با اشاره به ماجرای ساقط شدن هواپیمای اوکراینی می‌گوید: روحانی بر اینکه هر چه زودتر بیانیه داده شود و هر آنچه که هست را به مردم بگویید اصرار می‌کرد. به گزارش گیل و دیلم ، محمود...

اختصاصی گیل و دیلم | ‌ اسامی نامزدهای احتمالی انتخابات مجلس لاهیجان و سیاهکل + سوابق

اختصاصی گیل و دیلم | با فرارسیدن نوروز ۱۴۰۲ ، فعالیت های انتخاباتی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی با توجه به نزدیکی موعد آن ، رنگ و بوی جدی تری به خود می گیرد . عدم اقبال عمومی نسبت به...

علم‌الهدی: امروز عده‌ای خواهان مذاکره با غرب هستند؛ در زمان پیامبر (ص) هم عده‌ای به دنبال سازش بودند / این‌طور نیست که فکر کنیم...

علم‌الهدی امام جمعه مشهد اظهار کرد: اگر سوره محمد (ص) را بخوانید و در معانی آن تدبر کنید، برایتان محرز می‌شود که گویا ذات اقدس پروردگار آن را برای وضع امروز ما نازل کرده است. در زمان پیامبر (ص)...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.