خانهاجتماعیرئیس مجمع نمایندگان...

رئیس مجمع نمایندگان گیلان عنوان کرد: تصفیه رودخانه های آلوده رشت تا ۳ سال آینده

رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت: تا سه سال آینده رودخانه های زرجوب و گوهررود که با فاضلاب و شیرابه آلوده شده اند، تصفیه می شوند.

به گزارش گیل و دیلم ،محمدرضا احمدی، با بیان اینکه اعضای کمیسیون تلفیق با کلیات بودجه ۱۴۰۲ موافقت کردند، گفت: در کمیسیون تلفیق مجلس کلیات بودجه تصویب شد و از یکشنبه هفته آینده پیگیر جزییات این لایحه در مجلس هستیم.

وی با اشاره به تاکید بودجه ۱۴۰۲ بر محرومیت زدایی و جهاد آبرسانی و اشتغال آفرینی و جهش تولید دانش بنیان، افزود: افزایش ۲۵ درصدی برای بودجه ۱۴۰۲ پیش بینی شده است.

نماینده رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی در گفت وگوی ویژه خبری باران، در ادامه به توجه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بر پیگیری مطالبات معلمان، تصریح کرد: طرح رتبه بندی معلمان سالیان سال در کمیسیون آموزش و تحقیقات مغفول مانده بود و انجام نمی شد لذا برای اجرای این طرح یک قدم برداشتیم.

احمدی با بیان اینکه مهرآفرینان را مجددا در قالب الحاقیه به بودجه اضافه کردیم، گفت: در تلاشیم تا دغدغه معلمان برای رتبه بندی را رفع کنیم، زیرا حرمت معلم بسیار بالا و حائز اهمیت است و معلمان ما باید جایگاه واقعی خودشان را حفظ کنند و دغدغه معیشت نداشته باشند تا در کلاس آموزش با کیفیت داشته باشند.

وی با بیان اینکه معلمان باید دانش آموز در تراز انقلاب را تربیت کنند، متذکر شد: حفظ و ارتقای جایگاه معلم بسیار مهم است که در طرح رتبه بندی معلمان، ساماندهی تمام گروه های فرهنگی دیده شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، مدارس را نیازمند فضای آموزشی دانست و بیان کرد: برخی از مدارس ما از امکانات و تجهیزات اولیه بی بهره هستند.

وی همچنین به پروژه های مهم و کلان گیلان که در طرح ملی مطرح هستند نیز اشاره و خاطرنشان کرد: پسماند سراوان و کریدور شمال – جنوب و راه آهن رشت – انزلی به برون رفت گیلان از مشکلات اقتصادی کمک می کند و لذا مقرر شده استانداران سه استان شمالی و نمایندگان آنان با رئیس مجلس نشست داشته باشند.

احمدی، با اشاره به تاکید رهبر انقلاب بر راه اندازی کریدور شمال و جنوب در جریان سفر رئیس جمهور روسیه به ایران، اضافخ کرد: با کمک روسیه این کریدور را فعال خواهیم کرد و قطعا برای استان و کشور گشایش اقتصادی را به دنبال دارد.

نماینده رشت و خمام در مجلس، با بیان اینکه راه آهن رشت – انزلی تا خرداد ۱۴۰۲ به بهره برداری می رسد، گفت: توسعه دریایی و تبدیل بنادر گیلان به بارانداز تجاری کشورهای حاشیه خزر، برای اقتصاد کشور بسیار مفید است.

وی پسماند گیلان را دغدغه ملی دانست و افزود: مقرر شد تا پایان سال ۱۴۰۱ دیگر زباله ای در سراوان دفن نشود، زیرا با یک مساحت ۲۵ هکتاری از دپوی زباله ۱۱۰ متری مواجه هستیم و باید یک لندفیل جدید جهت دفن اصولی و بهداشتی تعیین کنیم.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان، در پایان به توافق ۵۰۰۰ میلیاردی با قرارگاه خاتم جهت تصفیه دو رودخانه رشت اشاره کرد و گفت: مقرر شد تا سه سال آینده رودخانه های زرجوب و گوهررود که با شیرابه سراوان و پساب کشاورزی و فاصلاب خانگی و صنعتی و بیمارستانی آلوده شده اند، تصفیه شوند

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.