خانهفرهنگی هنریرتبه نخست گیلان...

رتبه نخست گیلان در ماندگاری و جذب گردشگر گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از کسب رتبه نخست گیلان در ماندگاری و اقامت گردشگران و مسافران خبر داد.

به گزارش گیل و دیلم ، ولی جهانی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره به اینکه گیلان در جذب گردشگر در رتبه نخست کشور قرار دارد گفت: گیلان از جمله استان‌هایی که به واسطه ظرفیت‌های غنی طبیعی، فرهنگی، تاریخی و گردشگری خود مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار دارد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان در ادامه گفت: در دور نخست سفر‌های نوروزی ۱۴۰۲ شاهد اقامت حدود هشت میلیون نفر شب از گردشگران در مراکز اقامتی استان با میانگین اشغال ۱۱۸ درصدی بودیم که این آمار ۱۲۵ درصد بیشتر از سال گذشته است.

جهانی اظهار داشت: شهرستان‌های فومن و بندرانزلی از پربازدیدترین و پراقامت‌ترین شهرستان‌های استان بودند که در این ایام به صورت ویژه مورد توجه گردشگران قرار گرفته‌اند.

جهانی با اشاره به افزایش ۷۵ درصدی گردشگران خارجی در ایام نوروز امسال بیان کرد: گردشگران خارجی اقامت‌کننده در مراکز اقامتی استان گیلان نیز ۲۵۹ نفر بوده است.

گردشگران خارجی که به گیلان سفر کردند دارای ملیتی آذربایجانی، روسی، پرتغالی، ترکیه‌ای، عراقی، افغانستانی، مغولستانی، ازبکستانی، چینی، هندی، لبنانی و کره‌ای هستند.

دبیر ستاد خدمات سفر استان همچنین تعداد بازدیدکنندگان از موزه‌ها و بنا‌های تاریخی گیلان را بیش از نیم میلیون نفر اعلام کرد.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ورود ۳۱۱ هزار خودرو به گیلان در آخر هفته

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ورود ۳۱۱ هزار و ۷۲۶ وسیله نقلیه به استان گیلان طی چهار روز گذشته خبر داد و گفت: شاهد رشد ۴۱ درصدی ورود به استان هستیم. به گزارش گیل و دیلم...

ترافیک روان در جاده‌های گیلان

رییس پلیس راه گیلان از ترافیک عادی و روان در همه جاده‌های ورودی و خروجی استان خبر داد. به گزارش گیل و دیلم ، سرهنگ جاور صفاری گفت: به رغم تعطیلات پیش رو و ورود مسافران به گیلان، هم اکنون...

نماینده مجلس: اطرافیان رئیسی افرادی را برای پست‌های مهم سفارش می‌کنند که توانایی اداره بخشداری را هم ندارند

حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل در مجلس یازدهم با انتقاد از مدیران دولت رئیسی می‌گوید: فردی که برای وزارت و استانداری انتخاب می‌شود باید توانمندی داشته باشد که بتواند بار‌های سنگین وزارتخانه و استانداری را به دوش بکشد. انتخاب بد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.