Homeسیاسیرشیدی کوچی نماینده...

رشیدی کوچی نماینده مجلس: هدف میرسلیم بازی با اعصاب مردم است/ او به مردم می‌گوید شما نمی‌فهمید، من می‌فهمم

جلال رشیدی کوچی گفته هدف از ادبیات مصطفی میرسلیم بازی با اعصاب مردم است یعنی به نوعی آقای میرسلیم به مردم می‌گوید شما نمی‌فهمید اما من میفهمم. ما هم چون زیاد می‌فهمیم، به شماهایی که نمیفهمید باید حالی کنیم که کارتان اشتباه است.

به گزارش گیل و دیلم ، آذر ابراهیمیان در روزنامه اینترنتی فراز دیلی نوشت: «اگر مردم را آزاد بگذاریم، ممکن است از توییتر به ضرر کشور استفاده کنند. من برای کسانی که فیلتر را می‌شکانند در توییتر مطلب می‌گذارم تا بگویم دقت کنید اشتباه نکنید. منی که دارم مطلبم را در توئیتر می‌گذارم، برای کسانی است که فیلتر را می‌شکانند و می‌روند نگاه می‌کنند، می‌گویم دقت کنید اشتباه نکنید. توئیتر مطالب گمراه کننده و بد دارد البته توئیتر مطالب خوب هم دارد مثل مطالب من.» این بخشی از گفت‌و‌گوی اخیر سیدمصطفی میرسلیم، نماینده مجلس و طرفدار فیلترینگ است.

سخنان میرسلیم بار دیگر همچون ماجرای «لنکروز با ۲۰۶ فرقی ندارد» در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود و واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشته است. جلال رشیدی کوچی، نماینده مجلس و عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس در گفتگو با روزنامه اینترنتی «فراز» به اظهارات میرسلیم واکنش نشان داد.

میرسلیم به مردم می‌گوید شما نمی‌فهمید، اما من میفهمم

رشیدی‌کوچی گفت: اینکه آقای میرسلیم این‌گونه سخن می‌گویند، خیلی عجیب نیست. قبلا هم مسبوق به سابقه بوده است. به نظر من هدف از این ادبیات، بازی با اعصاب مردم است یعنی به نوعی آقای میرسلیم به مردم می‌گوید شما نمی‌فهمید، اما من میفهمم. ما هم، چون زیاد می‌فهمیم، به شما‌هایی که نمیفهمید باید حالی کنیم که کارتان اشتباه است.

او در ادامه گفت: این حرف‌ها توهین به شعور آحاد مردم است. هیات نظارت بر رفتار نمایندگان باید ورود کند. امیدوارم با این رفتار‌ها برخورد صورت بگیرد. یک نماینده مجلس از پلتفرمی که از طرف مقامات کشور فیلتر شده است، خود استفاده می‌کند؛ اما با این نگاه و استدلال که من آگاهم و می‌خواهم مردم را آگاه کنم، برای کشور هزینه تراشی می‌کند. این نوع رفتار از نماینده مجلس رفتار درستی است و گفتن این موضوعات شایسته نماینده مجلس جمهوری اسلامی نیست.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس در ادامه گفت: کسی هم نیست که به رفتار میرسلیم متذکر شود تا راجب مسائل این‌چنینی صحبت نکند. این که گفته می‌شود آقای رئیسی هم از توییتر فیلتر شده استفاده می‌کند؛ درسته، اما ایشان مثل میرسلیم نمی‌گوید: مردم نمی‌فهمد من می‌فهمم.

او افزود: معتقدم در فضای مجازی اگر دنبال اصلاح هستیم بهتر است معیشت و اقتصاد مردم را پیگیری کنیم و مشکلات مثل خودرو، مسکن و اشتغال جوانان را حل کنیم. آن وقت همین جوانانی که در شبکه‌های اجتماعی اعتراض دارند، حتما حمایت خواهند کرد و من به این موضوع اطمینان دارم. تجربه این را ثایت کرده است که با این ادبیات و با این فیلتر کردن‌ها اتفاق خاصی در جامعه صورت نخواهد گرفت.

اینکه آقای میرسلیم این‌گونه سخن می‌گویند، خیلی عجیب نیست. قبلا هم مسبوق به سابقه بوده است. به نظر من هدف از این ادبیات، بازی با اعصاب مردم است یعنی به نوعی آقای میرسلیم به مردم می‌گوید شما نمی‌فهمید، اما من میفهمم. ما هم، چون زیاد می‌فهمیم، به شما‌هایی که نمیفهمید باید حالی کنیم که کارتان اشتباه است.
این نماینده مجلس گفت: متاسفانه در کشور یک گردش مالی سنگین در حوزه‌ فیلترینگ به راه افتاده است که ما با فیلتر کردن به این شکل، در اصل امنیت خانواده و هویت اشخاص را به خطر می‌اندازیم. گزارشی منتشر شده است که نشان می‌دهد از هر سه نفر ایرانی، دو نفر از فیلترشکن استفاده می‌کند. گزارش سالانه یکتانت پلتفرم تبلیغات دیجیتال نشان می‌دهد از هر سه کاربر ایرانی دو نفر از VPN استفاده می‌کنند و ۱۵ تا ۱۷ ساله‌ها با آمار ۹۷ درصد رکورددار استفاده از وی‌پی‌ان در کشور هستند.

او ادامه داد: جدا از گردش مالی اگر این آمار درست باشد، واقعا نگران کننده است. هر چند به نظر تا حدود زیادی درست است، بنده یک نظرسنجی در صفحه خود داشتم که تقریبا همین اعداد به دست آمد. با نصب فیلترشکن، دسترسی به تمام سایت‌ها امکان‌پذیر می‌شود حتی سایت‌های مستهجن و سایت‌هایی که امنیت روانی و ذهنی افراد را به خطر می‌اندازد، این آسیب حتما در آینده خود را نشان خواهد داد و نمود پیدا خواهد کرد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس گفت: شاید دولت از اثر تخریبی که فیلتر می‌تواند بر جامعه بگذارد، آگاه نیست. به نظر باید تلاش کنیم به جای آگاه کردن مردم، به دنبال آگاه کردن برخی از مسئولین و امثال آقای میرسلیم باشیم که بفهمند چه اتفاقی در جامعه در حال رخ دادن است.

رشیدی‌کوچی در پایان با اشاره به مافیای فیلترینگ گفت: تحقیق و تفحصی در رابطه با سازمان فیلترینگ و فیلترشکن‌ها و گردش مالی آن‌ها به زودی در مجلس شروع خواهیم کرد

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

هوای آفتابی همچنان میهمان گیلانیان ؛ آسمان گیلان تا اواسط هفته پایدار است

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: دمای هوا تا اواسط هفته نسبی افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی استان گیلان گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی آسمان گیلان تا اواسط هفته صاف تا نیمه ابری با افزایش نسبی...

هوا سرد شد و کیهان دوباره نگران «زمستان سخت» اروپا شد!

روزنامه کیهان نوشت: با نزدیک شدن به زمستان زنگ‌ها دوباره برای «زمستان سخت» در اروپا به صدا درآمده است. روزنامه کیهان بار دیگر نسبت به «زمستان سخت» در اروپا هشدار داده است! به گزارش گیل و دیلم به نقل از کیهان،...

جمیله علم الهدی : من بانوی اول نیستم، همسر رهبری بانوی اول هستند / آرزو می کنم بتوانم برای انتقال خاطرات ایشان کاری بکنم

جمیله علم‌الهدی گفت: من تازه متوجه شدم که بنده را به عنوان بانوی اول معرفی کردند. لازم است توضیح دهم در ساختار جمهوری اسلامی ایران بانوی اول همسر رهبر معظم انقلاب هستند. همسر رئیس جمهور در یک سخنرانی خاطرنشان کرد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.