خانهاجتماعیسرپرست اداره کل...

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خبر داد؛ تشکیل گشت‌های حفاظتی برای جلوگیری از برداشت غیرمجاز جنگل‌های گیلان

کرم زاده گفت: اداره کل منابع طبیعی استان گیلان برای جلوگیری از برداشت غیرمجاز و حفاظت از جنگل‌های گیلان، گشت‌های حفاظتی سیار و ثابت را تشکیل داده است.

به گزارش گیل و دیلم ،سرخوش کرم زاده، سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان شامگاه جمعه (۳۰ دی) در گفت‌و‌گوی خبری اظهار داشت: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان در راستای سیاست دولت، مقام عالی وزارت و رئیس سازمان منابع طبیعی برنامه زراعت چوب را پیاده سازی می‌کند.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان ابراز داشت: این اداره کل برای اجرای برنامه راهبردی زراعت چوب اقدامات راهبردی نظیر معرفی متقاضیان به بانک جهت دریافت تسهیلات و‌ یا توزیع نهال رایگان را در دستور کار خود قرار داده است.

کرم زاده آموزش و ترویج نهال کاری و زراعت چوب را از دیگر اقدامات منابع طبیعی استان گیلان ذکر کرد و ابراز داشت: زراعت چوب به ماندگاری و ادامه فعالیت صنایع فعال در استان گیلان نظیر صنایع سلولزی کمک می‌کند.

وی اضافه کرد: از سال ۱۳۹۷ که قانون برنامه ششم توسعه شروع شد پنج هزار و ۳۰۰ هکتار را در استان گیلان به برنامه زراعت چوب اختصاص دادیم که در راستای طرح جنگلداری به صورت احاله مدیریت انجام شد.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان افزود: برای افزایش بهره‌وری و‌ بهره‌برداری از زراعت چوب استفاده از شیوه جدید را در اولویت قرار دادیم و از سال ۹۹ هزار و ۸۷۳ هکتار جدید در مناطق مختلف استان گیلان را به زراعت چوب اختصاص دادیم که ۱۲۵ هکتار آن سال گذشته به بهره‌برداری رسیده و کاشت آن انجام گرفت.

کرم زاده یادآور شد: در هزار و ۴۵۰ هکتار از اراضی که به زراعت چوب اختصاص پیدا کرده هم اقدامات اولیه نظیر ریشه کنی و شخم زنی انجام گرفته ‌و در حال کشت مجدد چوب است.

وی برنامه‌های منابع طبیعی برای حفاظت از جنگل‌های استان گیلان و جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز را هم برشمرد و تصریح کرد: در این راستا یکان حفاظت منابع طبیعی استان گیلان به صورت شبانه روزی اقدام به تشکیل گشت‌های حفاظتی سیار و ثابت در مناطق مختلف کرده است.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان خاطرنشان کرد: علاوه بر کشیک‌های متنوع برای حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی، این سازمان برای جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز چوب، ایستگاه‌هایی را در گلوگاهها ایجاد کرده و ورود و خروج را کنترل می‌کند

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

سوددهی شرکت دخانیات بعداز ۳ سال با تلاش جهادی دکتر شیخان

گیل و دیلم | کسانی که دستی در علم مدیریت دارند متفق القول هستند که اگر زمانی مدیری آشنا به بدنه یک مجموعه، به مدیریت آن مجموعه منصوب شود به جهت آشنایی و احاطه فرد به تمام مسائل مجموعه،...

فعال سیاسی اصلاح طلب : راهکار برون رفت از شرایط فعلی، ترک لجبازی نظام و آغاز اصلاحات جدی با حضور مردم است

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: شرایط کشور با سال ۵۷ شباهت دارد و کشور در آستانه انقلاب است، از برخی جهات شاید صحیح باشد، اما شرایط امروز جامعه تفاوت‌های اساسی و بنیادین با قبل از انقلاب اسلامی دارد. به...

احمدی بیغش، نماینده مجلس: مولدسازی یک زیان غیرقابل جبران و یک بدعت بزرگ در قانون اساسی و ارکان قانونگذاری مملکت است / ریاست مجلس...

احمدی‌بیغش در خصوص مولدسازی گفت: کسی این خسران بزرگ را بیان نکرد، پذیرش مولدسازی و عدم واکنش منطقی نمایندگان مجلس نشان داد که مجلس از مردم عقب‌تر است، ریاست مجلس چرا یک تنه به جای نمایندگان صحبت و امضا...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.