خانهاجتماعیسرپرست منابع طبیعی...

سرپرست منابع طبیعی گیلان عنوان کرد؛ کشف و ضبط ۲۴۳ اصله چوب آلات جنگلی غیر مجاز در گیلان

سرپرست منابع طبیعی گیلان گفت: با تشدید مقابله با قاچاق چوب آلات جنگلی، در منطقه کدوسرای حوزه سنگر شهرستان رشت ۲۴۳ اصله چوب آلات قاچاق به حجم سه نیسان کشف و ضبط شد.

به گزارش گیل و دیلم ،سید مازیار رضوی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: در راستای تشدید مقابله با قاچاق چوب آلات جنگلی و پس از رصد اطلاعاتی در طی یک عملیات ضربتی، موفق به شناسایی، کشف و ضبط چوب آلات جنگلی قاچاق در یک کارخانه چوب بری شدیم.

وی افزود: برابر تشدید اقدامات حفاظتی و مقابله با قاچاق چوب آلات جنگلی توسط نیروهای یگان حفاظتی منابع طبیعی استان گیلان و گشت شبانه روزی در عرصه های ملی، چوب آلات قاچاق جنگلی در کدوسرای حوزه سنگر شهرستان رشت به تعداد ۲۴۳ اصله گرد کاتین از گونه های جنگلی توسکا، انجیلی، لرگ، بلوط، سفید پلت و صنوبر کشف و ضبط شد.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان با بیان اینکه چوب آلات کشف و ضبط شده برای سیر مراحل قانونی به واحد منابع طبیعی سنگر منتقل شد، گفت: کارخانه چوب بری مذکور نیز توسط نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان گیلان و با نظارت نیروهای انتظامی پلمب شد.

رضوی ادامه داد: چوب آلات کشف و ضبط شده در کارخانه برنجکوبی همجوار کارخانه چوب بری به صورت ماهرانه ای مخفی شده بود.

وی با اشاره به معرفی متخلفان به مراجع قضایی، تصریح کرد: قانون در برخورد با این متخلفین از هیچ مجازاتی دریغ نخواهد کرد.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی گیلان ضمن تقدیر از همکاری نزدیک دستگاه قضایی استان و نیروی انتظامی خواستار اعمال مجازات های بازدارنده برای متخلفین در عرصه های جنگلی و ملی شد.

وی با تاکید بر اینکه در حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی استان گیلان با متخلفین، قاچاقچیان چوب آلات جنگلی و متصرفین اراضی ملی کمترین مماشاتی نخواهیم داشت، از شهروندان و طبیعت دوستان خواست در صورت مشاهده هرگونه دخل و تصرف در اراضی ملی و قاچاق چوب با سامانه های امداد جنگل و مرتع به شماره های ۱۳۹ و ۱۵۰۴ تماس حاصل نمایند تا اقدامات فوری انجام شود.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

سخنگوی شورای شهر لاهیجان : با توجه به وجود بازار پروژه سنگ فرش خیابان شهید کریمی در اولویت قرار گیرد

به گزارش گیل و دیلم به نقل از روابط عمومی شورای شهر لاهیجان ، مهدی عاطف در جلسه شورای شهر گفت: پروژه سنگ فرش خیابان شهید کریمی با توجه به قدیمی بودن منطقه و وجود بازار در اولویت نسبت...

عضو شورای شهر لاهیجان : خیابان شیشه گران و باند کندرو استخر لاهیجان سنگ فرش شود

ایستگاه آتش نشانی و پایگاه اورژانس در زیر پل روگذر میدان گیل احداث شود دکتر ابراهیم خوشحال در جلسه شورای شهر گفت : جهت افزایش خدمات رسانی آتش نشانی و اورژانس و کوتاه شدن زمان رسیدن به محل...

عضو شورای شهر لاهیجان : سنگ فرش خیابان شهید کریمی بزودی آغاز می شود

به گزارش گیل و دیلم به نقل از روابط عمومی شورای شهر لاهیجان ، فرشید فلاح در جلسه شورای شهر گفت : با توجه به اینکه دو سال از عمر شورای ششم پشت سر گذاشته شد و وارد سال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.