خانهاجتماعیعضو کمیسیون عمران...

عضو کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد: مصرف روزانه ۱۰۰ میلیون لیتری بنزین/ واردات خودرو براساس میزان مصرف سوخت

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه روزانه در کل کشور ۲۰ میلیون خودرو تردد می کنند، گفت: این خودروها مصرف ۱۰۰ میلیون لیتری بنزین دارند و براساس استانداردهای جهانی چند برابر مصرف است.

به گزارش گیل و دیلم ، ابراهیم نجفی، با اشاره به روند کنترل قیمت بازار مسکن، اظهار کرد: یکی از قوانینی که در سال ۱۴۰۰ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، قانون جهش تولید مسکن بود و براساس ماده یک این قانون طرح جامع ساخت یک میلیون مسکن در سال تصویب شد.

وی با بیان اینکه براساس قانون مذکور فقط دولت مجری طرح جامع ساخت یک میلیون مسکن در سال نیست، افزود: شهرداری ها در محدوده شهری باید با پرداخت تسهیلات بافت فرسوده برای بخش خصوصی شرایط خودمالکی و احداث مسکن را فراهم کنند.

نماینده شهرستان آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی در گفت وگوی ویژه خبری باران، طیف وسیعی از متقاضیان مسکن را در محدوده طرح های هادی روستایی دانست و اضافه کرد: بنیاد مسکن نیز باید تسهیلات ویژه ساخت خانه را در اختیار بومیان روستایی قرار دهد.

نجفی با اشاره به تشکیل صندوق ملی مسکن جهت پیش بینی منابع قانون جهش تولید مسکن، عنوان کرد: مهمترین بخش در این صندوق تامین زمین است و لذا کلیه دستگاه های اجرایی و موسسات و شرکت های صد درصد دولتی بایستی زمین رایگان را در اختیار راه و شهرسازی قرار دهند؛ همچنین بانک ها موظف هستند که ۲۰ درصد تسهیلات سالانه خود را که معادل ۳۶۰ هزار میلیارد تومان است، در حوزه مسکن هزینه کنند و در غیر این صورت با جریمه مالیاتی مواجه می شوند.

وی در ادامه به کنترل بازار خودرو اشاره کرد و گفت: روزانه در کل کشور ۲۰ میلیون خودرو تردد می کنند که مصرف ۱۰۰ میلیون لیتری بنزین دارند. براساس آمارهای وزارت صمت، به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر تردد خودروهای داخلی هشت لیتر بنزین مصرف می شود که با توجه به استانداردهای اروپا باید زیر پنج درصد باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه ۳۷.۵ درصد بیشتر از استاندارد جهانی مصرف بنزین داریم، خاطرنشان کرد: با توجه به قیمت هر لیتر بنزین، روزانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان و سالانه بیش از ۳۶۰ هزار میلیارد تومان بنزین مصرف می کنیم.

وی با اشاره به تصویب قانون ساماندهی صنعت خودرو در مجلس، اضافه کرد: براساس ماده یک این قانون حقوق ورودی خودروها با توجه به حجم موتور و میزان آلایندگی و میزان مصرف سوخت محاسبه می شود؛ همچنین دولت مکلف شده ظرف مدت سه سال رقابت پذیری صنعت خودرو را ایجاد کند.

نجفی، با بیان اینکه وزارت صمت باید آیین نامه اجرایی واردات خودرو را اجرایی کند که تاکنون مرحله اول واردات انجام شده، گفت: خودروسازان داخلی نیز مکلف هستند که سود قطعی و قیمت تمام شده هر خودرو را به شورای رقابت اعلام کنند و مردم به صورت شفاف بدانند که سود و تمام قیمت شده یک خودرو چقدر است

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.