خانهاقتصادیفرخی میکال؛ نرخ...

فرخی میکال؛ نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای باید افزایش پیدا کند

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با انتقاد از عدم همخوانی هزینه‌های کشاورزان با نرخ تضمینی خرید برگ سبز چای از وزیر جهادکشاورزی خواست تا با توجه به افزایش قیمت‌ها و تورم موجود نسبت به تعیین نرخ تضمینی خرید برگ سبز چای تجدید نظر کند.

به گزارش گیل و دیلم به نقل از خانه ملت، رسول فرخی میکال، در رابطه با لزوم افزایش قیمت خرید تضمینی چای گفت: قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای با توجه به قیمت تمام شده محصول ارزش افزوده‌ای برای کشاورزان ندارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای با نرخ تورم و هزینه‌ها همخوانی نداشته و وزارت جهاد کشاورزی حتما باید این موضوع را مورد بررسی قرار داده و نسبت به تعیین نرخ خرید تضمینی، تجدید نظر کند.

وی با اشاره به تعیین قیمت تضمینی برگ سبز چای برای سال زارعی ۱۴۰۲ اظهار کرد: دولت قیمت نهاده‌های کشاورزی را افزایش داده و قیمت ماشین آلات مورد نیاز کشاورزی نیز هر روز گرانتر شده و دستمزد کارگران نیز افزایش یافته است اما قیمت تضمینی برگ سبز چای درجه یک برای سال زارعی آینده هر کیلو ۱۳هزارو۹۹۰ تومان وبرگ سبز درجه دو ۱۱هزارو۵۰۰ تومان تعیین شده است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان اینکه قدر السهم دولت برای خرید تضمینی سال آینده را ۲۵درصد و قدر السهم کارخانجات چایسازی را ۷۵درصد مشخص گردیده است عنوان کرد: با توجه به بالا رفتن هزینه‌ها و تورم در جامعه، دولت باید نسبت نرخ خرید تضمینی چای کشاورزان تجدید نظر کند.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

سیاستگذاران باید پوشش جدید خانم‌ها را بپذیرند/ اگر می‌خواهید عزتتان حفظ شود، نادیده بگیرید

قرایی مقدم جامعه شناس می‌گوید: نسل جدید دیگر نسل پیرویی نیست و باید نوع لباس پوشیدن آن‌ها و روسروی نداشتن آن‌ها را به عنوان بخشی از جامعه جدید پذیرفت و مسئولیان اگر نمی‌خواهند عزتشان از بین برود، این مسئله...

مدیرکل صمت گیلان خبر داد: پلمب ۵ واحد صنفی گیلان به علت عدم رعایت قانون حجاب

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از برخورد قاطع با بی‌حجابی در حوزه صنفی خبر داد و گفت: بیش از ۵ واحد صنفی در رشت به علت عدم رعایت عفاف و حجاب پلمب شدند. به گزارش گیل و دیلم...

هشدار حفاظت محیط زیست گیلان، خطر آتش سوزی در مناطق جنگلی و تالابی

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از مردم و مسافران خواست از روشن کردن آتش در عرصه‌های طبیعی، نهم و دهم فروردین به دلیل وزش باد گرم خودداری کنند. به گزارش گیل و دیلم ،حمزه عشوری گفت : با توجه به...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.