خانهاجتماعیفرمانده یگان حفاظت...

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان خبر داد : رفع تصرف ۳۴۴ هکتار از اراضی جنگلی گیلان/ دستگیری ۲۶۱۲ قاچاقچی

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، ۱۳۹۸ فقره رفع تصرف ذیل ماده ۵۵ معادل ۲۸۹ هکتار را مربوط به اراضی جنگلی، عنوان و تاکید کرد: ۱۲۴ فقره اجرای احکام معادل ۵۵ هکتار نیز مربوط به اراضی جنگلی است.

به گزارش گیل و دیلم ،سرهنگ محمد قربانی لرد در گفت وگویی با بیان اینکه سال گذشته ۲۱۸۲ فقره عملیات منجر به کشف چوب آلات جنگلی قاچاق در استان گیلان به انجام رسید، اظهار کرد: در این راستا موفق به کشف ۱۷۴۰ مترمکعب انواع چوب آلات قاچاق شدیم.

وی از دستگیری ۲۶۰۷ قاچاقچی مرد و پنج قاچاقچی زن خبر داد و افزود: مشکلات اقتصادی در کنار افزایش قیمت چوب موجب شده قاچاقچیان حتی از خودروی سواری برای جابجایی چوب آلات استفاده کنند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به وقوع ۱۳ فقره درگیری نیروهای حفاظتی با قاچاقچیان و مجروحیت و مصدومیت ۱۴ جنگلبان طی سال گذشته، اضافه کرد: همچنین ۱۲۳۴ دستگاه وسیله نقلیه سبک و سنگین را توقیف کردیم.

قربانی لرد، طمع قاچاقچیان را بیشتر نسبت به جنگل های دست کاشت مناطق جلگه ای به واسطه دسترسی آسان دانست و بیان کرد: شاهد حضور مستمر نیروهای یگان حفاظت در عرصه های جنگلی گیلان به ویژه جنگل های هیرکانی هستیم که اجازه تحرک را به قاچاقچیان نمی دهد.

وی از افزایش ۳۳ درصدی تعداد عملیات منجر به کشف چوب آلات قاچاق نسبت به سال ۱۴۰۰ خبر داد و بیان کرد: در تعداد دستگیری ها نیز ۱۴ درصد رشد داشتیم.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان در ادامه از رفع تصرف ۳۹۴ هکتار از اراضی ملی استان در قالب تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع خبر داد و خاطرنشان کرد: ۱۹۸۹ فقره رفع تصرف شد.

وی همچنین از رفع تصرف ۷۰ هکتاری در قالب ۱۴۹ فقره اجرای احکام خبر داد و متذکر شد: حضور مستمر نیروهای حفاظتی در عرضه ها و اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ موجب کاهش تصرف اراضی ملی شده است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان همچنین ۱۶۰ فقره رفع تصرفات ذیل ماده ۵۵ و ۱۷ فقره اجرای احکام را مربوط به سواحل دانست و تصریح کرد: به ترتیب ۶۰ هکتار و ۱۱ هکتار از سواحل استان آزادسازی شده و مابقی مربوط به مراتع است

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

مسعود پزشکیان، نماینده تبریز: حاکمیت در بحث حجاب دخالت نکند

نماینده تبریز در مجلس گفت: اصولا حاکمیت نباید در بحث حجاب دخالت کند. در قرآن هم توصیه حجاب به زنان مومن و همسران رسول خداست. مسعود پزشکیان، نماینده تبریز در مجلس در مورد لایحه عفاف و حجاب، گفت: رفتار انسان...

سیدحسن خمینی: ما «جمهوری اسلامی» هستیم؛ امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) تأکید کرد: ما «جمهوری اسلامی» هستیم و امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم. نتیجه انقلاب جمهوری اسلامی است و اگر به...

هشدار کوچکی نژاد نسبت به حذف ارز ٢٨۵٠٠ تومانی ؛ دوباره جهش قیمتی رخ می‌دهد | دو سال از عمر دولت گذشته نتیجه جراحی‌ها...

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: معتقدم دولت نباید به این شکل با ارز بازی می‌کرد اما اگر حالا بخواهد ارز ترجیحی را قطع کند باید منتظر جهش قیمتی هم باشد. به گزارش گیل و دیلم به نقل از...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.