خانهسیاسیمحصولی، دبیرکل جبهه...

محصولی، دبیرکل جبهه پایداری: اگر اصلح را انتخاب نکنیم به خدا و رسول و مردم خیانت کرده‌ایم / اصول ما در انتخابات پیش‌ِرو مشخص است؛ به‌قول آیت الله خوشوقت، پایداری یعنی این‌که برای حفظ اصول و رعایت خطوط قرمز باید تا پای دار ایستاد

صادق محصولی دبیرکل جبهه پایداری گفت: جبهه پایداری انقلاب اسلامی در شناسایی و انتخاب فرد اصلح اصول و موازینی دارد که طبق آن به نامزد‌ها در شاخص‌های مختلف که با ضریب‌های متفاوت اعمال می‌شود نمره می‌دهد و ارزیابی را انجام می‌دهد و افراد از بالاترین نمره به‌ترتیب وارد لیست می‌شوند.

به گزارش گیل و دیلم به نقل از تسنیم ، دبیرکل جبهه پایداری گفت: ما برای رسیدن به یک لیست واحد همیشه در تلاش هستیم که در صورت امکان با گروه‌ها و جریان‌های انقلابی به حداکثر اشتراکات ممکن برسیم.

صادق محصولی دبیرکل جبهه پایداری در نشست سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی، طی سخنانی اظهار داشت: جبهه پایداری انقلاب اسلامی در تمام انتخابات‌ها یک راهبرد و اصول مشخصی دارد و آن را در دستور کار خود قرار می‌دهد و در گذشته به‌صورت مبسوط به این اصول و خطوط قرمز پرداخته شده است البته برای رسیدن به یک لیست واحد این جبهه همیشه در تلاش است که در صورت امکان با گروه‌ها و جریان‌های انقلابی به حداکثر اشتراکات ممکن برسد.

وی در ادامه با اشاره به گام‌های اساسی برای رسیدن به یک لیست مشترک عنوان کرد: به‌طور خلاصه در رسیدن به این اشتراکات در گام اول این نکته مطرح است که نیرو‌های انقلابی همدیگر را تخریب نکنند و در گام دوم شاخص‌های لازم برای پیشنهاد و اولویت نامزد‌ها به‌طور دقیق بررسی و مشخص شود و ملاک‌ها و اصول کاملاً شفاف و واضح تبیین گردد. در گام سوم مبتنی بر شاخص‌های ذکرشده باید مشترکات لیست‌ها را شناسایی کرد و در گام چهارم در صورت امکان توافق، لیست نهایی به‌صورت یک لیست واحد و مشترک بین جریان‌ها و نیرو‌های انقلابی ارائه شود.

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی تأکید کرد: مرحله دوم که مرحله تعیین اصول و شاخص هاست از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا در این مرحله نباید از خطوط قرمز پافراتر گذاشته شود و باید برمبنای این شاخص‌ها نامزد‌های اصلح شناسایی شوند، طبق روایات دینی اگر اصلح را انتخاب نکنیم به خدا و رسول و مردم خیانت کرده‌ایم، قاعده اصلی این است که ما باید به‌دنبال شناسایی اصلح باشیم و در صورت لزوم او را متقاعد کنیم که به صحنه عمل وارد شود و البته کمک کنیم که او را به سایرین معرفی نماییم.

وی در ادامه افزود: جبهه پایداری انقلاب اسلامی در شناسایی و انتخاب فرد اصلح اصول و موازینی دارد که طبق آن به نامزد‌ها در شاخص‌های مختلف که با ضریب‌های متفاوت اعمال می‌شود نمره می‌دهد و ارزیابی را انجام می‌دهد و افراد از بالاترین نمره به‌ترتیب وارد لیست می‌شوند.

وی با اشاره به لیست وحدت در انتخابات مجلس یازدهم ابراز کرد: علت اینکه در شب آخر به وحدت رسیدیم این بود که نیرو‌های انقلاب در تبیین مواضع خود موفق نبودند و نتوانستند مواضع را به‌درستی بیان کنند البته برخی کارشکنی‌هایی هم از سوی برخی افراد صورت گرفت. مسئله مهم این است که متأسفانه ضعف بزرگی بین جریان انقلاب وجود دارد که برای تحلیل و شناسایی وضع موجود وقت نمی‌گذارند، موضوع مهم دیگر این است که ما نباید در مسائل مهم کشور به‌دنبال معامله باشیم و برخی‌ها منظورشان از تعامل همین معامله‌ها و لابی‌های سیاسی و بده‌بستان‌ها است و به‌تعبیری در جریان ارائه نفرات برای حضور در لیست‌های انتخاباتی به‌دنبال سهم‌خواهی هستند.

محصولی راجع به برنامه‌های جبهه پایداری انقلاب اسلامی در انتخابات‌های پیشِ‌رو خاطرنشان کرد: برنامه‌ها و اصول جبهه در انتخابات پیش‌ِرو مانند سایر انتخابات مشخص و معین است، به‌قول مرحوم آیت الله خوشوقت پایداری یعنی این‌که برای حفظ اصول و دفاع از آرمان‌ها و رعایت خطوط قرمز باید تا پای دار ایستاد و این را هم عرض کنم که ما هیچ‌گونه رجحانی و اولویتی برای اعضای پایداری جهت حضور در لیست نداریم و هر کسی که پای نظام و ارزش‌ها بایستد جزء جبهه پایداری به حساب می‌آوریم ولو اینکه وی عضو جبهه پایداری نباشد، البته ما هیچ زمان از لیست واحد فراری نیستیم و می‌گوییم که این گام‌های چهارگانه را باید برای رسیدن به یک لیست مشترک طی نماییم.

وی گفت: راهبرد در یک کلمه انتخاب اصلح است نه اینکه صرفاً به‌دنبال کسی برویم که رأی‌آوری بیشتری داشته باشد، اما نمره او پایین باشد و این را هم مجدداً تأکید می‌کنم که آن کسی را که اصلح است، باید متقاعد کنیم به صحنه بیاید. ما در عین اینکه هیچ‌گونه منعی از ارائه یک لیست واحد نداریم، اما در این روند باید ملاک‌ها به‌طور دقیق بررسی و مشخص و حاکم شود و نباید این‌گونه باشد که به‌هرقیمتی یک لیست واحد ارائه دهیم به‌عبارت دیگر نمی‌توان به‌خاطر لیست واحد از اصول و رعایت و ملاحظه شاخص‌ها عدول کنیم.

محصولی با ذکر آیه ۲۴ سوره توبه گفت: برای تبیین مواضع و گفتمان انقلاب باید کار جهادی کرد و از وقت و آبرو و جان و مال خود برای تلاش جهادی مایه گذاشت.

وی با اشاره به آیه ۳۵ سوره مائده گفت: کنار تقوای الهی و توسل به اهل‌بیت علیهم السّلام حتماً باید کوشش پیوسته و تلاش جهادی برای همراه کردن مردم و کسب نتیجه مطلوب انجام داد

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ورود ۳۱۱ هزار خودرو به گیلان در آخر هفته

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ورود ۳۱۱ هزار و ۷۲۶ وسیله نقلیه به استان گیلان طی چهار روز گذشته خبر داد و گفت: شاهد رشد ۴۱ درصدی ورود به استان هستیم. به گزارش گیل و دیلم...

ترافیک روان در جاده‌های گیلان

رییس پلیس راه گیلان از ترافیک عادی و روان در همه جاده‌های ورودی و خروجی استان خبر داد. به گزارش گیل و دیلم ، سرهنگ جاور صفاری گفت: به رغم تعطیلات پیش رو و ورود مسافران به گیلان، هم اکنون...

نماینده مجلس: اطرافیان رئیسی افرادی را برای پست‌های مهم سفارش می‌کنند که توانایی اداره بخشداری را هم ندارند

حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل در مجلس یازدهم با انتقاد از مدیران دولت رئیسی می‌گوید: فردی که برای وزارت و استانداری انتخاب می‌شود باید توانمندی داشته باشد که بتواند بار‌های سنگین وزارتخانه و استانداری را به دوش بکشد. انتخاب بد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.