خانهاجتماعیمحورهای کوهستانی ۶...

محورهای کوهستانی ۶ شهرستان گیلان برفی است

سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با بیان اینکه بارش برف در ارتفاعات ۶ شهرستان استان را سفیدپوش کرده است، گفت : با وجود بارش برف که در برخی مسیرها تا ۳۵ سانتیمتر رسیده است تمام مسیرهای جاده ای استان باز و تردد در آنها روان است.

به گزارش گیل و دیلم ، غلامعلی نیک‌فهم روز یکشنبه در گفت و گویی با اشاره به آغاز بارش برف از غروب روز شنبه در ارتفاعات گیلان افزود: برف ارتفاعات شهرستان های رودبار، سیاهکل، رودسر، املش، آستارا و تالش را سفیدپوش کرده‌است.

وی عنوان کرد: در گردنه حیران ۱۰ سانتی متر، اسالم به خلخال در حد سفیدپوش، در ارتفاعات رودبار رحمت آباد، بلوکات و عمارلو ۱۵، دیلمان ۳۵ سانتیمتر، لات محله رودسر ۱۰ سانتی متر برف باریده‌است اما با وجود این بارش ها مسیرهای جاده ای استان باز و تردد در آنها در جریان است.

سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان عنوان کرد: این مسیرها نمک پاشی و برف روبی شده اند و در حال حاضر مشکلی نیست.

وی از مردم خواست در چنین شرایط جوی از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و در صورت ضرورت حتما به وسایل گرمایشی و زنجیر چرخ مجهز باشند.

وی با اشاره به آغاز طرح راهداری زمستانی و استقرار اکیپ‌های راهداری در محورهای کوهستانی و برفگیر گیلان از اول آذرماه خاطر نشان کرد: ۶۰ اکیپ راهداری شامل ۵۷ مورد عملیاتی و سه اکیپ پشتیبانی با ۵۴۲ نیروی راهدار در اجرای این طرح مشارکت دارند.

سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با اشاره به فعالیت ۵۳ اکیپ راهدارخانه ثابت و سیار در استان عنوان کرد: در هشت گردنه استان هشت راهدارخانه فعال است که در حد امکانات موجود تجهیز شده‌اند.

بارش باران در جلگه و برف در ارتفاعات تا فردا دوشنبه با شدت بیشتری در گیلان ادامه دارد اما از سه‌شنبه تا پایان هفته‌ این بارش ها در مناطق مختلف استان به صورت پراکنده‌ است.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.