خانهاجتماعیمدیرعامل آب منطقه ای...

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان: ذخیره سد سفیدرود نصف شد

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان، با بیان اینکه ذخیره آب سد سفیدرود نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته است، گفت: در شرایط نرمال در این ایام سال باید ۵۰۰ میلیون مترمکعب آب ذخیره داشته باشیم.

به گزارش گیل و دیلم ، وحید خرمی، با اشاره به ذخیره ۱۴۹ میلیون مترمکعبی آب در پشت سد سفیدرود تا به امروز، اظهار کرد: این میزان ذخیره ۵۰ درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است.

وی حجم نرمال ذخیره سازی آب در پشت سد سفیدرود در این ایام سال را ۵۰۰ میلیون مترمکعب دانست و افزود: طبق بارش های صورت گرفته در دی ماه امسال، وضعیت آب بندان ها و رودخانه ها و سایر منابع آبی داخل استان نرمال است، اما در آبخور سد دچار چالش خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان در گفت وگوی خبری باران، با اشاره به تشکیل قرارگاه جهادی مدیریت آب در سال زراعی گذشته، عنوان کرد: امسال نیز این قرارگاه تشکیل خواهد شد تا کشاورزی در اراضی آبخور سد را مدیریت کنیم.

خرمی، با بیان اینکه لایروبی انهار را از اسفندماه آغاز خواهیم کرد، گفت: با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان ایستگاه های پمپاژ را فعال خواهیم کرد و مانند سال گذشته برنامه ریزی دقیقی داریم و نوبت بندی آب در دستور کار است.

وی از کشاورزان خواست لایروبی انهار را در محدوده اراضی خودشان انجام دهند و اضافه کرد: کشاورزان به توصیه های جهاد کشاورزی توجه و طبق تقویم زراعی عمل کنند.

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان رهاسازی سد و آبگذاری کانال ها را طبق تقویم زراعی دانست و متذکر شد: کشاورزان از هم اکنون از آب های در دسترس حداکثر استفاده را داشته باشند و تجهیزات انتقال آب به وِزه پمپ را فراهم کنند.

وی در ادامه از لایروبی ۵۰۰ هکتار از آب بندان های استان خبر داد و خاطرنشان کرد: لایروبی انهار و کانال ها در دستور کار جهاد کشاورزی نیز قرار دارد، زیرا با لایروبی بین انهار می توانیم تا یکصد میلیون مترمکعب مصرف آب کشاورزی را کاهش دهیم

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.