خانهاقتصادیمدیرعامل شرکت گاز...

مدیرعامل شرکت گاز گیلان خبر داد: مصرف روزانه ۱۵ میلیون مترمکعبی گاز در بخش خانگی گیلان

مدیرعامل شرکت گاز گیلان، از افزایش مصرف گاز در استان در نیمه نخست آذر خبر داد و گفت: بیش از ۱۵ میلیون مترمکعب مصرف گاز روزانه در بخش خانگی و مابقی در بخش های تجاری و صنعتی است.

به گزارش گیل و دیلم ،عیسی جمال نیکویی در گفت وگو با خبرنگاران، از افزایش مصرف گاز در نیمه نخست آذر امسال خبر داد و اظهار کرد: به دلیل برودت هوا روزانه ۲۴ تا ۲۶ میلیون مترمکعب مصرف گاز در استان گیلان داشتیم.

وی عمده مصرف گاز را در بخش خانگی دانست و افزود: بیش از ۱۵ میلیون مترمکعب مصرف گاز روزانه در بخش خانگی و مابقی در بخش های تجاری و صنعتی است.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان، با اشاره به افزایش ۱۶ درصدی مصرف گاز در مدت مذکور نسبت به مدت مشابه سال گذشته، خاطرنشان کرد: به دنبال این افزایش مصرف ناچار شدیم گاز مصرفی نیروگاه ها و کارخانه‌های سیمان و فولاد را صفر کنیم.

جمال نیکویی از مصرف هفت و نیم میلیارد مترمکعبی گاز توسط مشترکین گیلانی در سال گذشته خبر داد و گفت: نیروگاه های گیلان با ۳۸ درصد در رده اول مصرف گاز در استان قرار دارند و پس از آن حوزه خانگی با ۳۴ درصد، حوزه صنعت با ۱۰ درصد، حوزه ایستگاه های CNG با پنج درصد و سایر حوزه ها با ۱۳ درصد قرار دارند.

وی استاندارد دمای آسایش در خانه را ۲۱ درجه سانتی گراد عنوان کرد و ادامه داد: این دما در خانه‌های گیلانی ها، در حال حاضر ۲۵ درجه سانتی گراد است.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با بیان اینکه کاهش یک درجه‌ای دما می‌تواند باعث صرفه جویی حدود شش درصدی مصرف گاز شود، اضافه کرد: استانداردسازی منازل برای نگهداشت گرما و جلوگیری از هدررفت انرژی اهمیت دارد.

وی از همه مشترکین گاز درخواست کرد تا همانند سال های گذشته با مدیریت مصرف گاز و رعایت دمای آسایش و استفاده از لباس های مناسب و ضخیم تر در ایام سرما، ضمن کاهش هزینه های خانوار، شرایط را برای توزیع پایدار و مطمئن گاز در فصل زمستان برای تمام نقاط استان فراهم کنند.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

سوددهی شرکت دخانیات بعداز ۳ سال با تلاش جهادی دکتر شیخان

گیل و دیلم | کسانی که دستی در علم مدیریت دارند متفق القول هستند که اگر زمانی مدیری آشنا به بدنه یک مجموعه، به مدیریت آن مجموعه منصوب شود به جهت آشنایی و احاطه فرد به تمام مسائل مجموعه،...

فعال سیاسی اصلاح طلب : راهکار برون رفت از شرایط فعلی، ترک لجبازی نظام و آغاز اصلاحات جدی با حضور مردم است

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: شرایط کشور با سال ۵۷ شباهت دارد و کشور در آستانه انقلاب است، از برخی جهات شاید صحیح باشد، اما شرایط امروز جامعه تفاوت‌های اساسی و بنیادین با قبل از انقلاب اسلامی دارد. به...

احمدی بیغش، نماینده مجلس: مولدسازی یک زیان غیرقابل جبران و یک بدعت بزرگ در قانون اساسی و ارکان قانونگذاری مملکت است / ریاست مجلس...

احمدی‌بیغش در خصوص مولدسازی گفت: کسی این خسران بزرگ را بیان نکرد، پذیرش مولدسازی و عدم واکنش منطقی نمایندگان مجلس نشان داد که مجلس از مردم عقب‌تر است، ریاست مجلس چرا یک تنه به جای نمایندگان صحبت و امضا...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.