Homeاقتصادیمدیرکل امور اقتصادی...

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان خبر داد؛ ثبت ۲۳ هزار درخواست در سامانه مجوزهای کسب و کار گیلان

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان از ثبت حدود ۲۳ هزار درخواست در سامانه مجوزهای کسب و کار خبر داد و گفت: ۳۹ درصد از آن‌ها منجر به صدرو مجوز شده است.

به گزارش گیل و دیلم ، علیرضا نوروزی بهمبری در نخستین گردهمایی تبیین و تشریح کارکردهای درگاه ملی مجوزهای کشور، اظهار کرد: حساس‌سازی، آگاهی‌بخشی و آموزش نهادهای اقتصادی و صنفی گیلان در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه فعالان اقتصادی در گذشته فرآیند پرپیچ و خم، طاقت‌فرسا و فرسایشی برای دریافت مجوز می‌گذراندند، افزود: نتیجه این بروکراسی‌ها، نارضایتی فعالان در شروع فعالیت کسب و کار را به همراه داشت.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی گیلان با بیان اینکه درگاه ملی مجوزهای کسب و کار، بستری اینترنتی تحت مدیریت دبیرخانه «هیأت مقررات‌زدایی و بهبود محیط کسب و کار» است، گفت: این مهم برای همه کسب و کارهای موجود در کشور، شرایط، مدارک، مجوزهای پیش‌نیاز، هزینه و زمان صدور مجوز را شفاف و قابل فهم ارائه می‌کند.

نوروزی ادامه داد: این درگاه، تنها مرجع رسمی اعلام شرایط صدور مجوزهای کسب و کار و معرفی مرجع قانونی صادرکننده همه مجوزهای کسب و کارها در کشور محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با تصویب قانون و تکلیفی که دولت سیزدهم به متولی گری وزارت اقتصاد و دارایی تعیین کرد درگاه ملی مجوزها در سال ۱۴۰۱ ایجاد شد، افزود: این مهم سبب شد تا تمام فعالان اقتصادی که تمایل به شروع کسب و کار دارند در هر زمان و مکانی بتوانند از این سامانه استفاده کنند.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی گیلان تصریح کرد: فعالان اقتصادی می‌توانند بدون مراجعه حضوری طی فرآیندی از قبل تعریف شده، استاندارد و صرف هزینه مشخص در طول دوره زمان معین وارد کارزار کسب و کار شوند و تمایل خود را به مجوز کسب و کار تبدیل کنند.

نوروزی از ثبت حدود ۲۳ هزار درخواست در سامانه ثبت مجوزهای کسب و کار خبر داد و اضافه کرد: ۳۹ درصد از آن‌ها منجر به صدور مجوز شده و ۶۱ درصد مابقی هم به علت برخی مشکلات دستگاه‌ها هنوز به نتیجه نرسیده است.

وی ادامه داد: گیلان در این زمینه با توجه به تعداد درخواست‌های ثبت شده موفق بوده که نشان از اثر بخشی این سامانه دارد

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

هوای آفتابی همچنان میهمان گیلانیان ؛ آسمان گیلان تا اواسط هفته پایدار است

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: دمای هوا تا اواسط هفته نسبی افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی استان گیلان گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی آسمان گیلان تا اواسط هفته صاف تا نیمه ابری با افزایش نسبی...

هوا سرد شد و کیهان دوباره نگران «زمستان سخت» اروپا شد!

روزنامه کیهان نوشت: با نزدیک شدن به زمستان زنگ‌ها دوباره برای «زمستان سخت» در اروپا به صدا درآمده است. روزنامه کیهان بار دیگر نسبت به «زمستان سخت» در اروپا هشدار داده است! به گزارش گیل و دیلم به نقل از کیهان،...

جمیله علم الهدی : من بانوی اول نیستم، همسر رهبری بانوی اول هستند / آرزو می کنم بتوانم برای انتقال خاطرات ایشان کاری بکنم

جمیله علم‌الهدی گفت: من تازه متوجه شدم که بنده را به عنوان بانوی اول معرفی کردند. لازم است توضیح دهم در ساختار جمهوری اسلامی ایران بانوی اول همسر رهبر معظم انقلاب هستند. همسر رئیس جمهور در یک سخنرانی خاطرنشان کرد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.