×

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان خبر داد؛ تحقق ۱۱۰ درصدی منابع درآمدهای عمومی در گیلان

 • کد نوشته: 92023
 • ۱۴۰۲-۰۶-۰۸
 • 105 بازدید
 • ۰
 • مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان از تحقق ۱۱۰ درصدی منابع درآمدهای عمومی در این استان خبر داد و گفت: جایگاه استان گیلان در شاخص نرخ بیکاری و تورم به نسبت کشور خوب است. به گزارش گیل و دیلم ،علیرضا نوروزی در گفتگویی، با اشاره به شاخص نرم تورم در گیلان اظهار کرد: گیلان […]

  مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان خبر داد؛ تحقق ۱۱۰ درصدی منابع درآمدهای عمومی در گیلان
 • مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان از تحقق ۱۱۰ درصدی منابع درآمدهای عمومی در این استان خبر داد و گفت: جایگاه استان گیلان در شاخص نرخ بیکاری و تورم به نسبت کشور خوب است.

  به گزارش گیل و دیلم ،علیرضا نوروزی در گفتگویی، با اشاره به شاخص نرم تورم در گیلان اظهار کرد: گیلان با شاخص تورم ۴۵.۱ درصد در مقایسه با شاخص ۴۷ درصدی کشور، جایگاه خوبی دارد و از حیث کمترین نرخ تورم در رتبه چهارم کشور است.

  وی با اشاره به جایگاه خوب گیلان در شاخص نرخ بیکاری، افزود: شاخص نرخ بیکاری کشور ۸.۲ درصد بوده که این رقم برای گیلان ۶.۱ درصد رسیده است و از حیث کمترین نرخ بیکاری در جایگاه سوم کشوری قرار دارد.

  مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان، مولدسازی را یکی از اقدامات مؤثر دولت سیزدهم برشمرد و بیان کرد: املاک مازاد و بلااستفاده دولت در گیلان شناسایی و احصا شده است و در بیانی دیگر مسیر مولدسازی در گیلان هموار شده است.

  نوروزی با ارائه آماری از فروش املاک و مولدسازی دارایی‌های دولت در گیلان، اضافه کرد: میزان فروش املاک و فرایند مولدسازی در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان بوده که این رقم در سال ۱۴۰۱ به ۷۰ میلیارد تومان رسیده است.

  وی از فروش و واگذاری ۲۶ فقره املاک مازاد در سال جاری خبر داد و افزود: بر اساس نظر کارشناسی مبلغ این تعداد املاک، ۳۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

  مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان از تحقق ۱۱۰ درصدی منابع درآمدهای عمومی در استان خبر داد و بیان کرد: درآمدهای عمومی گیلان در ۵ ماهه گذشته ۱۰ درصد مازاد بر رقم مصوب پیش بینی شده است.

  نوروزی از پرداخت هزار و ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های اقتصادی و تولیدی خبر داد و اضافه کرد: این رقم برای ۶۴۰ پروژه و طرح اشتغال زایی و صنعتی تعلق گرفته است.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=92023

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *