خانهاقتصادیمدیرکل امور مالیاتی...

مدیرکل امور مالیاتی گیلان عنوان کرد: بخشودگی جرایم مالیاتی مودیان در هفته دولت

مدیرکل امور مالیاتی گیلان، با اشاره به شرایط ویژه برای بخشودگی جرایم مالیاتی، گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و تکریم مودیان مالیاتی، بخشودگی جرایم مالیات و عوارض هر سال/دوره برای مودیان اعمال می شود.

به گزارش گیل و دیلم ، رضا برهانی نیا در گفت وگویی، با اشاره به اجرای تدریجی و مرحله ای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، گفت: اجرای این قانون از مهمترین تحولات در نظام اقتصادی کشور خواهد بود.

وی گفت: با توجه به مصوبه اعضای ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در مرداد ۱۴۰۱ و در چارچوب فراهم آمدن زیرساخت‌ها و سامانه‌های لازم برای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه‌های مودیان، این قانون به شکل تدریجی و مرحله ای اجرا می شود.

مدیر کل امور مالیاتی استان گیلان با اعلام آمادگی این اداره کل برای برگزاری دوره های آموزشی و آشنایی با این قانون برای کلیه فعالان اقتصادی و ذینفعان، اظهار کرد: به موجب این مصوبه قانونی، مشمولانی که برای عضویت در این سامانه فراخوان می‌شوند، مکلفند برای خرید و فروش تمام کالاها صورتحساب الکترونیک صادر کرده و نسخه‌ای از آن را برای سامانه پایانه‌های فروشگاهی ارسال کنند.

برهانی نیا ادامه داد: در این راستا برنامه های آموزشی خود در استان را از مدتی پیش آغاز کرده ایم و در حال حاضر مودیان به صورت داوطلبانه می توانند جهت عضویت در سامانه مودیان و ایجاد کارپوشه اختصاصی به نام خود، با مراجعه به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور به آدرس «my.tax.gov.ir» و انتخاب گزینه «عضویت در سامانه مودیان و ایجاد کارپوشه»، مشخصات کاربری ورود به کارپوشه را از طریق پیامک دریافت نمایند.

وی اضافه کرد: با عنایت به مفاد قوانین مالیات های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده و مواد ۱۰ و ۱۱ قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، کلیه وجوه واریزی به حساب های بانکی تجاری از کلیه طرق از جمله درگاه های الکترونیکی پرداخت، دستگاه های کارتخوان، کارت به کارت، ساتنا، پایا و… به عنوان فروش تلقی شده و مبنای محاسبات مالیاتی قرار می گیرد.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان ادامه داد: مودیان مکلفند در صورتحساب های فروش کالا و عرضه خدمات(حسب مورد الکترونیکی یا فیزیکی)، قراردادها و سایر اسناد مشابهی که از اول مهر ۱۴۰۱ صادر می کنند، شماره اقتصادی جدید خود و خریدار یا طرف معامله را درج نمایند؛ در غیر این صورت مشمول جرایم قانونی مربوط خواهند شد.

وی با اشاره به شرایط ویژه برای بخشودگی جرایم مالیاتی، گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و تکریم مودیان مالیاتی، بخشودگی جرایم مالیات و عوارض هر سال/دوره برای مودیانی که تا ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ نسبت به پرداخت بدهی مالیاتی سال یا دوره مربوطه اقدام نمایند، در خصوص اشخاص حقیقی تا سقف دو میلیارد ریال و در مورد اشخاص حقوقی تا سقف سه میلیارد ریال بدون پیش شرط اعمال می شود.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

سوددهی شرکت دخانیات بعداز ۳ سال با تلاش جهادی دکتر شیخان

گیل و دیلم | کسانی که دستی در علم مدیریت دارند متفق القول هستند که اگر زمانی مدیری آشنا به بدنه یک مجموعه، به مدیریت آن مجموعه منصوب شود به جهت آشنایی و احاطه فرد به تمام مسائل مجموعه،...

فعال سیاسی اصلاح طلب : راهکار برون رفت از شرایط فعلی، ترک لجبازی نظام و آغاز اصلاحات جدی با حضور مردم است

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: شرایط کشور با سال ۵۷ شباهت دارد و کشور در آستانه انقلاب است، از برخی جهات شاید صحیح باشد، اما شرایط امروز جامعه تفاوت‌های اساسی و بنیادین با قبل از انقلاب اسلامی دارد. به...

احمدی بیغش، نماینده مجلس: مولدسازی یک زیان غیرقابل جبران و یک بدعت بزرگ در قانون اساسی و ارکان قانونگذاری مملکت است / ریاست مجلس...

احمدی‌بیغش در خصوص مولدسازی گفت: کسی این خسران بزرگ را بیان نکرد، پذیرش مولدسازی و عدم واکنش منطقی نمایندگان مجلس نشان داد که مجلس از مردم عقب‌تر است، ریاست مجلس چرا یک تنه به جای نمایندگان صحبت و امضا...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.