خانهاقتصادیمدیرکل راهداری و...

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان خبر داد: جابجایی ۶ میلیون تن کالا از گیلان طی امسال

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با بیان اینکه طی هشت ماهه گذشته بیش از شش میلیون تن کالا از استان حمل و جابجا شده است، گفت: میزان حمل کالاهای اساسی در آبان سال جاری نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

به گزارش گیل و دیلم غلامعلی نیک فهم در گفت وگویی، با بیان اینکه طی هشت ماهه امسال شش میلیون و ۷۸۶ هزار و ۱۳۸ تن کالا از استان گیلان حمل شده است، اظهار کرد: با مقایسه عملکرد شهرهای مهم استان، شهرستان رشت با جابجایی بیش از سه میلیون تن کالا رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه شهرستان های بندرانزلی، رودبار و سیاهکل رتبه های دوم تا چهارم را به خود اختصاص دادند، تصریح کرد: عمده ترین کالاهای حمل شده طی مدت مذکور شامل انواع سیمان، انواع بنزین، آهن آلات و گندم بوده که توسط بیش از ۹۸ هزار دستگاه سفر کامیون جابجا شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان در ادامه با اشاره به اینکه در هشت ماهه سال جاری تعداد ۴۷۹ هزار و ۲۸۵ برگ بارنامه نیز در استان صادر شده است، گفت: میزان حمل کالاهای اساسی در آبان سال جاری نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

نیک فهم با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ۸۷۸۴ راننده حمل و نقل کالا در استان در این حوزه در حال فعالیت هستند، افزود: در حال حاضر ۱۵۱ شرکت حمل و نقل کالا و بیش از ۷۸۹۰ دستگاه وسیله نقلیه باری در استان گیلان مشغول فعالیت هستند.

وی یادآور شد: در هشت ماهه نخست امسال بیش از ۲۹۰ کارت هوشمند برای رانندگان کالا صادر و ۵۹۴۲ کارت هوشمند رانندگان حمل و نقل کالا نیز تمدید شده است.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.