خانهاجتماعیمدیرکل راه و...

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان خبر داد؛ اختصاص اعتبار برای تعریض و بهسازی محورهای خمام-خشکبیجار -ضیابر

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: برای اجرای دوپروژه تعریض و بهسازی محور خمام به خشکبیجار و خمام به ضیابر، ۱۰۰ میلیارد ریال اختصاص یافت که سهم هر پروژه بالغ بر۵۰ میلیارد ریال است.

به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: برای اجرای دوپروژه تعریض و بهسازی محور خمام به خشکبیجار وخمام به ضیابر، ۱۰۰ میلیارد ریال اختصاص یافت که سهم هر پروژه بالغ بر۵۰ میلیارد ریال است.

هادی رحمانی تحقق مطالبات مردم و تمرکز بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام را جزء اولویت‌های برنامه توسعه راه و شهرسازی گیلان دانست و گفت: محور خمام-خشکبیجار-لشت نشا-آستانه از جمله محورهایی است که در سال‌های گذشته طرح ارتقاء آن از فرعی به محور اصلی مورد تصویب قرار گرفت و از سال ۱۳۹۸ از محل اعتبارات استانی آغاز بکار نمود و در سال‌های بعد نیز با اخذ مجوزهای لازم از محل ملی، اعتبار دریافت کرد.

وی افزود: برای بهسازی این مسیر، قراردادی در ۷/۸ کیلومتر منعقد شده که تاکنون برای این پروژه اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیرکل راه وشهرسازی در ادامه خاطرنشان کرد: برای تسریع در عملیات اجرایی این پروژه از محل اعتبارات سال جاری مبلغ ۵ میلیارد تومان تخصیص محقق شده که برای ادامه کار هزینه خواهد شد.

رحمانی با اشاره به ضرورت حفظ ایمنی، توجه به زیرساخت‌های راه و جاده‌ای استان را مهم برشمرد و افزود: باتوجه به موقعیت‌های ترانزیتی، کشاورزی و صنعتی گیلان همچنین کارکردهای محورهای مواصلاتی استان چه در سطح محلی چه در سطح ملی، زیرساخت راه و جاده در برنامه توسعه توام با عدالت، دارای اهمیت بسزایی است. به همین منظور در تلاشیم تا با جذب اعتبار بموقع، پروژه‌های نیمه تمام را سرعت بخشیده و در زمان تعیین شده به اتمام برسانیم.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان بهسازی محور ضیابر به پیربازار را از دیگر پروژه‌های در دست اجرای استان نام برد که با روند قابل قبولی در حال اجراست.

وی با اشاره به مشخصات اجرایی این پروژه گفت: بهسازی راه اصلی خمام- پیربازار-ضیابر از سال ۹۹ آغاز شده که در دو قطعه ۷/۵ کیلومتر از پیربازار به سمت نوخاله و ۶ کیلومتری از نوخاله به لاکسار در حال اجرا است.

رحمانی اظهار داشت: رای بهبود فرایند عملیات اجرایی این پروژه از اعتبارات سال جاری مبلغ ۵ میلیارد تومان تخصیص محقق شده که برای ادامه کار هزینه خواهد شد

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.