خانهاجتماعیمدیرکل راه و...

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان خبر داد : پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصدی نهضت ملی مسکن در گیلان

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، مجموع پیشرفت فیزیکی پروژه های نهضت ملی مسکن در گیلان را بیش از ۴۵ درصد دانست و اضافه کرد: با توجه به ملاحظات ژئوتکنیکی و کمبود زمین در گیلان، به سمت افزایش تراکم رفتیم.

به گزارش گیل و دیلم ،هادی رحمانی امروز در جلسه شورای مسکن استان گیلان، رفع مشکل اجاره نشینی را دغدغه دولت سیزدهم دانست و اظهار کرد: براساس آخرین سرشماری جمعیت، ۷۹۰ هزار و ۸۲۲ خانوار با بعد ۳.۲ نفر در استان گیلان داریم که ۲۱۲ هزار خانوار متعلق به رشت است.

وی از ثبت نام ۱۱۰ هزار و ۶۸۳ خانوار در طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و بیان کرد: نسبت به شناسایی خانه های خالی اقدام کردیم که در نهایت مشخص شد این خانه ها در شهرهای مهاجرپذیر و گردشگرپذیر همچون لاهیجان و رشت بیشتر است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان تعداد متقاضیان حائز شرایط را ۳۱ هزار و ۳۳۶ خانوار دانست و از تایید نهایی ۲۱ هزار و ۸۰۳ خانوار خبر داد که دارای چهار شرط اصلی طرح نهضت ملی مسکن هستند.

رحمانی با اشاره به واریز اول و دوم ۶۷۵۹ خانوار، عنوان کرد: پیشرفت فیزیکی پروژه نهضت ملی مسکن در گیلان قابل قبول بوده و واقعا در حال ساخت مسکن برای مردم هستیم.

وی مجموع پیشرفت فیزیکی پروژه های نهضت ملی مسکن در گیلان را بیش از ۴۵ درصد دانست و اضافه کرد: با توجه به ملاحظات ژئوتکنیکی و کمبود زمین در گیلان، به سمت افزایش تراکم رفتیم و لذا جهت تثبیت خاک، عملا سه ماه با تاخیر فرایند کار را آغاز می کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از افزایش تراکم چهار طبقه و پیلوت به ۶ طبقه و پیلوت خبر داد و بیان کرد: از ۱۰۰ هکتار زمین تخصیص بنیاد مستضعفان نیز برای ۳۵ هکتار طراحی مهندسی را انجام دادیم.

وی از تخصیص زمین ۸.۵ هکتاری سپاه قدس گیلان برای طرح نهضت ملی مسکن در انزلی خبر داد و بیان کرد: برای نیروهای مسلح نیز یک قطعه زمین ۴۵ هکتاری تعریف شده است.

رحمانی با بیان اینکه در مجموع ۳۲۰ هکتار زمین را تامین و طراحی مهندسی کردیم، خاطرنشان کرد: در حال مجتمع سازی بالغ بر ۱۰ هزار و ۱۵ واحد هستیم؛ همچنین ۲۵۰۰ واحد خودمالک و ۵۷۱ واحد در بافت های فرسوده و تاریخی و سکونتگاه های غیر رسمی در دست احداث است.

وی از در حال ساخت بودن ۲۴ هزار و ۵۳۱ واحد شهری و روستایی طرح نهضت ملی مسکن در گیلان خبر داد و اضافه کرد: ۱۰۰ قطعه ۲۰۰ مترمربعی برای ۵۴۲ خانوار دارای سه فرزند در شرق استان تخصیص یافته است

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

مسعود پزشکیان، نماینده تبریز: حاکمیت در بحث حجاب دخالت نکند

نماینده تبریز در مجلس گفت: اصولا حاکمیت نباید در بحث حجاب دخالت کند. در قرآن هم توصیه حجاب به زنان مومن و همسران رسول خداست. مسعود پزشکیان، نماینده تبریز در مجلس در مورد لایحه عفاف و حجاب، گفت: رفتار انسان...

سیدحسن خمینی: ما «جمهوری اسلامی» هستیم؛ امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) تأکید کرد: ما «جمهوری اسلامی» هستیم و امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم. نتیجه انقلاب جمهوری اسلامی است و اگر به...

هشدار کوچکی نژاد نسبت به حذف ارز ٢٨۵٠٠ تومانی ؛ دوباره جهش قیمتی رخ می‌دهد | دو سال از عمر دولت گذشته نتیجه جراحی‌ها...

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: معتقدم دولت نباید به این شکل با ارز بازی می‌کرد اما اگر حالا بخواهد ارز ترجیحی را قطع کند باید منتظر جهش قیمتی هم باشد. به گزارش گیل و دیلم به نقل از...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.