خانهاجتماعیمدیرکل مدیریت بحران...

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان: خسارت روستاییان آسیب دیده از برف جبران می‌شود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به اینکه بیش از ۵۰۰ هزار مترمکعب برفروبی در استان انجام شده است، گفت: خسارت ساختمان‌ها و افراد آسیب دیده از برف جبران می‌شود.

به گزارش گیل و دیلم ، امیر مرادی پیش از ظه ر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به صدور هشدار نارنجی هواشناسی و بارش باران که در استان پیش بینی شده بود، جلسه ستاد مدیریت بحران استان به ریاست استاندار تشکیل و با تصمیماتی در آن جلسه مقرر برای همه دستگاه‌های خدماتی و امدادی نقش تعیین شود تا در بارش‌های پیش رو آماده خدمات رسانی به مردم باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه بالای ۱۲۰ سانتیمتر بارش برف در غرب استان داشته‌ایم، افزود: بیش از ۲ روز است که این بارش‌ها تداوم دارد لذا به دستور استاندار گیلان عازم آستارا شدیم تا از وضعیت خدمات رسانی و اقدامات فرماندار و مدیریت بحران در این شهرستان بازدید کنیم.

وی افزود: تیم راهداری با همه امکانات در این ایام پای کار بوده و با ۲۰ دستگاه ماشین آلات سنگین در محورهای شهرستان و ۲۰ دستگاه هم از بخش خصوصی وارد مجموعه شدند و الان ۴۰ دستگاه در شهرستان در حال فعالیت است.

مرادی با اشاره به دستور استاندار مبنی بر بازگشایی راه‌های فرعی و باز شدن راه‌های اصلی از سوی راهداران گفت: در بازدیدی که از روستاها داشته‌ایم همه راه‌ها باز و یک دور کامل این بازگشایی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: طی بازدید از نانوایی‌ها و خوار و بار فروشی‌ها، اورژانس، پلیس راه، هلال احمر و مهم‌تر از همه دهیاری‌های ما با همه امکانات پای کار بودند و خوشبختانه آن چیزی که برنامه ریزی کرده بودیم در استان به عنوان اینکه همه در کنار هم عمل کنند این انسجامی که در بارش‌های اخیر وجود داشت مثال زدنی بود و نقاط ضعفی هم وجود داشت که آنها را احصا کردیم تا در بارش‌های بعدی بتوانیم آنها را پوشش دهیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه تا کنون توانسته ایم بیش از ۵۰۰ هزار مترمکعب را در کل استان برف روبی کنیم، گفت: بیش از یک سوم آن مربوط به شهرستان آستارا است که اقدامات خوبی در این منطقه صورت گرفته که جا دارد از همه عوامل اجرایی بویژه فرماندار به نیابت از استاندار قدردانی شود.

وی از مردم خواست در فصل بارش‌ها بویژه وقتی هشدار نارنجی صادر می‌شود از مسافرت‌های غیر ضروری خودداری کنند تا از این فرصت‌های بارش بهتر استفاده کنیم و مشکلی برای فردی پیش نیاید.

مرادی تاکید کرد: همه واحدهای مسکونی و روستایی ما بیمه هستند که دستور دادیم شناسایی بشوند و هر واحد ساختمانی که از بارش‌های سنگین خسارت دیده است و همچنین افرادی که به آنها خسارت وارد شده است بعد از بارش‌ها حتماً پرداخت خسارت به موقع صورت خواهد گرفت

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.