خانهاقتصادیمدیرکل مدیریت بحران...

مدیرکل مدیریت بحران گیلان: شالیکاران بیمه کشاورزی را جدی بگیرند/ احیای ۲۰۰ سردهنه خسارت دیده از سیلاب

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با اشاره به آبگرفتگی برخی از شالیزارها و خسارت به خزانه و نشاءکاری طی بارندگی های اخیر، عنوان کرد: کشاورزان شالیکار حتما بیمه کشاورزی را جدی بگیرند.

به گزارش گیل و دیلم ، امیر مرادی در گفت وگویی، با اشاره به بارش شدید باران طی هفته اخیر در استان گیلان، اظهار کرد: شاهد بارش ۱۳۶ میلیمتری بودیم که ۱۱۰ میلیمتر آن طی ۶ ساعت بارید.

وی عمده بارش ها و آبگرفتگی ها را در غرب استان دانست و افزود: خسارت عمده ای به شالیزارها وارد نشده است، اما از مجموع ۵۰۰ سردهنه موجود در استان، بیش از ۲۰۰ سردهنه خاکی تخریب شد؛ البته این سردهنه ها معمولا در پی باران های شدید تخریب می شوند و طی دو روز همه آنها را با کمک ماشین آلات راهداری و بخش خصوصی احیا کردیم.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با اشاره به آبگرفتگی برخی از شالیزارها و خسارت به خزانه و نشاءکاری، عنوان کرد: کشاورزان شالیکار حتما بیمه کشاورزی را جدی بگیرند، زیرا دولت متعهد شده از طریق بیمه به کشاورزان کمک و خسارت محصول آنان را در هر مرحله آسیب دیدگی اعم از آبگرفتگی و خشکسالی جبران کند.

مرادی، با بیان اینکه سال گذشته از مجموع ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیکاری استان ۴۶ هزار هکتار بیمه شد، گفت: تاکنون ۲۵ هزار هکتار از اراضی شالیکاری استان بیمه شده و امیدواریم کشاورزان در مدت باقی مانده اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی از صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی طی امروز و فردا و احتمال بارش شدید باران و آبگرفتگی و سیلاب در سطح استان خبر داد و متذکر شد: از فرمانداران و بخشداران خواستیم خروجی سردهنه ها را تنظیم کنند تا آب وارد مزارع نشود.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، این بارندگی ها را موجب صرفه جویی در مصرف آب سد سفیدرود دانست و بیان کرد: در دوره خوشه زنی برنج بیشتر به آب سد نیاز داریم.

وی همچنین از لایروبی ۱۰۰۰ کیلومتری انهار درجه یک و درجه دو در سطح استان خبر داد و یادآور شد: لایروبی انهار موجب جلوگیری از هدررفت آب و رسیدن به موقع آن به شالیزارها می شود

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

مسعود پزشکیان، نماینده تبریز: حاکمیت در بحث حجاب دخالت نکند

نماینده تبریز در مجلس گفت: اصولا حاکمیت نباید در بحث حجاب دخالت کند. در قرآن هم توصیه حجاب به زنان مومن و همسران رسول خداست. مسعود پزشکیان، نماینده تبریز در مجلس در مورد لایحه عفاف و حجاب، گفت: رفتار انسان...

سیدحسن خمینی: ما «جمهوری اسلامی» هستیم؛ امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) تأکید کرد: ما «جمهوری اسلامی» هستیم و امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم. نتیجه انقلاب جمهوری اسلامی است و اگر به...

هشدار کوچکی نژاد نسبت به حذف ارز ٢٨۵٠٠ تومانی ؛ دوباره جهش قیمتی رخ می‌دهد | دو سال از عمر دولت گذشته نتیجه جراحی‌ها...

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: معتقدم دولت نباید به این شکل با ارز بازی می‌کرد اما اگر حالا بخواهد ارز ترجیحی را قطع کند باید منتظر جهش قیمتی هم باشد. به گزارش گیل و دیلم به نقل از...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.