خانهفرهنگی هنریمدیرکل میراث فرهنگی...

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد؛ هیچ گونه دخل و تصرفی در غار باستانی دربند رشی نمی شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با تکذیب خبر تبدیل غار دربند رشی رودبار به رستوران گفت: هیچگونه دخل و تصرفی در این غار باستانی انجام نمی شود.

به گزارش گیل و دیلم، ولی جهانی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران ضمن تکذیب خبر تبدیل غار دربند رشی رودبار به رستوران اظهار کرد: هیچ‌گونه دخل و تصرفی در این غار باستانی انجام نمی‌شود و خبرهای انتشار یافته پیرامون این موضوع بی اساس است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به ایجاد یک مجموعه گردشگری در نزدیکی محل غار دربند رشی رودبار گفت: این مجموعه گردشگری در فاصله هزار و ۵۰۰ متری از ورودی غار ایجاد می‌شود و موجب آسیب رسیدن به این اثر تاریخی نمی‌شود.

جهانی با اشاره به جزئیات مجموعه گردشگری مذکور در اطراف غار رشی رودبار عنوان کرد: این مجموعه شامل رستوران، پارکینگ و سرویس بهداشتی است و به شناخت بیشتر مسافران از غار رودبار کمک می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه سرمایه گذار مجموعه گردشگری اطراف غار رشی بومی گیلان است افزود: این طرح با هدف ایجاد مسیر دسترسی مناسب و امن برای گردشگران ساخته می‌شود.

جهانی با اشاره به ضرورت حفظ میراث تاریخی و ابنه قدیمی استان گیلان تصریح کرد: آثار باستانی بخشی مهم از فرهنگ و تاریخ استان است و حفظ و نگهداری آن وظیفه‌ای انسانی و ملی بوده که باید با توجه بالایی انجام شود.

وی با بیان اینکه ایجاد فضای گردشگری مناسب با حفظ اصول زیست محیطی در اطراف ابنیه تاریخی به جذب بیشتر گردشگران کمک می‌کند ادامه داد: امیدواریم مجموعه غارهای رشی و دره بند به یکی از مراکز گردشگری در سطح استان و کشور تبدیل شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به قدمت بیش از ۳۰ هزار ساله غار دربند رشی رودبار بیان کرد: این غار کهن میراث طبیعی گیلان است و حفظ و نگهداری از آن با جدیت دنبال می‌شود.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.