خانهفرهنگی هنریمدیرکل میراث فرهنگی...

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان: عامل تخریب بنای تاریخی هتل تهران انزلی پیگیری قضایی می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با اعلام اینکه هیچ مجوزی برای تخریب بنای تاریخی هتل تهران انزلی صادر نشده است، گفت: عامل تخریب این بنای تاریخی پیگیری قضایی می‌شود.

به گزارش گیل و دیلم ، ولی جهانی در جمع خبرنگاران بابیان اینکه در خصوص تخریب این اثر هیچ‌گونه مجوزی از سوی میراث فرهنگی صادر نشده است اظهار کرد: در آخرین مکاتبه که از سوی دستگاه‌های اجرایی شهرستان بندر انزلی انجام شد، مبحث رفع خطر بنا مطرح بود و اداره کل میراث فرهنگی استان گیلان مطابق با نقشه‌ها، صراحتاً به حفظ پوسته ساختمان بر اساس تکنولوژی جدید تأکید کرد.

وی بابیان اینکه در جلسات متعدد با دادستان و بازدید‌های مکرر با مسئولان شهرستان، بسیار به حفظ اثر تأکید شد تصریح کرد: این اداره کل تحت هیچ شرایطی نسبت به عمل ارتکابی خلاف قوانین و ضوابط ابلاغی کوتاه نخواهد آمد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان در ادامه از شهردار و شورای شهر بندر انزلی خواست در راستای احترام به درخواست‌های به‌حق فرهنگ دوستان و میراث فرهنگی (تا تعیین تکلیف نهایی موضوع در مراجع محترم قضائی) از صدور هرگونه مجوز ساخت‌وساز خودداری کند و هر عملی باید تنها بر اساس ضوابط و موافقت کتبی میراث فرهنگی صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: آنچه مبرهن است بنای تخریب‌شده باید بر اساس قوانین به‌صورت عین به‌عین بدون افزایش ارتفاع و بر اساس مستندات قدیمی موجود مطابق اصل اولیه خودش ساخته شود و البته پیگیری‌های حقوقی و قضائی برای این اداره کل نیز محفوظ است.

جهانی با اشاره به اقدامات صورت پذیرفته گفت: متن و نامه شکایت کارشناسی علیه تخریب‌کننده بنا آماده‌شده که تقدیم دادستان بندر انزلی خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان در پایان بیان کرد: خواسته این اداره کل و همه علاقه‌مندان به میراث فرهنگی بالطبع چیزی جز در نظر گرفتن شدن مجازات برای نابودکنندگان هویت ملی و آثار تاریخی ارزشمند در سراسر استان نیست.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

سخنگوی شورای شهر لاهیجان : با توجه به وجود بازار پروژه سنگ فرش خیابان شهید کریمی در اولویت قرار گیرد

به گزارش گیل و دیلم به نقل از روابط عمومی شورای شهر لاهیجان ، مهدی عاطف در جلسه شورای شهر گفت: پروژه سنگ فرش خیابان شهید کریمی با توجه به قدیمی بودن منطقه و وجود بازار در اولویت نسبت...

عضو شورای شهر لاهیجان : خیابان شیشه گران و باند کندرو استخر لاهیجان سنگ فرش شود

ایستگاه آتش نشانی و پایگاه اورژانس در زیر پل روگذر میدان گیل احداث شود دکتر ابراهیم خوشحال در جلسه شورای شهر گفت : جهت افزایش خدمات رسانی آتش نشانی و اورژانس و کوتاه شدن زمان رسیدن به محل...

عضو شورای شهر لاهیجان : سنگ فرش خیابان شهید کریمی بزودی آغاز می شود

به گزارش گیل و دیلم به نقل از روابط عمومی شورای شهر لاهیجان ، فرشید فلاح در جلسه شورای شهر گفت : با توجه به اینکه دو سال از عمر شورای ششم پشت سر گذاشته شد و وارد سال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.