خانهفرهنگی هنریمدیرکل میراث فرهنگی...

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان عنوان کرد : سرمایه گذاری ۶۰۰۰ میلیارد تومانی در بخش گردشگری گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان، با بیان اینکه در راستای برگزاری نخستین همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری گردشگری در گیلان ۲۰۰ فرصت سرمایه گذاری در میراث طبیعی و بناهای تاریخی را احصا کردیم، گفت: در این بخش ۶۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در دست اجراست.

به گزارش گیل و دیلم ،ولی جهانی امروز در همایش تبیین الگوی شناختی گردشگری ایرانی اسلامی که در مجتمع خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار شد، اظهار کرد: شناخت الگوی مناسب برای معرفی گردشگری اسلامی و توسعه گردشگری در قالب الگوهایی ذکر شده، می تواند یکی از راهکارهای تحقق توسعه همه جانبه گردشگری باشد.

وی استان گیلان را زادگاه سرداران صفویه و آل بویه و سادات کیا و بزرگان دینی همچون آیت الله بهجت(ره) و شخصیت های علمی همچون استاد معین دانست و تصریح کرد: علاوه بر انسان های برجسته، آداب و رسوم و سنن بومی و محلی بخش مهمی از جاذبه های تاریخی و فرهنگی گیلان را تشکیل می دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان، با بیان اینکه ۵۰۰۰ اثر تاریخی در این استان شناسایی شده و ۱۲۳۵ اثر را ثبت ملی کردیم، گفت: بخش عمده این آثار مربوط به تمدن دوره اسلامی است.

جهانی گیلان را دارای جاذبه های گردشگری اسلامی دانست و بیان کرد: سال گذشته ۲۵۶ پروژه حوزه گردشگری را با سرمایه گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومانی افتتاح و برای ۱۵۷۳ نفر شغل ایجاد کردیم.

وی همچنین از برگزاری ۴۴۴ برنامه فرهنگی و همایش و جشنواره و نشست تخصصی گردشگری در استان طی سال گذشته خبر داد و متذکر شد: جشنواره گردشگری با موضوع کشاورزی در استان گیلان برگزار می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان، با بیان اینکه سال گذشته دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از اماکن گردشگری استان بازدید کردند، ادامه دارد: نسبت به سال قبل تر رشد ۱۳۵ درصدی بازدیدها را داشتیم.

وی از امضای ۲۱ مورد تفاهم نامه با دستگاه های اجرایی خبر داد و خاطرنشان کرد: کشف گورستان ۲۰۰۰ ساله در منطقه تالش نشان می دهد که تاریخ تمدن گیلان به پیش از اسلام باز می گردد.

جهانی، با بیان اینکه در راستای برگزاری نخستین همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری گردشگری در گیلان ۲۰۰ فرصت سرمایه گذاری در میراث طبیعی و بناهای تاریخی را احصا کردیم، گفت: در این بخش ۶۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در دست اجراست.

وی از شناسایی ۱۵۰ اثر میراثی جدید در بافت های تاریخی استان خبر داد و تصریح کرد: ۳۰۰ پروژه گردشگری در اماکن تاریخی استان اجرایی و برای بیش از ۳۰۰ نفر شغل ایجاد می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از ثبت جهانی ماسوله در شهریورماه امسال و معرفی رشت به عنوان شهر جهانی صنایع دستی خبر داد و گفت: همچنین به دنبال ثبت جهانی تی تی کاروانسرای سیاهکل هستیم.

جهانی از ثبت ملی بیش از ۵۰ اثر تاریخی در سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: همچنین ۱۸ اثر صنایع دستی گیلان مهر اصالت دریافت کردند و برای ۳۱۱۳ نفر مجوز اشتغال در حوزه صنایع دستی صادر شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۱۲۰۰ غرفه صنایع دستی را در سطح استان برپا کردیم، افزود: ۴۰۰ نوع غذا در رشت به عنوان شهر حلال خوراک به ثبت رسیده است.

این مقام مسئول با اشاره به شعار سال ۱۴۰۲ تحت عنوان «مهار تورم؛ رشد تولید»، یادآور شد: امیدواریم با تکیه بر گردشگری به عنوان یکی از مولفه های توسعه اقتصادی و رشد تولید، بتوانیم نقش موثری را در شکست توطئه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی ایفا کنیم

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ورود ۳۱۱ هزار خودرو به گیلان در آخر هفته

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ورود ۳۱۱ هزار و ۷۲۶ وسیله نقلیه به استان گیلان طی چهار روز گذشته خبر داد و گفت: شاهد رشد ۴۱ درصدی ورود به استان هستیم. به گزارش گیل و دیلم...

ترافیک روان در جاده‌های گیلان

رییس پلیس راه گیلان از ترافیک عادی و روان در همه جاده‌های ورودی و خروجی استان خبر داد. به گزارش گیل و دیلم ، سرهنگ جاور صفاری گفت: به رغم تعطیلات پیش رو و ورود مسافران به گیلان، هم اکنون...

نماینده مجلس: اطرافیان رئیسی افرادی را برای پست‌های مهم سفارش می‌کنند که توانایی اداره بخشداری را هم ندارند

حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل در مجلس یازدهم با انتقاد از مدیران دولت رئیسی می‌گوید: فردی که برای وزارت و استانداری انتخاب می‌شود باید توانمندی داشته باشد که بتواند بار‌های سنگین وزارتخانه و استانداری را به دوش بکشد. انتخاب بد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.