Homeاقتصادیمدیر نمایندگی ستاد...

مدیر نمایندگی ستاد دیه گیلان عنوان کرد: آزادی ۳۰۲ زندانی جرایم غیر عمد گیلان طی سال گذشته

مدیر نمایندگی ستاد دیه گیلان، با اشاره به عملکرد ستاد دیه استان گیلان در سال ۱۴۰۰، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۳۰۲ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد استان را آزاد کردیم که بدهکاری ۱۰۶ میلیارد تومانی داشتند.

به گزارش گیل و دیلم، علیرضا یزدانی، با اشاره به خدمات ستاد دیه، اظهار کرد: ستاد دیه در راستای اهداف سازمانی خودش فقط برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد عمل می کند.

وی زندانیان را به دو گروه جرایم عمد و جرایم غیر عمد تقسیم کرد و افزود: ستاد دیه در گروه اول زندانیان مسئولیتی ندارد، اما برای زندانیان ناشی از بدهی مالی، مهریه و نفقه، تصادفات رانندگی، حوادث کارگاهی و قتل شبه عمد همت می کنیم.

مدیر نمایندگی ستاد دیه گیلان در گفت وگوی ویژه خبری باران، تعداد کل زندانیان جرایم غیر عمد استان را ۴۹۷ نفر شامل ۲۲ زن و ۴۷۰ مرد دانست و تصریح کرد: ۴۴۱ نفر متاهل و ۵۶ نفر مجرد هستند.

یزدانی، با بیان اینکه پرونده های زندانیان مذکور پس از رای قاضی به ستاد دیه استان ارسال و اقدام به تامین دیه می شود، گفت: بیشترین زندانیان جرایم غیر عمد را بدهکاران مالی تشکیل می دهند که ۱۱۶ نفر هستند.

وی با اشاره به عملکرد ستاد دیه استان گیلان در سال ۱۴۰۰، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۳۰۲ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد استان را آزاد کردیم که بدهکاری ۱۰۶ میلیارد تومانی داشتند؛ البته یکی از اقدامات زیبای ستاد دیه اخذ گذشت از شکات است و لذا ۷۰ درصد این بدهی گذشت بود و مابقی را پرداخت کردیم.

مدیر نمایندگی ستاد دیه گیلان با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۱۰۶ نفر را با بدهی ۱۳۴ میلیارد تومانی آزاد کردیم، ادامه داد: ۳۸ درصد موفق به اخذ بدهی شدیم و ۸۳ میلیارد تومان پرداختی داشتیم. همچنین هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به زندانیان کردیم تا به کانون خانواده بازگردند.

وی کار ستاد دیه را در ارتباط با مردم و خیرین و نیکوکاران دانست و اضافه کرد: جشن گلریزان یکی از پول ساز ترین برنامه های ستاد برای آزادی زندانیان است که در کلیه شهرها برگزار می شود و خوشبختانه فرهنگ آن نهادینه شده است.

یزدانی، از اجرای پویش یلدای فاطمی در گیلان خبر داد و گفت: ۶۵ زندانی مادر و پدر داریم که فرزند دانش آموز دارند، لذا امیدواریم با کمک والدین دانش آموزان و سایر نیکوکاران تا شب یلدا موفق به آزادی این زندانیان شویم.

وی با بیان اینکه سازمان زندان ها از طریق واحد مراقبت بعد از خروج اقدام به ایجاد اشتغال برای زندانیان آزاد شده می کند، افزود: علاوه بر کمک های بلاعوض به زندانیان ناتوان، وام ۱۰۰ میلیونی چهار درصدی به زندانیان پرداخت می شود.

مدیر نمایندگی ستاد دیه گیلان از آزادی ۱۱ هزار زندانی جرایم غیر عمد توسط ستاد دیه خبر داد و خاطرنشان کرد: در جشن گلریزان سال گذشته در گیلان پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان جمع آوری شد و با کمک دو برابری ستاد دیه، ۳۰۲ نفر را آزاد کردیم.

وی یکی از راه های کمک به ستاد دیه را مراجعه حضوری خیرین و بررسی پرونده ها و پرداخت نقدی دانست و تاکید کرد: مردم خیر می توانند از طریق شماره حساب ۴۶۴۶ و شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۵۱۶۴۹۸ بانک تجارت و یا کد دستور #۷۷۷۷*۷۸۰* نیز اقدام به کمک کنند.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

نیکفر سرپرست باشگاه سپاهان شد

هیأت مدیره باشگاه فولاد مبارکه سپاهان به دنبال استعفای محمدرضا ساکت تشکیل جلسه داد و منوچهر نیکفر را به سمت سرپرستی این باشگاه منصوب کرد. به گزارش گیل و دیلم ، روابط عمومی باشگاه فولاد مبارکه سپاهان، روز پنجشنبه اعلام...

مدیر کل صمت استان گیلان خبر داد؛ سلب صلاحیت ۴ معدن متخلف در گیلان

مدیرکل صمت استان گیلان از سلب امتیاز ۴ معدن استان به دلیل عدم ایفای تعهدات فنی و مالی خبر داد. به گزارش گیل و دیلم ، تیمور پورحیدری بعد از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای معادن ضمن اعلام خبر سلب...

با حکم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان؛ سرپرست معاونت امور فرهنگی و رسانه‌ای ارشاد گیلان منصوب شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با صدور حکمی «قاسم مصفا» را با حفظ سمت، به عنوان سرپرست معاونت امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان منصوب کرد. به گزارش گیل و دیلم ، امیرحسین طاهری...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.