خانهاقتصادیمدیر نمایندگی ستاد...

مدیر نمایندگی ستاد دیه گیلان عنوان کرد: آزادی ۳۰۲ زندانی جرایم غیر عمد گیلان طی سال گذشته

مدیر نمایندگی ستاد دیه گیلان، با اشاره به عملکرد ستاد دیه استان گیلان در سال ۱۴۰۰، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۳۰۲ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد استان را آزاد کردیم که بدهکاری ۱۰۶ میلیارد تومانی داشتند.

به گزارش گیل و دیلم، علیرضا یزدانی، با اشاره به خدمات ستاد دیه، اظهار کرد: ستاد دیه در راستای اهداف سازمانی خودش فقط برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد عمل می کند.

وی زندانیان را به دو گروه جرایم عمد و جرایم غیر عمد تقسیم کرد و افزود: ستاد دیه در گروه اول زندانیان مسئولیتی ندارد، اما برای زندانیان ناشی از بدهی مالی، مهریه و نفقه، تصادفات رانندگی، حوادث کارگاهی و قتل شبه عمد همت می کنیم.

مدیر نمایندگی ستاد دیه گیلان در گفت وگوی ویژه خبری باران، تعداد کل زندانیان جرایم غیر عمد استان را ۴۹۷ نفر شامل ۲۲ زن و ۴۷۰ مرد دانست و تصریح کرد: ۴۴۱ نفر متاهل و ۵۶ نفر مجرد هستند.

یزدانی، با بیان اینکه پرونده های زندانیان مذکور پس از رای قاضی به ستاد دیه استان ارسال و اقدام به تامین دیه می شود، گفت: بیشترین زندانیان جرایم غیر عمد را بدهکاران مالی تشکیل می دهند که ۱۱۶ نفر هستند.

وی با اشاره به عملکرد ستاد دیه استان گیلان در سال ۱۴۰۰، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۳۰۲ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد استان را آزاد کردیم که بدهکاری ۱۰۶ میلیارد تومانی داشتند؛ البته یکی از اقدامات زیبای ستاد دیه اخذ گذشت از شکات است و لذا ۷۰ درصد این بدهی گذشت بود و مابقی را پرداخت کردیم.

مدیر نمایندگی ستاد دیه گیلان با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۱۰۶ نفر را با بدهی ۱۳۴ میلیارد تومانی آزاد کردیم، ادامه داد: ۳۸ درصد موفق به اخذ بدهی شدیم و ۸۳ میلیارد تومان پرداختی داشتیم. همچنین هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به زندانیان کردیم تا به کانون خانواده بازگردند.

وی کار ستاد دیه را در ارتباط با مردم و خیرین و نیکوکاران دانست و اضافه کرد: جشن گلریزان یکی از پول ساز ترین برنامه های ستاد برای آزادی زندانیان است که در کلیه شهرها برگزار می شود و خوشبختانه فرهنگ آن نهادینه شده است.

یزدانی، از اجرای پویش یلدای فاطمی در گیلان خبر داد و گفت: ۶۵ زندانی مادر و پدر داریم که فرزند دانش آموز دارند، لذا امیدواریم با کمک والدین دانش آموزان و سایر نیکوکاران تا شب یلدا موفق به آزادی این زندانیان شویم.

وی با بیان اینکه سازمان زندان ها از طریق واحد مراقبت بعد از خروج اقدام به ایجاد اشتغال برای زندانیان آزاد شده می کند، افزود: علاوه بر کمک های بلاعوض به زندانیان ناتوان، وام ۱۰۰ میلیونی چهار درصدی به زندانیان پرداخت می شود.

مدیر نمایندگی ستاد دیه گیلان از آزادی ۱۱ هزار زندانی جرایم غیر عمد توسط ستاد دیه خبر داد و خاطرنشان کرد: در جشن گلریزان سال گذشته در گیلان پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان جمع آوری شد و با کمک دو برابری ستاد دیه، ۳۰۲ نفر را آزاد کردیم.

وی یکی از راه های کمک به ستاد دیه را مراجعه حضوری خیرین و بررسی پرونده ها و پرداخت نقدی دانست و تاکید کرد: مردم خیر می توانند از طریق شماره حساب ۴۶۴۶ و شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۵۱۶۴۹۸ بانک تجارت و یا کد دستور #۷۷۷۷*۷۸۰* نیز اقدام به کمک کنند.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.