خانهاجتماعیمعاون استاندار گیلان...

معاون استاندار گیلان خبر داد؛ محل دفن زباله سراوان تا پایان آبان برای همیشه بسته می شود

معاون امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه پروژه بهسازی محل دفن زباله سراوان تاکنون ۳۵ درصد پیشرفت داشته است، گفت: این محل تا پایان آبان برای همیشه بسته می شود.

به گزارش گیل و دیلم ، مسعود کاظمی ظهر چهارشنبه در گفتگو با رسانه‌ها ضمن تقدیر از صبر و حوصله مردم سراوان طی ۳۹ سال اخیر اظهار کرد: از ابتدای شروع به کار دولت و با تأکیدات وزارت کشور، استانداری تمام تلاش خود را برای پایان مشکلات دفنگاه زباله که سبب نارضایتی مردم و اهالی منطقه سراوان شده بود، آغاز و بر اساس تعهدی که به مردم داده بودیم، تلاش شد تا قبل از پایان سال گذشته از ورود زباله به سراوان جلوگیری شود.

وی افزود: برای تکمیل فرآیند بهسازی محل دفن زباله سراوان، بر اساس نظر کارشناسان و قرارداد منعقد شده شهرداری رشت با پیمانکار پروژه، نیاز به استفاده از زباله‌های برگشتی به عنوان مصالح ساختمانی است.

کاظمی ادامه داد: به همین منظور و برای جلوگیری از اتلاف منابع، با تعامل با مردم خوب و فهیم سراوان، مقرر شد تا اتمام پروژه بهسازی محل دفن زباله در پایان آبان ماه سال جاری، موقتاً شاهد انتقال برگشتی‌ها به سراوان باشیم.

وی با بیان اینکه پروژه بهسازی محل دفن زباله سراوان تاکنون ۳۵ درصد پیشرفت داشته است، گفت: به مردم سراوان اطمینان می‌دهیم به محض تکمیل پروژه بهسازی تا پایان آبان، دفنگاه سراوان برای همیشه بسته می‌شود و دیگر هیچ عذر و بهانه‌ای در این زمینه از متولیان امر پذیرفتنی نخواهد بود.

معاون استاندار گیلان از تعیین محل دفن زباله جدید استان خبر داد و گفت: همزمان با تکمیل بهسازی سراوان، فرآیند ساخت و ایجاد یک دفنگاه اصولی و بهداشتی با رعایت تمامی مسائل زیست محیطی به صورت علمی و کارشناسی و رعایت ملاحظات اجتماعی، در محلی جدید آغاز خواهد شد.

کاظمی افزود: متأسفانه مشکلات پسماند و شیرابه‌های ناشی از آن در استان‌های شمالی نسبت به سایر نقاط کشور بیشتر است که نیاز به توجه بیشتری در این زمینه است که امیدوارم با تلاش جمعی در یک عملیات فنی و اصولی، برای همیشه معضل پسماند استان تا حد بسیار مطلوبی رفع شود

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ورود ۳۱۱ هزار خودرو به گیلان در آخر هفته

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ورود ۳۱۱ هزار و ۷۲۶ وسیله نقلیه به استان گیلان طی چهار روز گذشته خبر داد و گفت: شاهد رشد ۴۱ درصدی ورود به استان هستیم. به گزارش گیل و دیلم...

ترافیک روان در جاده‌های گیلان

رییس پلیس راه گیلان از ترافیک عادی و روان در همه جاده‌های ورودی و خروجی استان خبر داد. به گزارش گیل و دیلم ، سرهنگ جاور صفاری گفت: به رغم تعطیلات پیش رو و ورود مسافران به گیلان، هم اکنون...

نماینده مجلس: اطرافیان رئیسی افرادی را برای پست‌های مهم سفارش می‌کنند که توانایی اداره بخشداری را هم ندارند

حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل در مجلس یازدهم با انتقاد از مدیران دولت رئیسی می‌گوید: فردی که برای وزارت و استانداری انتخاب می‌شود باید توانمندی داشته باشد که بتواند بار‌های سنگین وزارتخانه و استانداری را به دوش بکشد. انتخاب بد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.