خانهسیاسیمعاون رییس جمهور...

معاون رییس جمهور : راوی مرگ مهسا امینی یک خبرنگار وابسته به خارج بود

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: اعزام هیات از سوی رهبر معظم انقلاب به سیستان و بلوچستان برای بررسی دقیق اتفاقاتی که در این استان رخ داده بود، نشان‌دهنده توجه ویژه ایشان به این نقطه از ایران اسلامی است.

به گزارش گیل و دیلم ، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی شامگاه پنجشنبه در نشست با دانشجویان دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب برای بررسی دقیق مسائل و اتفاقاتی که در سیستان و بلوچستان رخ داده بود یک هیات عالی اعزام کردند.

وی ادامه داد: وقتی رهبر معظم انقلاب احساس کردند که مسائل و اتفاقاتی که در سیستان و بلوچستان رخ داده نیاز به بررسی بیشتر دارد برای همین منظور هیات اعزام شد.

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: رهبر معظم انقلاب ارادت خاصی نسبت به سیستان و بلوچستان دارند و اعزام این هیات این مساله را به خوبی نشان داد.

وی با اشاره به شکل‌گیری انقلاب اسلامی افزود: انقلاب اسلامی وقتی شکل گرفت یک پدیده نوظهور و غافلگیرانه در جهان بود و آثار آن برای قدرت‌های جهانی مشخص نبود.

قاضی زاده هاشمی تصریح مکرد: انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی و شعارهای آن مبارزه با استکبار و نفی استبداد بود و این مساله برای قدرت‌های دنیا قابل فهم نبود.

وی ادامه داد: قدرت‌های استکباری ابتدا سعی کردند که از گسل‌های مذهبی و قومیتی و از کسانی که خواهان تغییر رژیم بودند در جهت پیشبرد اهداف خودشان که همان تغییر نظام اسلامی بود استفاده کنند و حتی برای این کار جنگ سختی را نیز علیه کشور به راه انداختند.

معاون رییس جمهور گفت: دشمنان برای مقابله با نظام ابتدا می خواستند مردم را نسبت به کارکردهای انقلاب اسلامی و مدل حکومتی مبتنی بر ولایت فقیه، بدبین کرده و سپس مردم را از حکومت جدا کنند.

وی افزود: این نوع عملیات جدا سازی مردم از حکومت را جنگ شناختی می‌گویند که در جنگ شناختی، صف حمله دیده نمی‌شود و آثار مخرب بسیار زیادی دارد.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: در جنگ شناختی، افراد روایت‌های مختلفی را می‌شنوند و این روایت تبدیل به باور و سپس تبدیل به رفتار می‌شود که دشمن این مساله را در ایران اسلامی در دستور کار خودش قرار داده تا به اهداف شوم خودش برسد.

وی بیان کرد: قبل از اینکه به مسائل مربوط به فوت مهسا امینی و کیان پیرفلک بپردازیم باید ابتدا به این پرداخته شود که چرا پذیرش و سطح باورپذیری این گونه روایتگری‌ در جامعه بالا رفته و روایتگری رسمی مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد.

معاون رییس جمهور تاکید کرد: وقتی کسانی بتوانند روایت‌های رسمی را بی‌اعتبار و به آن خدشه وارد کنند بستری ایجاد می‌شود که جامعه را دچار تنش می‌کند.

معاون رییس جمهور در پاسخ به این سوال که چرا در رابطه با فوت مهسا امینی همان ابتدا موضع گیری نشد، افزود: طبق گزارش نهادهای اطلاعاتی، از کنار تخت بیمارستان اولین خبر مخابره می‌شود، در حالی که هنوز ابعاد ماجرا مشخص نبود، بر این اساس، امکان پذیر نبود که همان اول این مساله اطلاع رسانی شود که البته بعد از مشخص شدن ماجرا این مساله اطلاع رسانی شد.

وی یادآور شد: یک دختر عزیزی در مرکز ارشاد یک دفعه به زمین می‌افتد و اورژانس خبر می‌کنند و سپس به بیمارستان منتقل می‌شود که کلا ۲ ساعت هم طول نکشیده در همین مدت یک خبرنگار وابسته به جریان رسانه‌ای خارجی خودش را به بیمارستان می رساند.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: ما باید شفاف عمل کنیم و اگر جایی اشتباه کردیم باید بپذیریم و معذرت‌خواهی کنیم مثل ماجرای هواپیمای اکراینی که فرمانده هوافضای سپاه آمد و اعلام کرد که ما اشتباه کردیم و پذیرفتیم.

وی ادامه داد: نمی‌توان درباره مساله‌ای که هنوز مشخص نیست، اظهار نظر کرد، نمی‌توانیم یک روایتی کنیم که بعدا در تحقیقات خودمان مشخص شود که روایت اول اشتباه بوده، آیا همین فضای رسانه‌ای اجازه می‌دهد که ما روایت خودمان را عوض کنیم، برای همین باید حرفی که بیان می‌شود دقیق باشد.

معاون رییس جمهور گفت: هر اعتراض کننده‌ای تجزیه طلب نیست، اما زمانی که کسی که خودش شعار تجزیه طلبانه سر می‌دهد چه چیزی می‌توان به او نسبت داد؟

وی بیان کرد: در تجمعات خارج کشور، ۲۱ پرچم و نماد مختلف از جمله پرچم و نماد تجزیه طلبان مختلف وجود داشت. کسی که خودش شعار تجزیه طلبانه می‌دهد، مگر می‌شود که به او تجزیه طلب نگفت.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: صف اعتراض از اغتشاش جداست، باید اموال مردم حفظ شود و نمی توان به اسم اعتراض، اغتشاش و نا امنی ایجاد کرد.

وی ادامه داد: در دورانی که رژیم پهلوی مردم را به گلوله بسته بود، امام خمینی (ره) اجازه نداد که مقابله به مثل انجام شود

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

رشیدی کوچی، نماینده مجلس: اساسا طرح و کمیسیونی به نام صیانت در مجلس وجود ندارد / برخی از همکاران باید پاسخ دهند که چرا...

یک عضو کمیسیون مشترک صیانت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تا جایی که بنده و سایر همکارانم در جریان هستیم اساسا طرح یا کمیسیون ویژه‌ای تحت عنوان صیانت در مجلس وجود نداشته و برخی از همکاران باید پاسخ...

ترقی، عضو ارشد حزب موتلفه : تنها ۲ درصد مردم با اینترنت کار می‌کنند؛ فقط برای این ۲ درصد، اینترنت را به مساله اصلی...

یک چهره سیاسی اصولگرا اظهار کرد: در حال حاضر فقط ۲ درصد از مردم با اینترنت کار می‌کنند، تمام اقتصاد کشور از طریق اینترنت انجام نمی‌شود و ۹۸ درصد در جای دیگری است. فقط برای ۲ درصد به مساله...

بستری ۱۲ بیمار کرونایی جدید در شبانه روز گذشته در گیلان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۷ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۲ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.