خانهاجتماعینماینده آستارا: آستارا...

نماینده آستارا: آستارا دارای تنش آبی بسیار بالایی است

نماینده مردم آستارا در مجلس گفت: این شهرستان با اینکه در شمال قرار دارد، ولی جزء شهرستان‌های دارای تنش آبی بسیار بالا است.

به گزارش گیل و دیلم ، غلامرضا مرحبا، نماینده شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در زمان سرکشی از حوزه انتخابیه گفت: با مدیریت شرکت آب و فاضلاب استان، شرکت برق و شرکت آب و فاضلاب شهرستان، در حال حاضر تمام روستا‌های ما تحت عملیات محرومیت زدایی هستند.

او افزود: آستارا علیرغم اینکه در شمال قرار دارد، جزء شهرستان‌های دارای تنش آبی بسیار بالا است.

به گفته نماینده مردم آستارا در مجلس، حفر چاه‌های جدید و بهسازی چاه‌ها، نصب مخازن بزرگ برای روستا‌ها دخیره آب و ضریب اطمینان را افزایش داده و مانع از قطعی آب خواهد شد.

مرحبا همچنین به جزییات سفر وزیر راه جمهوری آذربایجان به آستارا اشاره و تأکید کرد: این شهرستان مقدمه تکمیل کریدور بین‌المللی و ترانزیتی شمال به جنوب است که از زمان افتتاح رسمی، توسعه روابط تجاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان را به عنوان ۲ کشور همسایه تقویت کرده است.

او گفت: هر چند بارانداز ریلی آستارا در حال تکمیل شدن است و نواقصی نیز دارد، اما صادرات ملی و واردات از راه آهن بین المللی آستارا طبق آمار‌های رسمی اداره کل گمرک آستارا از رونق خوبی برخوردار است.

اجرای بهسازی جاده‌های آستارا در دستور کار قرار گرفت

نماینده مردم آستارا در مجلس یازدهم ادامه داد: در بحث بنیاد مسکن و حوزه راهداری روستا‌های متعددی داریم که سال‌های متمادی اقداماتی برای بهبود وضعیت آن‌ها صورت نگرفته و بعضا برخی از جاده‌ها بیش از ۱۵ تا ۱۷ سال است که کار مرمت و راهسازی بر روی آن انجام نشده و بسیاری از آن‌ها فرسوده شده‌اند، خوشبختانه دستگاه‌های ذیربط با اعتبارات لازم در حال اجرای عملیات آسفالت و بهسازی جاده‌ها هستند.

به گفته مرحبا، در فصل زمستان با توجه به بارندگی‌های شدید، باید مسیر تردد جاده‌ای در نظر گرفته شود.

پیگیری تقویت کابل‌های برق‌رسانی در روستا‌ها

او افزود: موضوع دیگر در حوزه برق است که بخش عمده شبکه‌های برقی شهرستان آستارا فرسوده است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: شرکت توزیع برق گیلان اقداماتی از جمله تقویت کابل‌های برق‌رسانی به روستاها، تعویض تیر‌های چوبی چراغ برق، کابل‌های خودنگهدار را انجام داده است.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.