خانهعمرانینماینده آستانه اشرفیه...

نماینده آستانه اشرفیه در مجلس: اخذ اعتبار ملی برای طرح توسعه حرم آستانه اشرفیه/ احداث بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی

نماینده آستاه اشرفیه در مجلس، به اخذ ردیف بودجه برای طرح توسعه حرم سید آقا جلال الدین اشرف(ع) اشاره کرد و متذکر شد: در قانون بودجه ۱۴۰۱ توانستیم این طرح را ملی کنیم، زیرا آستانه اشرفیه چهارمین شهر مذهبی کشور است.

به گزارش گیل و دیلم ، ابراهیم نجفی، یکی از مهمترین طرح های کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی را طرح اصلاح الگوی کشت دانست و اظهار کرد: این طرح در بودجه ۱۴۰۱ دیده شده و دولت موظف بود تا شهریور امسال آن را جرایی کند، اما کار بزرگی است.

وی با بیان اینکه برنج محصول مهم کشاورزی در گیلان است و حتما باید کشت شود، افزود: برنج آب زیادی مصرف می کند و لذا استان هایی که با کمبود منابع آبی مواجه هستند نباید اقدام به کشت برنج کنند و باید محصولات کم آب بر بکارند.

نماینده شهرستان آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی در گفت وگوی تلویزیونی، با تاکید بر لزوم کشت گندم با هدف خودکفایی، خاطرنشان کرد: امسال ۱۱ میلیون تن تولید گندم داشتیم که هفت و نیم میلیون تن آن توسط جهاد کشورزی خرید تضمینی شد.

نجفی در ادامه با اشاره به قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه و تکلیف دولت بر متناسب سازی سالانه حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری و شاغلین، عنوان کرد: بازنشستگان از لایحه افزایش حدود ۹۰۰ هزار تومانی حقوق ترمیمی راضی نیستند و لذا امسال ۹۰ هزار میلیارد تومان را پیش بینی کردیم که دولت باید از محل فروش سهام شرکت های دولتی برای متناسب سازی استفاده کند.

وی همچنین از افزایش ۵۷ درصدی حقوق حداقل بگیران تامین اجتماعی و کارگران خبر داد و گفت: ۹۰۰۰ میلیارد تومان برای صندوق بازنشستگان کشوری و لشکری و ۵۰۰۰ میلیارد تومان برای افزایش ۱۰ درصدی حقوق سالانه در بودجه ۱۴۰۱ برای کارمندان و شاغلین پیش بینی کردیم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس همچنین به اخذ ردیف بودجه برای طرح توسعه حرم سید آقا جلال الدین اشرف(ع) اشاره کرد و متذکر شد: در قانون بودجه ۱۴۰۱ توانستیم این طرح را ملی کنیم، زیرا آستانه اشرفیه چهارمین شهر مذهبی کشور است.

وی با اشاره به اخذ تسهیلات بانکی ۵۰ میلیارد تومانی برای شهرداری آستانه اشرفیه جهت ورود به طرح توسعه حرم، ادامه داد: تفاهم نامه ای نیز بین شهرداری و شرکت بازآفرینی شهری ایران متعقد و مقرر شد سه قطعه زمین از این شرکت و سه قطعه زمین دیگر از سازمان ملی زمین و مسکن به طرح مذکور الحاق شود.

نجفی با بیان اینکه امسال به دولت اجازه دادیم ۸۶ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه را بابت بدهی دستگاه ها منتشر کند، گفت: در قانون بودجه ۱۴۰۲ نیز اعتبارات خوبی برای طرح توسعه حرم گذاشتیم.

نماینده آستانه اشرفیه در مجلس، با اشاره به احداث یک بیمارستان محلی و یک مرکز جامع درمانی شامل درمانگاه های عمومی و تخصصی و اورژانس در بندر کیاشهر با زیربنای ۱۶۰۰ مترمربع، اضافه کرد: از سهم نماینده مجلس دو و نیم میلیارد تومان برای این پروژه گرفتیم و پنج میلیارد تومان دیگر نیز از محل درآمدهای نفتی تخصیص می یابد و بنیاد مستضعفان مابقی اعتبارات را تامین می کند و هم اکنون نقشه پروژه آماده شده و در مرحله صدور پروانه است.

وی با بیان اینکه آستانه اشرفیه بیمارستان ندارد، خاطرنشان کرد: در سفر وزیر بهداشت قول مساعد گرفتیم که بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی را احداث کنیم و در بودجه ۱۴۰۱ اعتبارات لازم مصوب و طرح ملی شد و هم اکنون در حال اخذ مجوز هستیم.

نجفی، در پایان از پارک موزه شدن مجموعه هفت هکتاری شیلات در بندر کیاشهر خبر داد و متذکر شد: این مرکز شامل ۱۴ اثر ثبت شده ملی است و از نظر قدمت و معماری بی نظیر است لذا با اعلام آمادگی دانشگاه گیلان، شاهد راه اندازی دانشکده گردشگری، دانشکده دریانوردی و پژوهشکده آبزیان دریای خزر در این پارک موزه خواهیم بود.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

حسینی، معاون رئیسی: در یک سال و نیم گذشته توفیقات قابل ملاحظه‌ای حاصل شده / بانیان وضع موجود فرافکنی می‌کنند؛ ضرورت دارد نیروهای انقلابی...

معاون رییس جمهور با بیان اینکه دولت مردمی بی وقفه در تلاش است تا مشکلات مردم و کشور کاهش یابد، گفت: بانیان وضع موجود با فراغ بال و با قیافه حق به جانب و ژست دفاع از مردم، فرافکنی...

وزارت کشور: دستور العمل برگزاری تجمعات قانونی تهیه شد / در مهرماه امسال همزمان با شروع اعتراضات، این دستورالعمل آماده ابلاغ نبود / دستورالعمل...

عبدالله مرادی مدیر کل امور سیاسی وزارت کشور با اعلام اینکه دستور العمل برگزاری تجمعات قانونی تهیه شده است، گفت که این دستورالعمل به زودی به دستگاهها ابلاغ می‌ شود. وی اضافه کرد: در این دستورالعمل باید مرجع صدور...

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد؛ ترخیص ۷ بیمار کرونایی طی شبانه روز گذشته در گیلان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بهبودی و ترخیص ۷ بیمار کرونایی طی شبانه روز گذشته از مراکز درمانی گیلان خبر داد و گفت: تعداد بستری های کرونایی گیلان ۲۸ نفر است. به گزارش گیل و دیلم ، فردین مهرابیان...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.